hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY’DA CHP – İYİ PARTİ  İTTİFAKI  BOZULUYOR MU ? ŞEFİK  ÇİRKİN  NE  DEMEK İSTEDİ ?

HATAY’DA CHP – İYİ PARTİ  İTTİFAKI  BOZULUYOR MU ?

ŞEFİK  ÇİRKİN  NE  DEMEK İSTEDİ ?

Ferit Lif Yazdı.

 

Hatay’da CHP’ ile İYİ Partinin Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın desteklenmesi konusunda anlaştıkları ifade edilirken İYİ parti yüksek disiplin kurulu üyesi ve eski milletvekili Şefik Çirkin’in bugün yaptığı açıklama siyaset gündemine bomba gibi düştü.

Çirkin açıklamasında açıkça İYİ Parti ile CHP’nin Antakya Belediye Başkan adaylığı konusunda henüz uzlaşma sağlanmadığını belirterek üstü kapalı bir şekilde Antakya Belediye Başkan adaylığının İYİ Partiye verilmesi gerektiğini ifade etti.

CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmeleri devam ederken HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın görüşmelere müdahil olduğu ve Antakya Belediye Başkan adaylığını İYİ Partiye verilmesi için her iki partinin üst düzey yöneticileriyle görüşmeler yaptığı ancak bu görüşmelerden sonuç alamadığı kamuoyunda biliniyor. Başkan Savaş CHP Antakya Belediye başkan adayı Hikmet Hatunoğlu’ile burçlarının uyuşmadığı ve Hikmet Hatunoğlu’nun adaylığını düşürmek için Başkan Savaş’ın CHP genel merkez nezdinde ciddi girişimler’de yaptığı biliniyor.ancak bu girişimlerden sonuç alamadığı şeklinde ki haberler bu sabah Fox Tv ve Haber Türk Tv. de yer aldı.

Hatay’da CHP ile İYİ Parti ittifak görüşmelerinde Belen, Kırıkhan, Hassa ve Yayladağı Belediye başkan adaylarının İYİ Parti’ye bırakılması konusunda anlaşma sağlandığı iddia edilirken, ancak İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş’a vereceği destek karşılığında Hatay’da iki büyük ilçeden birini yani ( Antakya yada İskenderun ) Belediye başkan adayların’dan birini istediği Şefik Çirkin’in bugün’kü yaptığı açıklamadan anlıyoruz.

Hatay’da CHP ile İYİ Parti İttifak görüşmelerinde ciddi sorunların yaşandığını ifade eden Şefik Çirkin ancak bu sorunların neler olduğunu açıklamadı. Dolayısıyla Hatay’da CHP – İYİ Parti ittifakının henüz resmiyet kazanmadığı anlaşılıyor.

Şimdi sizlere İYİ Parti Yüksek disiplin kurulu üyesi Şefik Çirkin’in ‘’ZORUNLU BİR AÇIKLAMA’’ başlığı ile yayınladığı metni olduğu gibi yayınlıyoruz.

 

ZORUNLU BİR AÇIKLAMA….
İYİ PARTİ-CHP arasında Antakya Belediye Başkan adaylığı konusunda uzlaşma olmadığı doğrudur.
Aslında başka sorunlarda vardır ancak gerek İYİ Parti ve gerekse CHP’li İL İlçe ve Genel Merkez’in değerli yetkilileri bunu aşmak için gayret göstermektedir.
Biz Antakya meselesine bir adayın şahsiyeti söz konusu olduğu için değiniyoruz.
Çünkü bazı tv ve gazetelerin dediği gibi sebep CHP’nin adayının “Milliyetçilerden oy alamayacağı”değildir
İYİ Partinin böyle bir değerlendirmesi asla yoktur,CHP’nin de yoktur.
CHP’nin adayı Sayın Hikmet Hatunoğlu’nun kendisi de “Milliyetçi vatansever” değerli bir kardeşimizdir.
İYİ Parti Büyükşehir’de CHP’yi desteklediği her ilde bir büyük ilçe istemektedir
Aynı şey CHP’nin İYİ Partiyi desteklediği illerde de söz konusudur.
Yani tatlı ve siyasi bir pazarlık meselesidir.
Yani konu Sayın Hikmet Hatunoğlu değildi, olamaz
İttifaklarda böyle rekabetler olur, ama burada kişilikler söz konusu olamaz
“Sorun kişiler değil CHP’nin kendisinin Antakya’yı kazanabilme zorluğudur”
İYİ Parti de CHP’de ve adayların şahsiyetine saygılıdır
Bir siyaset adamı olarak yetişmiş değerlerin yıpratılmasına karşı olduğumuzdan böyle bir açıklama yapma zorunluluğu duydum.
Kamuoyuna saygı ve sevgilerimle

Şefik Çirkin
İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa