hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
SAMANDAĞ –ARSUZ YOLU MUTLAKA AÇILMALI

Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslan, beraberinde bir heyetle Samandağ’a geldi ve İlçe Belediye Başkanı’nı ziyaretinde Çevlik-Arsuz yolunun açılmasını isteyerek, “Arsuz ilçemizin çıkmaz sokak olmasını istemiyoruz” dileğinde bulundu.
Arsuz Turizm ve Kültür Derneği’nin iki yetkilisi, Hasan Arslan ile Metehan Sakallı, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyaretlerinde, Arsuz ve Samandağ turizmine katkı sunacak projeler ve hizmetler konusunda fikir alışverişinde bulunma fırsatı da buldular. Arsuz –Samandağ yolunun açılmasının iki ilçenin gelişimine katkı sunacağını söyleyen Arsuz heyeti, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’den devam eden projeye desteğini arttırarak sürdürmesini istedi. Başkan Nehir de konuklarına, Samandağ-Antakya çevreyolunun tamamlanmasıyla birlikte, Çevlik’ten Arsuz’a uzanan bir yolun her anlamda iki ilçeye katkısı olacağını belirtti ve kampanyayı desteklediğini ifade ederek imzasını attı.
Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslan, daha sonra şunları söyledi:
“Arsuz ile Samandağ yolunun açılması iki ilçe arasında ki yolu kısaltacağı gibi, iki ilçe arasında ekonomiye katkısı ve turizmde evrensel sevginin yakalanmasında önemli yer teşkil edeceği kuşkusuzdur. İki ilçenin doğal ve tarihi değerlerinin yeterince tanıtımı yapıldığı takdirde turizme olumlu katkılarının olacağı gerçeğini göz önünde bulundurmalıyız. Bunun sonucunda, inanç turizmi canlanacak ve yöre halkına ekonomik olarak dönecektir.
Yolun açılmasının olumsuz etkileri, doğal yaşam alanlarının olumsuz etkileneceği yönünde ama, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının duyarlı davranıp kamuoyu oluşturduğunda bu olumsuzluklar da asgariye inecektir. Arsuz şu an çıkmaz sokaktır. İlçemize gelen konuklarımız, Samandağ ve Yayladağı’na gitmek için tekrar İskenderun’a dönmek ve Belen üzerinden gitmek zorunda kalmaktadır. Samandağ’dan gelen tarım ürünleri de uzak mesafe kat etmek zorunda. Çıkmaz sokak olmaktan kurtulduğumuzda tüm bu olumsuzluklar da ortadan kalkacaktır. Biz, Arsuz Turizm ve Kültür Derneği olarak, bize ulaşan yoğun talepler karşısında “Arsuz, çıkmaz sokak olmak istemiyor” adına bir imza kampan-yası açtık. İmza kampanyasına katılım ilgi her gün artmakta. Belediyelerin, sivil toplum örgütlerinin, siyasilerin, halkımızın bu kampanyaya destek olmasını, bu kampanyanın birer paydaşı olmasını arzu ediyoruz.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa