hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY HDP :PAZARLIK AŞAMASINDAYIZ

HATAY HDP :PAZARLIK AŞAMASINDAYIZ
Hatay da bu güne kadar hiçbir brlrdiyede başkan adayı çıkartmayan HDP İL yönetmi CHP İLE YAPILAN PAZARLIKTAN  henüz sonuç alamadığını açıkladı.Hatay HDP il eş başkanları Sultan Başaran ve Kerem Nalbant adına yapılan açıklamada 31 martta yapılacak seçimlerde demokratik güçbirli siyasetine vurgu yapılarak  “HDP Hatay il yönetimi kurulumuz, İlçe yönetimlerimiz, bileşenlerimiz, Belediye ve meclis aday adaylarımızla yaptığımız toplantıda il örgütümüz bütünlüklü olarak genel merkezimizin öncülüğünde açıklanan faşizmi geriletme stratejisine denk düşecek çabanın içinde olmaya devam edeceğiz.
Geldiğimiz aşama itibariyle AKP ve MHP’nin kurumsallaştırmaya çalıştıkları bu otoriter, baskıcı sistem her geçen gün başta, demokrasiden barıştan, kardeşlikten, yana düşünen, sorgulayan herkese düşman olduğunu tarih bir kez daha hepimize kanıtlamıştır. Böylesi bir süreçte bizlere düşen temel görev bu gerici cepheyi geriletilecek gücü büyütmektir
HDP Hatay il örgütü olarak 31 Mart yerel seçimlerinde hedef aldığı temel kriter yerelden ve yerinden demokrasinin geliştirilmesidir. Bizler kentimizin genelinde örülmek istenen güç birliğinde aday veya adayların kimler olduğundan çok nasıl bir anlayışa sahip olduklarına bakmaktayız. Bireysel çıkarlar yerine toplumsal çıkarları baz alan açık, şeffaf, ilkeli bir anlayışla hareket ederek , bu kentte yaşayan bir milyon altı yüz bin insanın yararına hizmet edecek güç birliği örme çabası içindeyiz.
HDP Hatay il örgütü olarak yukarda belirttiğimiz kriterler dahilinde hareket edeceğimizi bir görev olarak ad ederiz.
Ancak, geldiğimiz aşama itibarıyla yapılan tüm görüşmelerden henüz bir sonucun çıkmadığını kamuoyu ile paylaşırız.

Eş başkan Eş başkan
Sultan Başaran Kerem Nalbant

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa