hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
KAVAK ADAYLIĞINI VE PROJELERİNİ AÇIKLADI

Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkanlığı seçimi öncesi Akdeniz Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birlik (AKİB) Başkanı Ali Kavak adaylığını düzenlediği bir toplantıyla duyurdu. Anemon Otel’de büyük bir katılımla gerçekleşen toplantıda konuşan ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, koltuk sevdası gibi bir derdi olmadığını, sadece 4 yıl için göreve talip olduğunu belirterek, tek amacının gelecek nesle güzel bir ortam bırakmak olduğunu kaydetti.

 

 

BENİM BEKLENTİM YOK

 

30 yıldır çeşitli kuruluşlarda başkanlık yaptığını, bu deneyimlerini doğup büyüdüğü topraklar olan Hatay’a aktarmak istediğini vurgulayan Kavak şöyle devam etti: “Benim hiçbir beklentim yok bu konuda, ben sadece Hatay’a hizmet etmek, halkımızın, işverenlerimizin ve çalışanlarımızın haklarını korumak için bu önemli göreve aday oldum. Bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek, Afrin’e gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtının sonuna kadar akasındayız, askerlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.”

 

ATSO SORUNLARI ÇÖZMELİ

 

“2011 yılında Suriye’de başlayan iç savaşın en çok etkilediği şehirlerden birisi biziz. Dünyada yaşanan ekonomik krizden etkilenmemek elde değil, Hatay olarak bu krizden etkilendik. STK’lar çok önemli görevler üstlenmeli, istihdamın artırılması, işadamlarının sorunlarının çözümü için Ticaret ve Sanayi Odalarının önemli çalışmalar yapması gerekir. Biz beklenti içinde olmaksızın, siyasetle ilgili asla bir beklentim yok olmayacak da. Rant beklentim parasal beklentim hiç yok, koltuk merakım yok, ben zaten bu konuda doyuma ulaşmış durumdayım. 30 yılı aşkın süredir zaten çeşitli makamlarda bulunmuşum. ATSO’yu kime teslim etmeniz gerektiğini bilin diye tüm bunları söylüyorum. Gençler ve kadınlar için üstlendim ben bu görevi. Antakya’da barış ve hoşgörü şehrine uygun davranmalıyız.”

 

 

“Yeteri kadar bizimle uğraşan devletler milletler var, artık yeter biz birbirimizle uğraşmayalım. STK’lardan kadınlar ve gençleri daha öne çıkaran projeler yapmalarını istiyorum. Ben bu görevi toplumsal bir görev ve sorumluluk olarak biliyor ve ateşten gömleği giyiyorum. Ben Hatayspor’dan bu yana böyle görevler almış ve görevimi layıkıyla yaparak teslim ederim. Meclis Başkan adayım Sabit Karadeniz’dir. Çünkü gelecek vaat eden bir arkadaşım ve çok dürüst bir arkadaşım. Biz bir dönem için adayız, ben diğerleri gibi bir dönemden başka aday olmayacağım, ben eğer gelirsem ATSO’yu örnek bir kurum haline getireceğim.ATSO’ya HASİAD modelini uygulayacağız.Her seçimde bir rengimiz başkan olacak bu dönem bir renk diğer dönem başka bir renk. Her dönem bazı yaraların kaşınmasına izin vermeyeceğiz, bizim dönemimizde bir dönem A kısmı başkanlık yaparken diğer dönem B kısmı başkanlık yapacak. Kapanmak üzere olan yaraların kaşınmasına, yaraların yeniden açılmasına asla izin vermeyeceğim. Sayenizde moral depoladım, bizim seçimi kaybedip kazanmamız önemli değil, kaybeden de kazanan da sizler olacaksınız. Ben her türlü deneyimlerimi, doğup büyüdüğüm memleketime taşımak, sizlerle paylaşmak istiyorum. Allah izin verirse bir sonraki toplantıda 4 yıl sonraki başkanın ismini açıklayacağız.”

 

 

“Bende başarısızlığa yer yok, biz seçilirsek, oda sizin hizmetkarınız olacak, tüm hizmetler ayağınıza gelecek, elektronik oda dönemini başlatacağız. Tek tuşla istediğiniz hizmete ulaşacaksınız. İlk işimiz Hatay2a yakışır bir oda yapmak olacak. Ben her geçtiğimde inşaat yığınından başka bir şey görmüyorum ama kimseyi de eleştirmek çamur atmak istemiyorum. Odanın gelir ve kaynakları sadece 1 kuruş bile haram olmadan gerekli şekilde harcanacak. Oda üyelerinin sorunlarının çözümü ve üyelerin mesleki birikimlerini artırmak için gelirler harcanacak. Biz basının olmadığı hiçbir program yapmayacağız, sorgulanma ve eleştiriye hazır olacağız, şeffaf olacağız. Her meslek grubu kendi sektörünün sıkıntılarını belirleyecek önce, ardından çözüm önerileri konuşulacak. Buna acil bir ihtiyaç var.”

 

“Ben bu hareketi yalnız başlatmadım, bilgili birikimli ve deneyimli bir ekiple yola çıktım. “Mehmet Kılıçlar, Mehmet Alakuş, Aydın Toksöz, Cengiz Özcan, Tevfik Fazlı Doğan, Jan Baram, Tahsin Rende, Tahsin Kabaali, Murat Hayzaran” gibi daha ismini sayamadığım birçok önemli ve deneyimli isimlerle yola çıkıyorum.” Biz gençlerin yolunu açacağız, onlara güzel bir gelecek inşa etmek için yola çıkıyoruz. Normalde 3-4 aday çıkması lazımken hala kimse aday olamıyor. Hala din ve mezhep ayrımı yapıp adaylara çamur atılıyor. Biz bunlara karşı çıkacağız, sadece dürüst insanlarla çalışacağız. Biz yola çıkarken “Birlik, beraberlik ve kardeşlik hareketi” olarak yola çıktık.”

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa