hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
MİLLETVEKİLİ TOPAL:KAMUHİZMETLERİNDE İNDİRİM YAPILSIN

MİLLETVEKİLİ TOPAL:KAMUHİZMETLERİNDE İNDİRİM YAPILSIN

Elektrik, Su, Gaz, Ulaşım, Otoyol, Köprü Geçiş Ücretleri İndirilsin!

CHP’li Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM’de yaptığı gündem dışı konuşmada, hükümetten, enflasyonla mücadele konusunda kendi yetkisindeki hizmetler için adım atmasını istedi.

Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM’de  gündem dışı konuştu ve elektrik, doğalgaz, havayolu karayolu ulaşımı, su, köprü ve otoyol geçişlerinde % 10 indirime gidilmesini istedi. Topal, enflasyon ile topyekun mücadele kapsamında, hükumetin kamu ürünlerinde destek vermesi gerektiğini dile getirdiği konuşmasında şunları söyledi:

“TBMM Başkanlık Divanı Hükumete çağrı yapmalıdır. Hükûmet, enflasyonla mücadele kapsamında özel sektöre çağrı yapmaktadır. Bu kapsamda, bazı ürünlerden yüzde 10 indirim yapılmaktadır. Milletin temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Hükûmet’e kamu ürünlerinde yüzde 10 indirim çağrısı yapamaz mı? Örneğin, halkın bütçesini direkt ilgilendiren elektrik, su, gaz, toplu ulaşım, hava yolları ücretleri, otoyol, köprü geçişleri gibi kamuya ait hizmet bedellerinde yapılan zamlar geri alınmasa dahi, Hükûmet’in enflasyonla mücadele kapsamında yüzde 10 indirim yapmasını, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı halkımız adına talep etmelidir. Bu, Milletimizin Vekilleri olarak bizlerden beklentisidir. Başkanlık Divanı bu beklentiye cevap vermelidir.”Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa