hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
MUHARREM İNCE PARTİ KURMAYA SÜRÜKLENİYOR…. FERİT LİF… YAZDI

CHP de şiddetli şekilde devam genel Başkanlık yarışı parti iç savaşa dönüşmüş durumda.

Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu “kılıçlarını havada şakırdatarak “ disiplin tehditleri ve partiden ihraçlar yöntemleri ile Genel Başkanlığı Muharrem İnce’ye  kaptırmamak için nerdeyse PARTİ İÇERSİNDE SİYASİ MİLİS KUVVETLERİ KURACAK NOKTAYA DOĞRU GİDİYOR.

Çok sayıda partili belediye başkanı bu milis kuvvetlerine zaten katılmış gibi görünüyor. Haziran da seçilen milletvekilleri bu milis kuvvetlerinde paralı asker görevini üstlenmiş görünüyor.Seçilemeyen eski milletvekilleri de karşı  SİYASİ MİLİS CEPHESİNDE KILIÇDAROĞLU’NA karşı yerlerini almış görünüyor.

Örneğin ilimiz Hatay da Fuat Çay,Nihat Matkap ,Mevlüt Dudu gibi “gedikli siyasetçiler “ ve daha siyasette rütbe almamış Servet Mullaoğlu ,gibi parti içersinde ağılığı olan çok sayıda insan Kemal kılıçdaroğluna karşı açılan parti içi savaş cephesinde KOMUTAN edasıyla yerlerini almış görünüyorlar.

Hatay CHP de ,Nihat Matkap ,Fuat Çay ,Mevlüt Dudu Kemal Kılıçdaroğluna karşı ortak cephe açımış olsalar bile, kendi aralarında ,olağanüstü kurultay için imza veren on iki kurultay delegesini paylaşamıyorlar.Üçüde diyorki, bu on iki kurultay delegesinin imzasını ben topladım.Birde Hatay CHP de böylesi gizli bir çekişme olduğunu açıkça söylemeliyim.

Hatay’ da CHP’nin dört belediye Başkanı var.HBB Başkanı Lütfü Savaş,Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Çulha.Bu Dört belediye Başkanı açıkça Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında yer aldıklarını biliyorum.

Mithat Nehir bu gün Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin fotoğraflarını sosyal medyada yayınladı.Böylece safını açıkça belli etmiş oldu.Diğer üç belediye başkanının tutumlarının aynı yönde olduğunu bilmek için siyasi kahin olmak gerekmiyor.

Hele hele HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın Kemal Kılıçdaroğlundan başka seçeneği olmadığını dünya alem biliyor.Kemal Kılıçdaroğlu varsa Lütfü Savaş var ,Kemal Kılıçdaroğlu yoksa Lütfü Savaş yok demektir.Bu gerçeği Hatay da siyasetle ilgilenen herkes çok iyi biliyor.

Gelelim kurultay yarışına ;Olağanüstü kurultay içim Muharrem inece taraftarlarının yeterli olan altıyüz otuz delegenin imzasını toplayabileceklerine inanmıyorum.CHP kurultaylarında belirleyici olan İstanbul,Ankara ve İzmir delegeleri şu saate kadar Kemal Kılıçdaroğlu!nun arkasında görünüyor.

Muharrem İnce bu olağanüstü kurultayı toplayamaz ve genel Başkan seçilmez ise, CHP  deki bu iç savaş bana göre partinin bölünmesi ile sonuçlanır.Muharrem İnce bu gün milletvekili bile değil.Düz bir CHP üyesidir.Bundan sonra siyasete devam etmek istiyorsa ,yeni bir parti kurmak zorunda kalabilir.Yada eski partilerden birini diriltmenin yolunu açabilir.

Çünkü Muharrem ince SEÇMENDEN ALDIĞI % OTUZLUK OY ORANINI HEBA EDECEK BİR SİYASETÇİYE BENZEMİYOR.BANA GÖRE CHP DE ÖNÜNDEKİ KAPILAR KAAPNIRSA, YENİ BİR SİYASİ PARTİYE KULAÇ ATMAKTAN BAŞKA HİÇ BİR ÇARESİ YOKTUR. ON BEŞ MİLYON OYUN ÜZERİNE SÜNGER ÇEKİP YATACAK GİBİ GÖRÜNMÜYOR…..

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa