hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
SAMANDAĞ CHP DE DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

CHP Samandağ ilçe Başkanı İbrahim Aydoğan delege seçimlerinin tamamlandığını belirterek süreci değerlendiren bir açıklama yaptı.Aydoğan Yaptığı açıklamada “

 

Türkiye’nin en demokratik, en çağdaş partisi olan partimiz CHP uzun bir mahalle delege seçimleri sürecinden sonra nihayet mahalle delegeleri seçim süreçlerini tamamladı.

42 mahallede sandık kuruldu, insanlar parti ile bağlarını tazelediler. İlçe yönetiminin çağrısı üzerine yapılan delege seçimlerinde katılım oranı %70’ler civarında oldu. Ve olabilecek en üst düzey profesyonellikle 400 delegemiz başarıyla seçildi.

Her seçim sürecinde olduğu gibi bazı gerginlikler ve bazı tatsızlıklar da yaşandı. Ama bunların en çirkin ve en kabul edilmez olanı kadın sandık görevlimiz Filiz Çakmak’a, Çiğdede mahallesi seçiminde yapılan küfürlü, belden aşağı hakaretler içeren, dakikalarca süren, cinsiyetçi söylemler kullanılması idi. Bunu duyan eşi Nevzat Çakmak içeri girdiğinde kendisi de yumruklu saldırıyla karşılaşmıştır.

Gerekli raporları alıp, bu olayı adli mercilere ilettik, parti olarak disiplin süreci başlattık. Ülkemizin çimentosu olan partimiz CHP tarihinde hiçbir zaman cinsiyetçi ve küfürbaz insanların adıyla anılmamalı, anılamaz. Partimiz CHP siz küfürbazların ve azmettiricilerin oyuncağı olmayacak…

Üyemiz Filiz Çakmak ve eşi üyemiz Nevzat Çakmak’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, parti olarak hep yanlarında olacağımızı ifade ediyoruz.

Partimizin parti içi demokrasi anlamında gidecek daha çok yolu vardır. Ancak bizim dışımızdaki hiçbir partide, demokratik bir yapılanmanın esamesi bile okunmamaktadır.

Ülkemizin daha ileriye gitmesi, demokrasinin zenginleşmesi için mutlaka ve mutlaka siyasi partiler kanunu değişmeli, partilerin demokratikleşmesi ve şeffaflaşması sağlanmalıdır. Aksi takdirde üye iradesinin parti yönetimine yansıması sıkıntı yaratabilir.

Ülkemiz çok zor koşullardan geçiyor. Bir yandan Ortadoğu’da süren savaş durumu, Kürt bölgesi referandumu ile tetiklenen yeni gerilimler, ülkemizin içinde olduğu ve gittikçe büyüyen ekonomik kriz, ülkemizin gün geçtikçe AB’den uzaklaşması, artan işsizlik oranları bu ülkede özellikle gençlere umutsuzluk aşılıyor.

İstihdam dışı kalan milyonlarca genç ve kadın nüfusu üretime yönlendirmek için yoğun çaba sağlanmalı, istihdamı arttırmak için yeni iş alanları açılmalıdır.

Ancak ülkemizin yaşadığı en büyük talihsizlik bu ülkeyi 15 yıldır yöneten AKP’nin bu sorunların farkında bile olmamasıdır.

Günü kurtaran politikalarla insanların gözünü boyayan AKP hükümeti uzun vadeli ekonomik ve siyasi istikrarı hedefleyen hiçbir plan yapamamaktadır.

İşte tüm bu koşullar partimiz CHP’nin iktidar olmasını dayatmaktadır. Bir yandan iç hainler, bir yandan da iktidarın antidemokratik baskıları partimizin önündeki en büyük engeller olsa da yeni kurultaydan sonra iktidar olmamak için hiçbir çaremiz kalmamaktadır.

Partimiz hızla yüzünü emekçilere, yoksullara, işsizlere, antidemokratik bir şekilde cezaevinde tutulan aydın, gazeteci ve siyasetçilere çevirmelidir. Yani partimiz yüzünü sola, halkçılığa,devrimciliğe çevirmelidir.

Bu vesile ile seçilen delegelerimiz büyük sorumluluk üstlenmişlerdir. Partinin en küçük yapıtaşları onlardır. Partimizi kendi istedikleri aday adayı, aday olmadığında parti aleyhine çalışmaktan çekinmeyen, cinsiyetçi saldırılar yapan, küfür ve tehditlerle partiyi dizayn etmeye çalışan parti hainlerine el birliği ile teslim etmeyeceğiz.

Bütün delege arkadaşlarımızın ortak sorumluluğu ve görevi budur.

Bu güne kadar ilçe teşkilatı olarak partimizin aday gösterdiği bütün adayların kampanyalarını başarı ile yürüttük. Referandum, genel seçimler, yerel seçimler ve cumhurbaşkanı seçiminde partimizin kararlarını harfiyen uyguladık. Adalet yürüyüşüne bütün gücümüzle destek verdik.

Sayın genel başkanımız saldırıya uğradığında bu saldırıyı her birimimizde basın açıklamaları yaparak kınadık. Bu ülkenin gazeteleri basılıp gazetecileri tutuklandığında ayağa kalktık, halkımızı bilinçlendirdik. Ve bütün bunları partimizin talimatları doğrultusunda en iyi şekilde yerine getirdik. Partinin hiçbir çalışmasını içine sindiremeyen, her faaliyetini eleştiren veya bıyık altından gülen kişiler bizim inançlılığımızı ve kararlılığımızı etkileyemez.

Bu nedenle üyelik ve delegelik yüce bir makamdır. Demokrasinin yapı taşlarıdırlar. Bu vesile ile oy kullanan, seçim organizasyonuna yardımcı olan, kendi işyerlerini bedelsiz bir şekilde seçimin güvenli bir şekilde yapılması için tahsis eden bütün partililerimize, ihtiyaç duyduğumuzda yanımızda olan bütün güvenlik görevlilerimize teşekkür ediyorum. Yeni seçilen delegelerimizi tebrik ediyor ve partinin ilkeleri doğrultusunda her birinin mahallesinde ve sokağında birer parti öğretmeni olmasını temenni ediyorum. OY KULLANAN CHP ÜYELERİNE TEŞEKKÜR EDER, SEÇİLEN DELEGELERİ TEBRİK EDERİMBenzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa