hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HAYIR SEVER ADEM NURAL LİSESİ SAMANDAĞ DA TÖRENLE AÇILDI

Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, Samandağ İlçemizde Hayırsever Adem Nural tarafından yaptırılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılışını yaptı.

 

22 Şubat 2018 Perşembe günü saat 14.30’da Samandağ İlçesinde gerçekleştirilen açılış törenine Vali Ata’nın yanı sıra Hayırsever işadamı Adem Nural ve ailesi, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve çok sayıda veli katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende bir konuşma yapan Vali Ata, “Samandağ İlçemize yeni bir okul kazandırmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Birazdan açılışını yapacağımız Samandağ Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Samandağ’a ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

24 derslikten oluşan ve 932 öğrencinin eğitim gördüğü okulun önemli bir eğitim yatırımı olduğunu belirten Vali Ata, “İlimiz genelinde yaklaşık 398.000 öğrencimiz var. Nüfusumuzu dikkate alırsak nerdeyse her 4 kişiden 1’i öğrenci. Bu çocuklarımıza iyi bir eğitim verebilirsek onları yarınlara iyi hazırlayabilirsek, onlar hem kendilerini kurtarırlar hem de devletine, milletine, toplumu faydalı birer fert haline gelirler. Aksi takdirde biz bu çocuklarımızı iyi yetiştiremezsek bundan hem kendileri hem de içinde bulunduğu toplum zarar görür. Atamızın bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatmak ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmanın tek bir yolu vardır; o da eğitime önem vermektir. Bizleri gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarına da o kadar güvenle bakabiliriz. Bizim hedefimiz de gençlerimizi ne pahasına olursa olsun daha iyi yetiştirmek olmalı. Yaşadığımız coğrafyada daha güçlü daha müreffeh, siyasi yönden daha güçlü bir ülke yaratmak istiyorsak buna zorunluyuz. Son yıllarda genel bütçeden en fazla payın eğitime ayrılmaktadır. Bizler, çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almaları için devletimizin tüm imkânlarını seferber ediyoruz. Ancak yine de özellikle göç alan illerimizde ve şehir merkezlerinde hâlâ okul ve derslik ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu nedenle eğitim alanındaki ihtiyaçların bir an evvel giderilmesi gerekmektedir. Yalnızca devlet imkânlarının hayati önem taşıyan eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilmesi zaman alacaktır. Bu noktada bu ihtiyaçların, tıpkı bugün açılışını yapacağımız bu güzel okulun yapımında olduğu gibi hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle daha kısa sürede karşılanması mümkün olabilmektedir. Bu anlamda hayırseverlerimizin katkısının çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bu güzel okulun ilimiz eğitimine kazandırılmasında başta hayırseverimiz sayın Adem Nural olmak üzere emeği geçen herkese şahsım ve Samandağlı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Okulumuzun ilçemize, ilimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa