hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HÜSEYİN YAYMANIN SAMANDAĞ VAATLERİ ÜZERİNE… FERİT LİF.. YAZDI

AK parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman dün Samandağ ilçe örgütünün davetlisi olarak Hıdırbey mahallesine, İl Başkanı İbrahim Güler ve AK Partinin Hatay da ilk kadın milletvekili unvanını alan Sebahat Özgürsoy Çelik ile beraber önemli bir ziyaret yaptı.

Kahvaltılı Basın toplantısına ATSO Meclis Başkanı Selahattin  Eskiocak  ve çok  sayıda Sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

Bu toplantı, Hatay AK partinin seçimlerden hemen sonra Samandağ yöresine yaptığı ciddi bir çıkartma olarak algılandı.

Halbuki AK Parti Samandağ yöresinden çok az miktarda oy almıştı.Seçimden hemen sonra böylesi bir toplantıyı Samandağ yöresinde düzenlemiş olmasının çok ciddi siyasi nedenleri olması lazım.

AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler geçtiğimiz seçimlerde oldukça başarılı bir il Başkanı olduğunu kanıtladı.Üstelik bütün muhaliflerinin sahte sosyal medya hesaplarından yaptıkları ciddi karalama ve bel altından vurma iddialarına rağmen başarılı bir il Başkanı olduğunu Pazar akşamı ortaya çıkan seçim sonuçları ile kanıtladı.Başkan Güler’e karşı karalama kampanyası açanlar zaten seçim sonuçlarından hemen sonra sahte hesaplarını kapatmak ve yazdıklarını yutmak zorunda kaldılar.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler’i karalama kampanyasına seçimlere iki üç gün kala HBB Lütfü Savaş’ta katıldı.Mazman medya radyolarında Başkan Güler’e karşı “sen bir öğretmensin bu kadar TIR’I ve gemileri nasıl buldun” şeklinde siyaset mantığında “çamur atma” olarak algılanan yöntemlere başvurdu.Başkan Güler bu çirkin iftiralara sanırım önümüzdeki süreçte mutlaka cevap verecek.

HBB Başkanı Lütfü Savaş eğer seçimler öncesinde hedefine AK Parti il Başkanı İbrahim Güler’i koyuyorsa beliki, Başkan Güler’den ödü kopuyor.Bu korkunun nedenlerini ve sonuçlarını önümüzdeki yerel seçimlerde açıkça göreceğiz.

Çünkü Başkan Güler’in HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı koltuğundan indirmek ciddi anlamda AND İÇTİĞİNİ çok iyi biliyorum.

Başkan Güler’in bu andını yerine getirmesi için, bir gazeteci olarak üzerime düşen görevi yerine getireceğimi kamuoyu önünde şimdiden açıkça ifade ediyorum.

Ama buradan Başkan Güler’e bir uyarıda bulunmak istiyorum.Sayın Başkan Çevrenizde Lütfü Savaş ile işbirliği halinde olan gazetecilere lütfen dikkat edin.Bunlar Lütfü Savaş’tan beslenen akbabalar gibidir.Bunların adlarını buradan tek tek yazabilirim.Ama meslek ahlakım bu insanların isimlerini deşifre etmeme şimdilik izin vermiyor.Öyle sanıyorum ki;Başkan Güler zaten bu şaklaban gazetecileri kim olduklarını çok iyi biliyor.

Gelelim AK Patinin Hıdırbey toplantısına;

Hıdırbey mahallesinde Milletvekili Hüseyin Yayman çok önemli bir konuşma yaptı.Samandağ ilçesine çok ciddi yatırım yapma sözü verdi.Titüs Tünelinin dünya turizmine kazandırılacağını söyledi ve Samandağ Kaymakamlık binası ile Adliye binasının mutlaka yapılacağını ,Samandağ devlet hastanesinin genişletileceğini ve Samandağ çevre yolunun mutlaka bitirileceğini taahhüt etti.”Ben Samandağ milletvekiliyim  bu yatırımları takip etme sözü veriyorum” dedi.

Milletvekili Yaymanın bu vaatleri Samandağ kamuoyunda ciddi yankı yaptığını çok iyi biliyorum.Bu vaatlerin lafta kalmaması için bende bu yatırımları ciddi şekilde takip edeceğimi buradan ilan ediyorum.

NOT; HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın Hatay ikinci asliye ceza mahkemesinde aleyhime açtığı davadan bu gün beraat ettiğimi özellikle belirtmek istiyorum.Ama Başkan Savaş’ın bana karşı vekalet verdiği avukatın Hatay  CHP il Başkanı Halil İbrahim özgün olduğunu özellikle belirtmek istiyorum.

 

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa