hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY DA ALEVİ ŞEYHLERİ EHDEVİ VE ALİ YERAL’I DIŞLIYOR…                     FERİT LİF…. YAZDI

Hatay’da yaşayan bir insan olarak  ,TSK’NIN Afrin operasyonunun gecikmiş bir operasyon olduğunu birkaç gün önce bu köşeden dile getirmiştim.Hatay ilimizin işgaline yönelik bu operasyonu kanım ve canım pahasına desteklemeye devam edeceğim.

Bu yazıyı yazarken ,Kendi ülkesini bombalayan Esat Sevicilerinden, elbette çok  övgü beklemiyordum.Zaten beklediğim oldu ve ağza alınmayacak binlerce  küfür ve tehdit aldığımı açıkça ifade ediyorum.

Bu gün beni sevindiren bir gelişme yaşandı. Harbiye de yaşayan  Hatay ALEVİLERİNİN SAYGIN BİR ŞEYHİ OLAN NASRETTİN ESKİOCAK. HATAYA DA YAŞAYAN ALEVİ DİN ADAMALRINI EVİNDE TOPLADI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN AFRİNE  YÖNELİK 8 GÜN ÖNCE BAŞLALTTIĞI OPERASYONA DESTEK VERDİKLERİNİ YAZILI BİR AÇIKLAMAYI OKUYARAK KAMUOYUNA DUYRDU.

Bu açıklamayı çok ama çok önemsiyorum. Ve yazılı açıklamada yazılanları aynen size aktarmak istiyorum. “İlimiz sınırının hemen yanı başında terör örgütlerinin oluşmasını ve konuşlanmasını önlemek, ülkemiz ve ilimizin güvenliğini sağlamak amacıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekâtı’na desteğimizi göstermek, Ordumuz ve Askerlerimize dua etmek maksadıyla toplanmış bulunmaktayız. 
Bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti’nin, başta ulusal güvenliği olmak üzere, ilimizi ve ülkemizi tehdit eden unsurlara karşı Devletimizin Zeytin Dalı Operasyonu adıyla başlatılan Afrin Operasyonu’nu sonuna kadar destekliyoruz.
Terör, nereden ve kimden gelirse gelsin, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Ülkemizin, sınırlarımızın ve bizlerin daha güvenli bir şekilde hayatımızı sürdürebilmemiz için mücadele eden, hayatlarını hiçbir şekilde düşünmeden, canları pahasına operasyonu kararlılıkla gerçekleştiren kahraman ordumuzu ve yürekli asil Mehmetçiklerimizi Yüce Allaha teslim ettik. Cenab-ı hak onları korusun. Cenab-ı hak onların yardımcısı olsun. Cenab-ı hak onlarla beraber olsun. Vatanımızı korumakta iken şahadet şerbeti içen bütün aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Vatanımızın ve milletimizin başı sağ olsun.”

            Bu güzel açıklama, Hatay da Adana  da, Mersinde yaşayan bu Alevi vatandaşların .duygularını yansıtan bir açıklama OLDUĞUNA İNANIYORUM,

            Türkiye cumhuriyetine bu kadar yürekten bağlı , Hatay Alevileri ve  dini önderleri Suriye iç savaş başladığından bu güne kadar tam yedi yıldır,Esat Rejimi destekçisi ve taraftarı gibi gösterilmeye çalışıldı.

             Bu konuda en büyük günah EHDEV Başkanı olan Ali Yerel  ve ona yedi yıldır siyasi destek veren Eski CHP milletvekili Refik Eryılmaza aittir.

 

 

 

            Harbiye de bu açıklamayı kamuoyuna açıklayan Alevi Şeyhleri arasında EHDAV Başkanı Ali Yeral ve onun siyasi kankası  eski milletvekili Refik Eryılmazın olmaması aslıda çok iyi irdelenmesi gereken bir durumdur.

 Deme ki , Hatay da yaşayan Alevi şeyhleri EHDAV Başkanı Ali Yeral ve onun siyasi destekçilerini dışlamış durumdalar.

       EHDAV Başkanlığını eline geçirdikten sonra ,BU TOPRAKLARADA YÜZYILLARDIR YAŞAYAN ALEVİ ANLAYIŞINI VE GELENEĞİNİ DIŞLAMAYA VE DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞAN ALİ YERAL IN GERÇEK AMACINI, BİZİM ALEVİ ŞEYHLERİ ANLAMIŞ VE SAHANIN DIŞINA İTME GEREĞİ DUYMUŞLAR İSE SAYGI DEĞER ŞEYHLERİMİZİN BU TUTUMUNU YÜREKTEN ALKIŞLIYORUM.

  Herbiye de yapılan bu toplantı VE BU TOPLANTIDA YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA ,  EHDAV BAŞKANI ALİ YERAL VE TARAFTARLARINA , KELİMENİN TAM ANLAMIYLA VERİLMİŞ BİR MUHTIRA NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR.

   Hatay da yanşan bu dini ve siyasi tartışmaların Devlet tarafından çok takip edildiğini tahmin ediyorum.

   Bu tartışmaların önümüzdeki süreçte ,Devletin süzgecinden geçeceğin ide  çok  iyi biliyorum..

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa