hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
LÜTFÜ SAVAŞ’IN UMUDU… HDP’den  DEVŞİRME SEÇMEN….

LÜTFÜ SAVAŞ’IN UMUDU… HDP’den  DEVŞİRME SEÇMEN….

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ, HATAY İÇİN 120’DEN FAZLA PROJE HAZIRLADIKLARINI SÖYLEDİ. (SEYİT ASLAN/HATAY-İHA)

Yerel seçim tarihi yaklaştıkça Hatay siyaseti AK Parti adayı İbrahim Güler İle CHP adayı Lütfü Savaş arasında geçecek olan Büyükşehir Belediyesine kilitlenmiş görünüyor. İlçe Belediye Başkan adayları için hem cumhur ittifakını oluşturan AK Parti-MHP ve BBP arasında görüşmeler devam ederken CHP ve İYİ Parti arasında da ilçe belediye başkan adayları için yoğun bir pazarlık devam ediyor. CHP ve İyi Parti’nin Hatay da aldıkları oy oranın seçimi kazanmak için kendisine yetmeyeceğini anlayan HBB Başkanı Lütfü Savaş el altından HDP ile gizli görüşmeler yaptığı iddia ediliyor.

2014 yerel seçimlerinde HDP-İŞÇİ PARTİSİ VE TKP den 30 bine yakın oy aldığı bilinen Lütfü Savaş 31 Mart 2019 seçimlerine yönelik olarak Hatay da HDP’nin Büyükşehir adayı çıkarmaması ve gizliden kendisine destek vermesi için araya aracılar koyduğu ve görüşmelerini üçüncü şahıslar üzerinden sürdürdüğü öne sürülüyor. Gazetemiz muhabirine konuşan bir HDP yetkilisi Lütfü Savaş ile HDP arasında üçüncü şahıslar üzerinden başlayan görüşmeleri doğrulayarak “Başkan Savaş MHP den devşirdiği ve özellikle Belediye de işe başlattığı insanları kaybetmemek ve küstürmemek için HDP yöneticileri ile kapalı kapılar ardında aracılar vasıtasıyla görüşmelerde bulunduğunu iddia etti.HDP İle MHP den Başkan Savaş’a destek verenlerin aynı potada yer almasının Lütfü Savaş’ın bu siyaset oyununu bozabileceğini belirten HDP yetkilisi Başkan Savaş bu siyaset satrancını perde arakasından oynamaya çalışıyor dedi.HDP nin bu güne kadar  Hatay da Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamamış olmasını, bu perde arkasında ki görüşmelere bağlayan deneyimli siyasetçiler siyaset kulislerinde bu görüşmelerin ayyuka çıktığını ifade ediyorlar.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa