ANASAYFA HABER ARA RESMİ İLANLAR VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
İran Tehdidi03 Şubat 2016

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HATAY CHP ADAYLARI ÜZERİNER -2-

Ferit LİF

27 Şubat 2011, 15:26

Ferit LİF

                   HATAY CHP ADAYLARI ÜZERİNER -2-

     Hatay CHP de yüzden fazla milletvekili aday adayı, önümüzdeki günlerde partiye kayıtlı üyelerle yapılacak eğilim yoklamasında yarışacak.

    Aday tespitinin partiye kayıtlı üyelerle yapılacak olmazsı üye kayıtlarını da patlatmış durumda.Adaylar ha bire partiye üye kaydı yığıyor.

    Hatay CHP de yıllar sonra partiye kayıtlı üyeler partinin kendilerine” kimi seçmek istiyorsunuz” şeklinde sormasından oldukça hoşnut görünüyor.Bu da partide ciddi bir heyecen ve dinamizm yaratmış durumda.

    Hatay CHP de yüzden fazla milletvekili aday adayının olması da , parti içi demokrasi ilkesinin yıllar sonra ilk kez işletilmesinden kaynaklanıyor.

    Hatay CHP tabanında mevcut milletvekillerine karşı çok yaygın bir tepki var.Bu milletvekillerinin tekrar aday gösterilmesi halinde CHP nin Hatay da iflas edeceğini iddia edenler de var.

    Bazı adaylar hala CHP genel merkezinin  kapılarını aşındırıyor.Ama bazıları da ilçe, belde ,köy demeden gece gündüz seçmene ve parti üyelerine ulaşmaya çalışıyor.

   Hatay’da yerel basını izlerseniz zaten belli adayların ön plana çıktığını görürsünüz. Reyhanlı da, ovada ve Antakya  da Av. Cihat Açıkalın bu işi en iyi götüren aday adaylarından biri.Hatay da çok sayıda avukat,  sağdan yada soldan, Cihat Açıkalın için canla başla çalışıyor.1991 seçimlerinde Hatay da bütün muhasebeciler Nihat Matkap’ı milletvekili yapmak için sağcısı solcusu seferber olmuştu.Bu gün Hatay da çok sayıda Avukatın  aynı heyecanı Cihat Açıkalın için yaşadığını  görüyoruz.

   Av. Cihat Açıkalın’ın ovadaki diğer aday adaylarından çok önemli bir farkı var. CHP ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun topluma verdiği mesajları ve gösterdiği hedefleri, çok iyi takip etmesi ve Hatay seçmenine bire bir anlatma yeteneği.Geçen Hafta katıldığı radyo programında bu özelliğini kanıtladı.CHP nin siyasetini, ideolojisini ve 12 Haziranda hedeflenen zaferi en iyi algılayan aday adayı Cihat Açıkalın olarak , Hatay CHP de ön plana çıkmış durumda.

   Antakya da bayan adaylar arsında yıldızı parlayan aday adayı Suzan Alhasoğlu.Her gün sabahtan eşi beraber yola koyulurlar.Antakya da,Samandağ da,Altınözü ,Reyhanlı  Yayladağ’da gitmedikleri yer kalmadı.Hatay CHP’nin bütün adayları Suzan hanım gibi çalışsa CHP Hatay da oy patlaması yapar.Ve özellikle Suzan hanım CHP ye daha önceki seçimlerde oy vermeyen bölgeleri geziyor.Suzan Alhasoğlu’nun bu çalışmalarını genel merkezin takdir etmesi gerektiğini düşünüyorum.Yerel ve ulusal medya ile en iyi ilişkileri kuranda Suzan Alhasoğlu.Bazı adayların basın toplantılarına 8-10 gazeteci katılırken Suzan Hanımın basın toplantısına  adeta basın ordusu katılıyor.

   Antakya da adaylığını kalabalık bir seçmen desteği ile açıklayan bir başka aday adayı da Dr. İbrahim Yaman.Hatay da , uzun yıllar üroloji uzmanı olarak binlerce hastaya şifa dağıtmış olan Dr. Yaman, siyasete kararlı ve ciddi bir şekilde adım attı.Dr.Yaman’ın çalışma ekibinde çok deneyimli  insanlar var.Hatay CHP nin en tecrübeli isimlerinden Süleyman Çetin ve  Harbiye çevresinde tanınmış solculardan oluşan ciddi bir ekip kurmuş.

Bu haber 3301 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİDEO ARA


Altyapı: MyDesign Haber Sistemi