hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
SAADET LİDERİ KARAMOLLAOĞLU, HATAY’DA…

SP0_4064

 

*** Nokta mı kondu, virgül mü kondu anlayamadık

 

 

Saadet Lideri Karamollaoğlu, birçok kültürün birarada yaşama örneği verdiği önemli şehirlerimizden Hatay’a çıkarma yaptı. Bir dizi program için bulunduğu Hatay’da progrmaların startını basın ile kahvaltı programı ile verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti ile ilgili açıklamada bulunan Karamollaoğlu, ABD’ye yapılan ziyarette bir neticeye varıldı mı tam olarak anlayamadık. Nokta mı kondu, virgül mü kondu? Bazıları ne nokta ne virgül, diyor sadece soru işareti veya ünlem var diyor” eleştirisinde bulundu.

 

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bir dizi program için bulunduğu Hatay’a çıkarma yaptı. Karamollaoğlu’na programlarında Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Yakup Budak, Atik Ağdağ, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan ile Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe eşlik ediyor.

Hatay programlarının ilk ayağı olarak Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığının düzenlediği ‘Basınla Kahvaltı’ programına katıldı. Yerel ve ulusal medyanın büyük ilgi gösterdiği programda Karamollaoğlu, ülke ve dünya gündeminde yaşanan son gelişmeler hakkında çarpıcı açıklamarda bulundu.

ESAD GÖRÜŞMEMİZ FARKLI NOKTALARA ÇEKİLDİ

Suriye’de yaşanan iç savaştan en çok etkilenen illerimizin başında Hatay’ın geldiğini belirten Karamollaoğlu, Suriye’deki savaşın atılan yanlış adımlar ile daha da alevlendiğine dikkat çekti. Karamollaoğlu, “Biz daha olayların başında Esad ile görüşmeye gittik. Ortalığın kan gölüne dönmemesi için görüşmeler gerçekleştirdik. Ancak bu adımlarımız yanlış anlaşılmadı bilerek farklı noktalara çekildi.Sonra ne olduğu ise ortada” diye konuştu.

HİÇBİR SONUÇ ÇIKMADI

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika seyahatini değerlendirdi. Erdoğan’ın, Amerika ziyareti için kullandığı, “virgül değil nokta koyacağız” ifadelerine atıfta bulunarak, “ABD’ye yapılan ziyarette bir neticeye varıldı mı tam olarak anlayamadık. Nokta mı kondu, virgül mü kondu? Bazıları ne nokta ne virgül, diyor sadece soru işareti veya ünlem var diyor” diyerek ziyaret ABD’nin Türkiye’ye karşı tutunduğu tenditkar tavırların konuşulmadığını belirtti.

YETİMLERİN ACILARININ BİR NEBZE DE OLSA DİNDİRECEK ADIMLAR ÇOK ÖNEMLİDİR

Açılışına katılacağı İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ‘Çocuk Yaşam Merkezi’ ile ilgili de konuşan Karamollaoğlu, projenin çok önemli olduğunu ve bunun hizmete açılmasında emeği olan herkese teşekkürlerini iletti. Karamollaoğlu, “Yetimlerin başının okşanması, yaşadıkları acıları bir nebze de olsa dindirmek için yapılan her adımın çok önemlidir. Bunu yapan herkesten Allah razı olsun” dedi.

VARLIK FONU KABUL EDİLEMEZ

Ekonomi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, gazetecilerden gelen Varlık Fonu ile alakalı soruya, “Varlık Fonu, kredi alma durumu olmayan, ekonomieri bitmiş ülkelerin kendi kaynaklarını ipotek gösterme durumudur. Böyle birşey kabul edilemez” cevabını verdi.

 

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa