hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
POSTA GAZETESİ’NİN  BAŞKAN SAVAŞ İLE AŞKI ÜZERİNE…  Haber : Ferit LİF

POSTA GAZETESİ’NİN  BAŞKAN SAVAŞ İLE AŞKI ÜZERİNE…

 Haber : Ferit LİF

     Hatay büyükşehir başkanı Lütfü SAVAŞ  , Hatayda , adeta kiraladığı ve finanse ettiği yerel gazeteler ve yerel televizyon kendine yetmemiş olacak’ki ; son iki yıldır Türkiyede en çok satan mağazin gazetesi olarak bilinen Posta gazetesi ile adını ve icraatlarını Türkiye kamu oyuna satmaya kalkışıyor. Posta gazetesinin güler yüzlü muhabiri  Alev Gürsoy Cimin neredeyse hataydan iki yıldır ayrılmaz oldu. Alev Gürsoy Ciminin  her onbeş günde bir başkan Savaşla yaptığı röpörtajlar Posta gazetesinde tam sayfa olarak yayınlanır. Bu röpörtajların yayınlandağı gazete sayıları Hatay büyükşehir tarafından  70 – 80 bin adet satın alınarak hatayda kahvahane , berber , bakkal  ve evlere bedava dağıtılır.

HBB başkanı Lütfü Savaşın bu gazeteye aylık olarak ödediği paranın miktarını sormaya gerek görmüyorum. Posta gazetesine bir kimlik kayıp ilanı verirseniz size ikiyüz – üçyüzliraya mal olur. Tam sayfalık fotoğraflı  bir haberin maliyetini artık siz düşünün. Bu konuda Hatayda muhasebecilik mesleğinde uzman insanların bu hesapları yapıp bize bilgi aktaracaklarına inanıyorum .

Posta gazetesinin onbeş yazarı ve muhabiri geçtiğimiz günlerde başkan Savaş tarafından Antakya ve Hatayda ciddi şekilde ağırlandığını ve önemli hediyelerle tekrar istanbul’a uğurlandığını biliyoruz. Başkan Savaş Posta gazetesi yazarlarını ve muhabirlerini ağırlar ve gezdirirken eşi Nazan Savaş bu değerli misafirleri hiç ama hiç yalnız bırakmadığını gördük.

Ama posta gazetesi muhabiri Alev Gürsoy Ciminin  başkan Savaş la yaptığı röpörtajlarda daha çok 2014 seçim kampanyasında başkan Savaş ın halkı selamlayan ve halkla bütünleşen resimlerini gazeteye basmayı tercih ediyor. Sanki 2014 yerel  seçimlerinde başkan Savaşa olan halkın llgisi devam ediyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor.

Halbuki Posta gazetesinin cicili muhabiri Alev Gürsoy Cimin başkan Savaş ile Samandağ , Defne  ve Reyhanlı ilçelerinde bir saat lık bir gezinti yapsa , başkan Savaşın halk ve seçmen tarafından yayınladığı fotoğraflarda olduğu gibi  hiçte ilgi ve sempati ile karşılanmadığını çok net görecektir. Yerel bir gazeteci olarak buradan Posta gazetesi muhabiri Alev Gürsoy Cimine bir meslektaşı olarak önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum. Sevgili meslektaşım  çalıştığınız Posta gazetesi aracılığı ile Hatay halkının manüple etmeye ve kandırmaya çalışıyorsunuz. Çünkü Hatay halkı sizin yazdıklarınızı değil yaşadıkları sıkıntıları ve eziyetleri çok iyi biliyor. Hatay halkı yazdığınız asparagas haberlere hiç inanmıyor.  Hatta ; yaptığınız haberlerle HBB başkanı Lütfü  Savaşı yerin dibine bile batırıyorsunuz. Örneğin 05_08_2018 tarihli Posta gazetesinin onbeşinci sayfasında yaptığınız röpörtajın manşetini aynen aktarıyorum.( BAŞKAN SAVAŞ  DİYOR’Kİ  DÖRT  YILDIR  HER  AN  SEÇİM  YAPILACAKMIŞ GİBİ  ÇALIŞIYORUZ )  diyor eminim başkan Savaş sizlere bu sözleri size söylediği için sayfanın manşetine kırmızı harflerle ve büyük puntolarla taşıdınız. Ama bu manşetinizle HBB başkanı Lütfü Savaşın siyasi geleceğine incir ağacı diktiğinizin farkında bile değilsiniz.

Başkan Savaş demekki dört yıldır Hataya hizmet anlamında projeler üretmekten ve Hatay halkına hizmet etmekten daha çok kendi siyasi geleceğine ve tekrar seçilmesi için bütün yaptığı hizmetleri seçmenden oy pazarlığı karşılığında yaptığını anlıyoruz.

Ben buradan HBB başkanı Lütfü Savaşın gerçek niyetini ortaya koyan Posta gazetesi muhabiri Alev Gürsoy Cimin hanıma yürekten teşekkür ediyorum. Çünkü Alev hanım başkan Savaşın Hataya hizmet odaklı bir siyaset anlayışına sahip olmadığını çok açık şekilde göstermiş oldu. Alev hanıma bu yüzden tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

HBB başkanı Lütfü Savaşın dörtbuçuk yıldır Hatay halkına hizmet odaklı bir projesinin olmadığını çok net bir şekilde anlamış oluyoruz. Sayın Alev gürsoy hanım efendinin HBB başkanı ile yaptığı bu röpörtajdan anlıyoruz ki ; HBB başkanı Savaş bugüne kadar Hatayda yaptığı hizmetlerin ( seçmeni avlamak için ) yaptığını anlıyoruz.

Bu gerçeklerden anlıyoruz ki HBB başkanı Lütfü Savaş dört buçuk yıl önce , oturduğu başkanlık koltuğunu gelecek seçimde kaybetmemek için,  Hatay büyükşehir belediyesinin tirilyonlarca liralık imkanlarını kendi koltuğunu korumak için harcamıştır. ve hatta tirilyonlarca liralık HBB bütçesi yetmemiş olacakki meclisten ha bire ikiyüz elli milyon gibi astronomik borçlanma yetkisi talep ediyor. HADO gibi , proğramı ve fizibilitesi olmayan  projelere bile  borçlanma yetkisi istiyor. Ve hatta yollatı asfaltlamak için meclisten ikiyüz elli milyon gibi afaki bir rakamla borçlanma yetkisi talep ediyor. Bugün HADO için kiralanan geminin aylık masrafını ve bu geminin bu süreçte ne iş yaptığını  kamu oyu adına HBB başkanı Lütfü Savaşa soruyoruz.

***

HBB başkanı Lütfü Savaş (  ben eski partim olan AK partiye dönebilirim şeklinde ) Hatay kamu oyunu bilinçli bir şekilde aldattığı. Bu siyasi aldatmaca sonucunda Hatay CHP yi değim  yerindeyse istediği şekilde dizayn etti. bu stiraji ile başkan Savaşın başarılı olduğu düşünüyorum.

Ama başkan Savaşın hem AK partiyi hemde mensup olduğu CHP yi (kendisine yarayacak şekilde dizayn etme girişimlerinin sonuna gelmiş bulunuyoruz).

Başkan Savaş için AK parti kapıları sonsuza dek kapatılmıştır.ve hatta kendi partisi CHP de aday olma şansını yitirebilir.böylece( bağdat’a pilava giderken , evdeki bulgurdan olabilir ) şeklinde şaklaban bir siyasetçiye dönüşürse hiç şaşırmam.

Ve son bir prağrafla bu yazıyı noktalamak istiyorum. HBB başkanı Lütfü Savaşın projesiz ve plansız olarak, Hatay halkına yutturmak isrediği hayali projeleri AK parti Hatay il başkanı İbrahim Güler adeta başkan Savaşın ağzına tıkıyor.ve Hatay halkının hakkını koruyor.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa