hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
ÜNLÜ GAZETECİLER HBB ADAYI GÜLER’İN KONUĞU OLDU

ÜNLÜ GAZETECİLER HBB ADAYI GÜLER’İN KONUĞU OLDU

Ünlü gazeteci ve yazarlar HBB adayı İbrahim Güler’in konuğu oldu

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, ulusal medyanın önemli yazar ve gazetecilerine kahvaltı verdi.

31 MART’TAN SONRA HATAY’IN MAKUS TALİHİ DEĞİŞECEK

Serdar Arseven, Emin Pazarcı, Hasan Öztürk, Didem Arslan Yılmaz, Hadi Özışık, Sevilay Yılman, Yusuf Ziya Cömert, Mustafa Şen ve Bülent Aydemir gibi Türk basın camiasının önemli isimlerinin de aralarında olduğu deneyimli gazeteci ve yazarları Hatay’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, ‘İnşallah 31 Mart’tan sonra Hatay’ın belediyecilik anlamındaki makus talihini değiştireceğiz ve o zaman daha güzel şartlarda, daha uzun süre sizleri ağırlamaktan ve Hatay’ı daha fazla tanıtmak memnuniyet duyacağız. Çünkü Hatay’ın geçmiş 5 yıllık süreçte belediyecilik anlamında geri kalmışlığından sonra buna ihtiyacı var.

HATAY TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİ OLMAYAN BİR ŞEHİR

Hatay’ın uzun zamandır hep olumsuz haberlerle anıldığını belirten Güler,’ Özellikle Reyhanlı patlaması, Cilvegözü olayı, yanı başımızda patlayan Suriye İç savaşı gibi… Ama Hatay kadim bir şehir bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Daha fazla güzellikleri sahip bir şehir ve daha fazlasını hak ediyor. 3 semavi dinin buluşma noktası ve barış içerisinde yaşamakla Türkiye’ye örnek bir şehir olan Hatay’ın başka bir örneği olduğunu zannetmiyorum.’

TÜM BU GÜZELLİKLERE RAĞMEN GERİ KALMIŞLIK CHP’NİN ESERİ

Bir tarafta yaylalarımız bir tarafta sahilimiz bir tarafta tarihimiz; tüm bu güzelliklere sahip iken bu kadar geri kalmış başka bir şehir de yok maalesef. Sizlerin Hatayla alakalı görüşlerinizi ve Hatay’a sahip çıkmınızı önemsiyoruz. Hatay Habib-i Neccar’ın diyarı, ilklerin olduğu şehir. Hatay aynı zamanda Beyazıd-i Bestami, Hızır Aleyhisselam, Şeyh Kuşeyri, büyük düşünür Cemil Meriç diyarıdır. Bugün hemen yanında bulunduğumuz cadde dünyanın ilk ışıklandırılan caddesidir. Saint Simon manastırı ile, titus tünelleri ile, Bahrez kalesiyle İsos harabelieriyle tarihi önemli bir mirasa sahip şehrimiz Hatay. 660’dan fazla yemeği ile bir Gastronomi şehtriyiz aynı zamanda. Her ne kadar son dönemlerdeki CHP’nin belediyecilik anlayışı sebebiyle Gaziantep kadar tanıtımımızı yapamasak da Antepliler’in Hatay lezzetlerini tatmak için hafta sonları buraya geldiklerini siz bizden daha iyi biliyorsunuz.

HATAY AKDENİZ’İN İNCİSİ OLABİLİR

Hatay’ın aslında Akdeniz’in incisi olabilicek potansiyeli olduğunu anlatan Cumhur İttifakı adayı İbrahim Güler; ‘Antalya’dan geri kalan bir yanı olmamasına rağmen maalesef Hatay’lılar yaz tatillerini başka illere gitmek zorunda kalıyorlar.’

BİZ NASIL KALKINACAĞIMIZI KONUŞACAĞIMIZA YOL , SU, ÇUKUR KONUŞUYORUZ

Diğer şehirlere baktığımızda iç turizmi canlandıran çeşitli festivaller fuarlar bienaller yapılıyor. Şehrin kalkınmasına büyük katkısı olan bu etkinleri biz de yapmak yerine biz şu anda ne yazık ki yol yapmaktan, altyapı hizmetlerinden, vatandaşın içme suyu sorunundan bahsetmek durumunda kalıyoruz. Vazifeleri yapmak görevleri yapmak maalesef Hatay’da bir vaat haline dönmüş. Yollarında çukurlarından geçilmeyen musluklarından su içilmeyen bir Hatay’dan biz inşallah önümüzdeki sene de sizi misafir edersek büyükşehir olarak size bu kadim şehrimize kazandırdıklarımızı anlatmayı Rabbim nasip etsin.

İŞ DÜNYASI İLE HEP BİRLİKTE HATAY İÇİN ÇALIŞIYORUZ.

Antakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Antakya Ticaret Odası Meclis Başkanı Selahattn Eskiocak’ın da kahvaltıda aralarında olduğunu belirten Güler; ‘Biz iş dünyası ile Hatay’a sahip çıkmak için hep birlikte hareket ediyoruz. Ben de eski Ticaret Odası Üyeliği yapmış ve eski bir öğretmen olarak denizcilik ve lojstik yapan bir iş adamı olarak sizleri burada ağırlamaktan duyduğum memnunyeti bir kez daha belirtmek isterim.’ diyerek sözlerini noktaladı.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa