hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATSU MÜDÜRÜ ÇAPARALİ’YE DEFNEDEN TEPKİ YAĞIYOR.

 

HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’nin, kurum uzmanlarıyla birlikte üç gün önce ilçeden bir heyetle birlikte Arıtma Tesisi’nde yaptığı inceleme sonrası açıklamasında, “Pis koku arıtma tesisinden çıkmıyor” şeklindeki ibare ve yaklaşımı tepki gördü.

Akdeniz, Sümerler, Turunçlu ve Armutlu Mahalleleri sakinleri, hemen her gece belirli bir saatten sonra Arıtma Tesisi’nden gelen pis kokunun yörede yaşamı adeta zindan ettiğini kaydederek, “Yapılan bu açıklamalar, yalan yanlış, en azından hafifliktir, bizi ciddiye almamaktır. Burada yaşayan binlerce insanın aklıyla dalga geçmektir. Günlerdir, aylardır, yıllardır Arıtma Tesisi’nin pis kokusundan uyuyamıyoruz, pencere kapı açamıyoruz. Evlerimizi kapalı tutup klimalar çalıştığında da pis koku gecemizi zindan etmektedir. Artık bu soruna köklü çözüm bulunmalı” açıklamasında bulunuyor.

Akdeniz Mahallesi sakini, aynı zamanda Toplum Gönüllüleri Derneği Başkanı olan Ali Nurlu’nun dün bu konudaki paylaşımı şöyle oldu:

“Son günlerde, Büyükşehir Belediye yetkililerinin ‘koku yoktur’ demeçleri doğru değil. Ben o bölgede oturuyorum. O bölgede 600 metrekarelik bir spor salonunu işletiyorum. Yüz binlerce takipçisi olan bir sivil toplum kuruluşunun başkanıyım. O bölgede oturan on bine yakın insan var. Muhtar, bu koku ile ilgili çok geniş bir komite kurmuş. Kimse milletin aklıyla dalga geçmesin. Sen basın emekçilerini alıp da ‘İşte bakın koku yok’ diyorsun! O anda arıtmayı kapatmadığın ne malum? Koku var! Hem de bok kokusundan daha beter! Buyurunuz o bölgede halk ile bir toplantı yapalım. Yine de ‘koku yok’ diyorsanız; oradaki binlerce insanı bir parkta toplayıp çok yakında ulaşamadıkları, dertlerini anlatamadıkları siyasetçilere konuşturalım isterseniz… Kimse yalan konuşmasın. Kimse var olan bir kokuyu yok saymasın. Sabahlara kadar pencere açamıyoruz bazı geceler.”Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa