hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
İSKENDERUN  CHP’yi Dr. ŞAHUTOĞLU ŞAHA KALDIRIR. Ferit Lif…yazdı

İSKENDERUN  CHP’yi Dr. ŞAHUTOĞLU ŞAHA KALDIRIR. Ferit Lif…yazdı

İskenderun CHP’’de belediye başkanlığı için Bület Bozoğlan , Öztürk Çolak , Nalan Akkülah , Muhsine Korkmaz , İsmet Parlar ve Dr. Yılmaz Şahutoğlu adaylık başvurusu yapmış bulunuyorlar.

İskenderun belediyesinin uzun yıllar elinde bulunduran CHP  önümüzdeki yerel seçimler’ de belediye’ye kendi bayrağını dikmek istiyor.mevcut aday adayları arasında İskenderun’da CHP rüzgarını estiren Dr. Şahutoğlu dışında kimse görünmüyor. Geçtiğimiz günlerde adaylık açıklamasını seçim mitingine çevirmeyi başaran Dr. Şahutoğlu ‘nun toplantısına özellikle Alevi Bektaşi derneği çevresinden ve tepelerden yoğun bir katılım olduğunu gözlemledim . böylesi yoğun bir katılım diğer hiçbir aday adayının toplantısında görülmedi.

İskenderun’da 18. Yıldır sağlık sektöründe hizmet veren ve bugün yaklaşık dörtyüz  kişiye istihdam sağlayan Dr Şahutoğlu’nun aday adaylığı İskenderun CHP’de umutların tekrar yeşermesine neden oldu.

Dr. Şahutoğlu adaylık açıklama toplantısında İskenderun için koyduğu projelere ve İskenderun sorunlarına dönük ciddi çözüm önerileriyle sadece CHP tabanından değil diğer siyasi partilerin tabanında ’da  yankı uyandırmış görünüyor. İskenderun CHP’ de kürt kökenli seçmenden ciddi destek alan tek adayının Dr. Şahutoğlu’nun olduğunu görüyoruz.

İskenderun CHP ‘ de bazı parti yöneticilerin ( alevi adayla İskenderun belediyesi kazanılamaz )  şeklindeki saplantı Dr. Şahutoğlu’nun çıkışla  kırılmış görünüyor. Çünkü Dr. Şahutoğlu’nun oy desteği her kesime dayanıyor. Dr. Şahutoğlu iş yaşamındaki başarısıda her kesime eşit  mesafede yaklaşmasından kaynaklanıyor.

Daha önce Hatay CHP’ de milletvekili adaylık tecrübesi bulunan  Dr. Şahutoğlunun uzlaşmacı ve toparlayıcı bir siyaset  anlayışına  sahip olduğunu biliyorum. İşte bu yüzden Dr. Şahutoğlu kozmopolit  bir toplumsal yapıya sahip İskenderun için biçilmiş bir kaftan olarak görülüyor.

İskenderun belediye başkan adayını belirleme yetkisini elinde bulundurduğu iddia edelen  HBB başkanı Lütfü Savaş’ın yukarıda saydığım bütün gerekçileri elinin tersiyle yiterek ( YA SE YA TERKET ) virüsünü İskenderun toplumuna aşılayan bazı adayların peşinden koşuyor olması sadece ve sadece akla ziyandır. Bu nedenler ki HBB başkanı Lütfü Savaş’ın böylesi bir hezeyana kapılacağını sanmıyorum. Aksi takdirde Nasrettin hocanın fıkrasında olduğu gibi bindiği dalı kendi kesmiş olur.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa