hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
KARASAYAR TEŞVİK İÇİN İMZA KAMPANYASINI DEĞERLENDİRDİ: GERÇEKLE UYUŞMAYAN SİYASİ ÇALIŞMA

Hatay´ın 5. bölge teşvikli iller kapsamına alınması için Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin başlattığı imza kampanyasını ´gerçekle uyuşmayan siyasi çalışma´ olarak niteleyen Milletvekili Karasayar, şunları söyledi: “Teşvikli bölgelerin belirli kriterleri var. Bunda da kişi başına düşen gelir çok önemli. Hatay bu kapsamda olması gereken bölge statüsünde. Bunun aksine çalışma yapılması, siyasi çalışmadı. Bölgedeki yatırımcı da teşvik değil, yer, arsa istiyor. Limana, denize yakın yerde yatırım yapmak istiyor. Teşvik yasası zaten belirli. Piyasanın ihtiyacı olan ürünü yaptığınızda, OSB´lerde yatırımcı teşvikten zaten en üst seviyede yararlanıyor.”

 

Kongrelerde ´tek liste geleneği´nin devam etmesinin beklendiğini belirten Milletvekili Karasayar, “Çünkü, kongrelerin uzlaşma içerisinde olmasını önemsiyoruz. Genel merkezimiz de kongrelerin tek listeyle olmasını, uzlaşma kültürüyle şekillenmesini tavsiye ediyor. Kongrelerde çalışan başkanlar görevine devam edecek ama bazılarında da değişim olabilir. Hizmet eden ve hizmet gücünü kendisinde gören kalır, yorulan, enerjisi azalan da değişebilir” dedi.

´Erken seçim yok´
ülke gündemi ve yerel konuları değerlendiren, yatırımlara ilişkin projeleri takip ettiğini anlatan Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, erken genel seçime de ihtiyaç olmadığını kaydetti. Karasayar, “Erken genel seçime ihtiyaç yok. Şimdi ekonomiyi güçlendiriyoruz. Zamanından önc seçim, ekonomiyi dolumsuz etkiliyor. Şimdi yatırımları hareketlendirme çabamız var. Bu anlamda yapacak çok işimiz var. Cumhurbaşkanımız da seçimin gününde olmasını istiyor. Bazı siyasi kulislerde aksi konuşulsa da vatandaş da artık sık sık seçimi istemiyor. Ama partimiz her zaman seçime de hazırdır. Çünkü bizler bir seçim bittiğinde ikinci bir seçimin hazırlığını başlatıyoruz” diye konuştu.

 

Suriyelilere vatandaşlık
Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesi konusunda her hangi bir gelişmenin olmadığını da anlatan Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, teknik bilgisi, eğitimi olan ve ülkenin de o alanda ihtiyaç duyduğu sığınmacıların vatandaşlığa alınacağını, ancak bunların sayının net olmadığını, bu konuda da yapılan bir çalışma olmadığını söyledi.

 

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa