hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
KAŞIKÇI HATAY MHP DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Lütfi Kaşıkçı, MHP Hatay Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunun ardından, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanlığı görevinden istifa etti. Parti binasında gerçekleşen aday adaylarını tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Lütfi Kaşıkçı, Başkanlık görevini Murat Adal’a devretti. Eski Başkan Lütfi Kaşıkçı’nın vedasına partililer ve parti severler tarafından yoğun ilgi vardı. Aday adaylarını tanıtım toplantısında konuşan Lütfi Kaşıkçı, desteklerinden dolayı tüm Hataylılara teşekkür etti.

HAKKIN YOLUNDA MİLLETİN YANINDA OLMAYA ÇALIŞTIM

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Aday Adayı Lütfi Kaşıkçı gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Kıymetli Gönüldaşlarım, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilliği için Devletimizin bekasının teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisinden aday adaylığımı dün gerçekleştirdim. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Kırıkhan’da tamamladım. Lisans ve yüksek lisans eğitimimi Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliğinde bitirdim. Doktorama ise Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliğinde devam etmekteyim. Lise ve üniversitede Ülkü Ocaklarının çeşitli birimlerinde görev yaptım. 2006-2012 yılları arasında Hatay Ülkü Ocakları il Başkanlığı görevini yürüttüm. İl Başkanlığım sürecinde Hatay’ın en buhranlı günlerine tanık oldum. Milletimin bekası için gece gündüz çalışırken kendimi FETÖ kumpasının içinde buldum. Beni kirli emellerine alet etmek isteseler de gerçeklerin gün yüzüne çıkacağını her zaman biliyordum. 8 Şubat 2015 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Hatay il başkanlığına seçildim. Bu tarihten itibaren Hatay siyasetinde birleştirici bir unsur olmaya gayret ettim. Her kesimden her insanı kucaklamaya çalıştım.

Her zaman Hakkın yolunda Milletin yanında olmaya çalıştım. Herkesin derdiyle dertlendim ulaşılamayan değil her daim ulaşılan oldum. Bin yıllık kardeşlerimizle bizi ayrı düşürmeye çalışanların her zaman karşısında oldum. Yusuf Has Hacip‘in dediği gibi : ‘Ey asil insan! İnsanlığı elinden bırakma; insanlığa karşı daima insanlıkla muamele et.’   sözüyle her zaman hareket ettim. Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İl ve İlçe Başkanları, Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş gönül dostlarımızın arzu ve isteğiyle bu yola çıktım” dedi.

PARTİMİZİN EMRİNDE OLACAĞIZ

Sözlerine devam eden MHP Hatay İl Eski Başkanı Lütfi Kaşıkçı, “Tarihin sayfalarını incelediğimizde dâhili ve harici bedbahtların ülkemiz üzerindeki niyetlerini biliyoruz. Asırlardır gerçekleştirmeye çalıştıkları ve bunu son zamanlarda açık bir şekilde ortaya koydukları bir dönemi yaşıyoruz. Bu dönemde Milliyetçi Hareket Partisi olarak duruşumuz yine çok net ve açıktır. Milletin egemenliğine kastedeceklerin çarpacağı ilk duvar bizleriz. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak iktidar olmayı çok istiyoruz. Bunun sebebi asla şahsi çıkarlar değildir.  Türkiye’nin maddi ve manevi değerlerine sahip çıkmak, Türk Milleti’ni ekonomik sıkıntılardan kurtarmak,  yoksulların, işsizlerin mazlumların ve kimsesizlerin kapısı olmak, can çekişen çiftçi ve köylülerin, memur ve işçilerin sesini meclise taşımak,  çaresiz esnaf ve sanatkârların,   dul ve yetimlerin yoldaşı olmak için biz bu yola baş koyduk. Bizim yolumuzda kul hakkı yemek, al bayrağa ihanet etmek, bölücü hainlerle yol arkadaşlığı etmek asla yoktur. Türk Milletinin bekası ve birlikteliği için çıktığımız bu yolda sizlere de verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederim. Ömrüm yettikçe, son nefesime kadar Liderim Sayın Devlet Bahçeli’nin izinde, partimizin emrinde olacağıma siz kıymetli dava arkadaşlarımın önünde söz veriyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.” diyerek sözlerini noktaladı.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa