hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
TEMİZLİK EKİPLERİ DEFNE’Yİ KÖŞE BUCAK TEMİZLİYOR

Defne Belediyesi, ilçe genelinde sürdürdüğü genel temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Defne Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, Defne’ye bağlı tüm mahallelerde gerçekleştirdikleri temizlik çalışmalarından taviz vermiyor.

Ekiplerin gece gündüz demeden; cadde, sokak, ibadethane, park ve okulların düzenli temizliğini yaptığı Defne; temizliğiyle anılan örnek bir ilçe olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor.

Temiz bir çevrenin, sağlıklı bir geleceği de beraberinde getirdiğini belirten ekipler; çocukların sağlıklı ortamlarda büyümesi, vatandaşların sıklıkla zaman geçirdiği bölgelerin daimi hijyeni ve katı atık noktalarından, cadde ve sokaklara kadar her yerin düzenli temizliğini sağlamak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade ettiler.

DEFNE’YE DRENAJ KANALLARI

Defne Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde gerçekleştirdikleri drenaj kanal çalışmalarına devam ediyor.

Defne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçe genelindeki cadde ve sokakların eksik ve ihtiyaç duyulan noktalarında, yağmur suyu drenaj kanalı ve ızgara yapımı gerçekleştirildiği, aşırı yağışlarda oluşabilecek taşkınların ev ve işyerlerini olumsuz yönde etkilememesi adına çalışmaların hız kesmeden yürütüldüğü kaydedildi.

Son olarak Çekmece Mahallesi 310. Sokakta yağmur suyu drenaj kanalı ve ızgara yapım çalışmaları gerçekleştiren ekipler, kış aylarının yaklaştığı şu günlerde gerekli tedbirlerin alınması adına saptadıkları bölgelerde çalışmalarının devam edeceğini duyurdular.

Mahalle halkının istek ve beklentilerinin yerine getirilmesinden dolayı Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve Fen İşleri Müdürlüğü ekibine teşekkür eden Çekmece Mahallesi Muhtarı Fikret Çolakoğlu:  “Sorunlarımızın geciktirilmeden yapılmasından son derece mutluyuz. İsteklerimize ve beklentilerimize karşı gösterdiği duyarlılık için Başkanımıza gönülden teşekkür ediyoruz.” dedi.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa