hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY CHP’DE İŞLER KARIŞIYOR…. FERİT LİF-YAZDI

Hatay CHP de, HBB Başkanı Lütfü Savaş ile, HATAY CHP il Başkanı Servet Mullaoğlu arasında il kongresinde  başlayan karşılıklı restleşme ,bu günlerde daha farklı boyutlara bürünüyor.

Başkan Savaş,  yeni seçilmiş Başta MHP olmak üzere ,aşağı yukarı bütün siyasi partilerin il başkanlarını ziyaret etti ve tebrik etti.Ama kendi partisi Hatay CHP iL Başkanı İL Başkanı Servet Mullaoğlu’nu ne ziyaret etti, nede kutlama gereği duydu.

Bu kavgayı çözer diyerek, CHP PM Üyesi Yıldırım Kaya  için ,iki günlük bir program hazırlandı  ve  Hatay’a davet edildi.Hatay CHP, PM üyesi Yıldırım Kaya ile HBB Başkanı Lütfü Savaş arasında çok ciddi “duygusal bağların” olduğunu bildiği için, Yıldırım Kayadan “bu anlaşmazlığı çözelim “ şeklinde yardım istedi .

Ama masada yapılan bu hesap çarşıya uymadı.

İl Başkanı Servet Mullaoğlu, PM  üyesi Yıldırım Kaya’ya,Hatay da yaptığı ziyaretler boyunca Erzinden ,Samandağına kadar eşlik etti.Hatta sınır bölgesine bile beraber gitti.Ama HBB Başkanı Lütfü Savaş’a yapılan ziyarete bilerek ve isteyerek katılmadığını çok iyi biliyorum.

HBB Başkanı Lütfü Savaş, CHP deki particilik anlayışını ve ahlakını bilmediği için, İl Başkanı Servet Mullaoğlu!nun ayağına gelmesini bekliyor.Servet Başkan CHP’nin parti içi siyaset anlayışını çok iyi bildiği için Başkan Savaş’ın ayağına gitmeyi ret ediyor.

Çok iyi okuduğum,CHP siyaset tarihinde, şimdilik aklıma gelen yaşanmış önemli bir tarihi olayı aktarmak istiyorum.1972 CHP  kurultayında İsmet İnönü ,Bülent Ecevit’e karşı genel  Başkanlığı kaybediyor.Bülent Ecevit teşekkür konuşmasını yaptıktan sonra ,protokolün oturduğu bölüme yönelirken, İsmet İnönü ayağa kalkıyor ve ceketini ilikleyerek ,Yeni CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit’e saygısını gösteriyor.İnönü’nün yanında oturanlar “milli şef ne yapıyorsun “ şeklinde çıkışıyorlar ama İnöünün yanıtı çok açık ve “Önümüzden ATATÜRKÜ’ÜN OTURDUĞU KOLTUĞA OTURACAK SAYIN CHP GENEL BAŞKANI GEÇİYOR LÜTFEN SİZDE SAYGI GÖSTERİN” şeklinde oluyor. Türkiye de siyaset tarihini okuyanlar ve yazanlar bu olayı mutlaka kitaplarına alırlar.CHP kültüründen yoksun ,cemaat terbiyesiyle büyümüş Lütfü Savaş bu mantığı ve  bu siyasi adabı anlayabilirmi?

İşte bu anlayıştan dolayı, Bu gün ,Hatay CHP il Başkanı Servet Mullaoğlu HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın ayağına gitmediyse, bence önce CHP’nin, sonrada kendisinin siyaset onurunu ve şerefini korumuştur.Bu anlayışı yürekten kutladığımı açıkça ifade ediyorum.

Dört yıldır ,siyaset omurgası olmayan,Başkan Savaş’a, birileri çıkacak ve burnunu sürtecek diye, birilerinin çıkmasını bekledim.Kendini Hatay siyasetinde Hint kumaşı sanan ,bütün siyaset ve sivil toplum kuruluşlarını aşağılayan Başkan Savaş’a bu dersi CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu verdiği için bu gün itibari ile son derece mutluyum.

Şu gerçeğice de ifade etmek istiyorum.Hatay CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, HBB Başkanı Lütfü Savaş ile  CHP Genel Başkanı KILIÇDAROĞLU arasındaki yakın muhabbet ve irtibatı bilmesine  rağmen bu onurlu hareketi yapabiliyor ve daha da önemlisi, CHP’nin siyaset ahlakını kurtarmak için ,kendi siyasi geleceğini riske atıyorsa,Servet Mullaoğlunu gerçekten kutlamak istiyorum.

CHP İl Başkanı Mullaoğlu’nun “Çakma CHP’li Başkan Savaş’a karşı  başlattığı bu onurlu mücadeleye Hatay CHP’NİN HİÇ MİLLETVEKİLİNDEN DESTEK GELMEYECEĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUM.Çünkü mevcut dört milletvekili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu kızdırmamak için, İl Başkanı Mulaloğlu’nun yanında durmazlarrrrrrrrr.Hele biri çıksın bu konuda bir demeç versin..alnından öpeceğim….

Ama daha da önemlisi Servet Mullaoğlu sayesinde Hatay Büyükşehir de iş tutan eski il Başkanları eski ilçe Başkaları ve   Şevki Güneş,Ahmet Hatun gibi eski il yöneticileri, CHP den milletvekili adayı olmuş ama bu gün Hatay Büyükşehirde kaymaklı iş tutmuş ÇOK SAYDA İNASININ BU KONUDAKİ TUTUMUNU ÇOK AMA ÇOK MERAK EDİYORUM…?

Ama dahası da var;Lütfü Savaş daha MKÜ de rektör danışmanı iken ,Alevileri ,solcuları ve  kürt kökenli öğretim görevlilerini fişlediği iddiasıyla yargılanmış ama bir şekilde beraat ettirilmiş bir insana yağ çeken CHP kökenli HBB çalışanları, yazıklar olsun size….

 

İl Başkanı Servet Mullaoğlu’nun “ÇAKMA CHP’LİĞİM DİYEN “ BAŞKAN SAVAŞIN YANINDAMI YER ALIYORSUNUZ?Yoksa Servet Mullaoğlu’nu bu onurlu mücadelesinde satıyormussunuz?

Bu gün itibari ile Hatay CHP KAMUOYUNDA SORULAN SORU VE TARTIŞILAN KONULAR BUNLARDIR.

Not :Bu konuda kendi adına açıklama yapmak isteyenlerin ,yazılı ve imzalı vermeleri halinde  açıklamalarını yayınlamaya hazır olduğumu özellikle belirtmek isterim…

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa