hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HESOB BAŞKANI TEKSÖZ NEREYE KOŞUYOR ? Ferit lif.. yazdı

Yerel seçimler yaklaştıkça Antakya siyasetinde ciddi bir hareketlilik gözlemleniyor. Sekiz ay sonra yapılacak yerel seçimlerde Belediye başkanlığına aday olmayı düşünenler ısınma turlarını başlamış görünüyor.

AK PARTİ ’ nin çantada keklik olarak gördüğü Antakya belediye başkanlığı için bir düziniden fazla aday adayı kulislerde yoğun bir çalışma temposu içerisine girmiş bulunuyor. Mevcut belediye başkanı İsmail Kimyeci’nin 24 saat Antakyada ev ziyaretleri yaptığı çeşitli siyasi çevrelerle gizli temaslar içerisinde olduğunu biliyoruz. Başkan Kimyeci bu çalışmalarla (halka dokunan) bir başkan imajı yaratmaya çalışıyor. Antakyanın 95 mahallesini aşağı yukarı her ay turladığını biliyoruz. Sanırım Hatay’da böylesi çalışmaları yapabilen bir başka belediye başkanı bulunmuyor. Ancak başkan Kimyecinin sırtında ağır bir küfe bulunuyor buda iki üç yıldır uğraştığı ancak bugüne kadar başaramadığı (Kentsel dönüşüm projesidir) Antakya birinci derece deprem kuşağında bulunan Antakya için hayati önem taşıyan bu proje keşke hayata geçirilmiş olsaydı. Eminim kentsel dönüşümden yararlanan insanlar başkan Kimyecinin anıtını bu projenin tam ortasına dikerlerdi. Ama üzülerek ifade edeyimki bu proje başkan Kimyeciyi siyasi olarak oldukça yıpratmıştır.

Antakya belediyesinin çalışmalarını yakından takip eden ve halkın nabzını aşağı yukarı elinde bulunduran (HESOB) Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz bana göre Antakya belediye başkanlığına göz dikmiş gibi görünüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN ‘nın ( halka dokunan,halkta karşılıği olan insanları belediye başkan adayı yapacağız) şeklindeki beyanatına Abdulkadir Teksöz’ün aşağı yukarı beyanatına uyduğunu düşünüyorum.

Abdulkadir Teksöz , Hatayda ticaretin ve sanayinin amiral gemisi ATSO başkanı Hikmet ÇİNÇİN ile beraber, 15 TEMMUZ FETO hain darbe girişimine karşı,hatayda temsil ettiği 70 bin esnafı bu hain darbe girişimine karşı dimdik ayakta tutmayı başarmış ve iki yıldır FETO alçaklarına göysünü siper etmiş yürekli bir yurtseverdir.

Hayatının önemli bir kısmını esnaf odalarında genel sekreter ve başkan olarak geçiren Abdulkadir Teksöz Antakyanın mezhepsel yapısına uygun ve her kesimden destek alabilecek bir aday olarak tanımlanıyor. Abdulkadir Teksöz’ün HESOB ta gösterdiği başarının temelinde her kesime eşit mesafede yaklaşmasından kaynaklanıyor.

Bu yazının yazılmasına vesile olan, Abdulkadir Teksöz’ün son günlerde siyasilerle STK larla meslek örgütleriyle ve toplumun kanaat önderleriyle kurduğu yakın ilişkilerden kaynaklanıyor.

Abdulkadir Teksöz son günlerde kardeşim dediği AK parti il başkanı İbrahim Güler ile esnafın sorunlarını dinleme adı altında yaptığı toplantılar ve toplu geziler ve katıldığı kalabalık yemekler, bize gösteriyorki başkan Teksöz kendine ciddi bir siyasi hedef koymuş görünüyor. Kendi adıma bu siyasi hedefin Antakya belediye başkanlığı olduğunu tahmin ediyorum.

Bu yazı yazılmadan önce Abdulkadir Teksöz ile bu konuyu görüşme ve istişare etme olanağı bulamadım.Ancak otuz yıldır yakından tanıdığım ve güvendiğim Abdulkadir Teksöz’ü Antakya belediye başkınlığı makamına uygun gördüğümü açıkça ifade ediyorum.

Yazı : Ferit LİF
Bu yazı Hataydenge.com

ve
DİKEN Gazetesi için yazılmıştır.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa