hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
SAMANDAĞ CHP KONGREYE HAZIR

AYDOĞAN : MAHALLE SEÇİMLERİ BİTMİŞTİR,KONGREYE HAZIRIZ
CHP SAMANDAĞ İLÇE BAŞKANI İBRAHİM AYDOĞAN BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ
CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan, Samandağ CHP ilçe binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Aydoğan açıklamasında; 17 Eylül’de başlayan mahalle delege seçimlerini partimiz CHP Samandağ İlçe Örgütümüz başarıyla sonlandırmıştır. Çiğdede Mahallesi üzerine dönen tartışmalar partimize zarar vermek isteyen parti düşmanı bazı çevreler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Ancak bizim için partimiz ve temsil ettiği değerler bütün kişisel menfaatlerden yukarıdadır. Bilindiği üzere Çiğdede Mahallesi’nde yapılan delege seçimlerinde sandık kurulu üyemiz Filiz Çakmak sinkaflı, küfürlü ve cinsiyetçi söylemler içeren saldırıya uğramış, eşi, partimiz emekçisi Nevzat Çakmak da yumruklu saldırıya maruz kalmıştır. Bu olayı hem adli mercilere taşıdık, hem de parti içi disiplin mekanizmasını harekete geçirdik. Bundan kaynaklı olarak seçim güvenliği sorunu yaşanmış, yaratılan ortam dolayısı ile oy kullanabilecek bir çok insan oyunu kullanamamıştır. Bu nedenle kamuoyunda seçimin tekrar edilmesi beklentisi oluşmuştur.
Şunu altını çizerek söylemeliyim ki; Çiğdede Mahallesi’nde seçilen 21 delege ve ilçe genelinde seçilen 400 delegenin hepsi, benim ilçe başkanı olduğum partinin delegesidir. Samandağ’da % 90’ın üzerinde oy alan partimin delegeleri hiç kimsenin tekelinde değildir. Ben, delegelerimin sağduyusuna güveniyorum.
Bu sebeplerden dolayı, partinin zarar görme ihtimalini gözeten bir yerden Çiğdede Mahallesi seçimlerinin tekrar edilmemesine karar verdik. Ülkemizin demokrasi yapıtaşı olan partimizin zarar görmesini sağlayacak bütün fiillerin karşısında olduk, olmaya devam edeceğiz. Bu eğilimde olanlar her zaman karşılarında bizi bulacaklardır. Çünkü ülkemizin laik, demokratik, devrimci ve özgürlükçü partisi olan CHP’ye zarar vermek kimsenin haddi ve hakkı değildir” ifadelerine yer verdi.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa