hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
Meral AKŞENER HATAY’DAN UMDUĞUNU BULAMADI

İYİ Parti’yi kurduğu dönemde Hatay’ı kalelerinden biri görerek Hatay’dan büyük destek göreceğini ifade eden İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği İYİ Parti Hatay İl Başkanlığı açılışı gibi Cumhurbaşkanlığı mitinginde de büyük hüsranla karşılaştı. Çevre koruma ekipleri, emniyet birimleri ve parti mensuplarıyla beraber toplamda bin kişi kişiye miting yapan Akşener’in yaşadığı hüsran gözlerinden okundu.

MİTİNGDEN ÇOK PROTESTO

Cumhurbaşkanı Adayı olan Meral Akşener, Hatay’da gerçekleştirdiği mitingde, Cumhurbaşkanlığı faaliyetlerini sıralamaktan ziyade, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve ailesini karalamakla yetindi. Gerçekleştirdiği mitingin başından sonuna dek Erdoğan’ı eleştiri yağmuruna tutan ve birçok bel altı söylemle ailesini de karalayan Meral Akşener, kendi partilileri tarafından da tepki ile karşılandı. Cumhurbaşkanlığı olursam diyerek girdiği her konuşmada yapacağı çalışma yerine Erdoğan’I karalamaya çalışan Akşener’in beklenenin altında kaldığı gözler önüne serildi.

 

PARTİSEL RANT OLMADI ERDOĞAN ÜZERİNDEN RANT

Kurduğu parti ile bekleneni sağlayamayan Akşener, gündemdeki yerini korumak adına, Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin yaptığı gibi Erdoğanlal muhalefete girerek rant sağlamaya çalışması partilileri tarafından tepki gören bir başka hadise oldu. Parti üzerinden avantaj sağlayamayan Meral Akşener’in giriştiği çalışma, kaybetme psikolojisinin ve bir anda gözden düşmenin yarattığı yan etki olarak yorumlandı.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa