hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY CHP İL KONGRESİNE DOĞRU..  VE MULLAOĞLU’NUN MESAJI

HATAY CHP İL KONGRESİNE DOĞRU..

VE MULLAOĞLU’NUN MESAJI

Ferit LİF … Yazdı

Yedi ocak 2018 tarihinde yapılacak Hatay CHP il kongresine sayılı günler kala, Hatay CHP camiası, son derece ilginç bir tartışma yaşamaya başladı.

İl Başkan adaylarından Servet Mullaoğlu dün sosyal medya hesabı üzerinden çok ilginç  bir mesaj yayınladı.

Mullaoğlu Hatay CHP de verdiği siyasi mucadeleği, Mustafa Kemal Atatürk’ün padişaha karşı yaptığı çıkışları ve ulusal kurtuluş savaşı zaferine giden sürece benzetti.

Mullaoğlu’nun bu mesajı dün gece onbinlerce insan tarafından çeşitli sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.Bu yazının sonunda mesajın Facebooktan kopyalanmış resmini sizlere vereceğim.  Ama şimdi isterseniz mesajı olduğu gibi buraya yazalım.

Bir kaç saat sonra silinen mesaj aynen şöyle: “Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı için Anadoluyu örgütlerken, padişahtan izin almadı. Padişah daha sonra Atatürk hakkında idam fermanı çıkardı. Büyük önder,  ölümü göze aldı ve Anadoluyu örgütleyerek destansı bir kurtuluş mücadelesi vermiş ve çok şerefli bir tarih yazmıştır. İşte bizlerde bu mücadele ruhundan müteşekkiliz.

Birilerinin gönlü hoş olsun diye siyaset yapmıyoruz. Birilerinin gönlü hoş olsun diye adam satmadık, satmayacağız…. Birilerinin gönlü hoş olsun diye mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

Bizler makamları değil kaybetmeyi, ölümü dahi göze almış, Atatürkçüleriz…” diyor.

Hayatım boyunca emperyalizme  karşı savaşmış bir insan olarak, Servet Mullaoğlu’nun bu düşüncelerine  ve yazdıklarına aynen katılıyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün  gençliğe hitabesinden  ve onun yıl nutkundan  son derece etkilendiği  anlaşılan Servet Mullaoğlu’nu doğrusu isterseniz ayakta alkışlıyorum.

Ama şu gerçeği de  ifade etmek istiyorum.  CHP tarihini çok iyi bilen bir gazeteci olarak   diyorum ki;  bu güne kadar kendini Mustafa Kemal Atatürk’e benzetmiş,  CHP’de bir siyaset elemanı ortaya çıkmamıştır. Bülent Ecevit, İsmet İnönü ile  girdiği genel başkanlık yarışında bile,  kendini Mustafa Kemal Atatürk ile  özdeşleştiren hiçbir cümle kullanmamıştır.  Ve daha doğrusu  CHP tarihinde Servet Mullaoğlu’nun kullandığı söylemi bu güne kadar ne bir il başkan adayı  ne de bir genel başkan adayı  kullanmamıştır.

Öyleyse Servet Mullaoğlu  böylesi iddialı bir söyleme neden gerek duyuyor?

Acaba Servet Mullaoğlu bu söylemini İl Başkanlığı için onay almadığı  genel Başkan Kılıçdaroğlu’na karşı mı kullanıyor?

Bu soruların yanıtını Hatay CHP camiası verecek.

Ama Servet Mullaoğlu’nun sosyal medyada yayınladığı  bu mesajdan anlıyorum ki; Sayın Mullaoğlu CHP genel merkeziyle ve dolayısıyla genel Başkanla “vuruşmak için”   CHP Hatay il başkanlığına aday oluyor.

Servet Mullaoğlu il başkanı iken  görevden alındığı 2012 yılında da CHP genel merkez yöneticilerini  “emperyalist ajanlıkla” suçlamış  ama daha sonra tekrar il başkanı seçilmişti.

Benzer şekilde, şimdiki milletvekili Hilmi Yarayıcı aynı şekilde genel merkezi “faşist parti” suçlamasında bulunmuş ve partiden istifa etmiş  ama daha sonra genel merkez tarafından Hatay’da birinci sıra milletvekili adayı gösterilmiş ve milletvekili seçtirilmişti.

O yüzden CHP genel merkezinin bu konuda anlayışını anlamakta zorlanıyorum……

 

 

Hatay CHP İl kongresinin  anahtar konumundaki milletvekili Mevlüt  Dudu  dün akşam Hatay CHP ilçe başkanlarını Harbiye’de yemeye davet etti.

Bu yemekte  CHP ilçe başkanlarının çoğunluğu Servet Mullaoğlu’ndan yana tavır aldı.

Daha önce HBB Başkanı Lütfü Savaş  15 ilçe başkanını aynı şekilde  Habibi Neccar tesislerinde ağırlamış ve görüşlerini almıştı.

Hatay CHP il kongresinin anahtarı konumunda bulunan milletvekili Mevlüt Dudu  bu süreçte çok ciddi bir ikilem yaşıyor. Boşandığı eşi CHP Kadın Kolları MYK üyesi Suzan Şahin Dudu’nun  HBB Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş’ın üç yıldır koruması altında olduğunu biliyorum.

Dolayısıyla parti meclis üyesi ve milletvekili Mevlüt Dudu’nun Hatay CHP il kongresinde  takınacağı tutumu hala merak ediyorum.  Çünkü Hatay CHP İl kongresinin bir tek anahtarı var.  O da milletvekili Mevlüt Dudu’dur.  HBB BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞA’A BİAT EDER İSE MEHMET GÜZELMENSUR İL BAŞKANI SEÇİLİ

ÖNEMLİ BİR NOT :ALDIĞIM YOĞUN TELEFONLAR ÜZERİNE YAZIDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YAPTIM.İL BAŞKANI GÜZELMANSUR’UN SÖZLERİNİ KALDIRDIM.

AMA ÇOK SAYIDA İNSANIN ŞU SORUSUNA BİR TÜRLÜ CEVAP VEREMEDİM.

SERVET MULLAOĞLU YAZDIĞI MESAJI NEDEN SİLMEK ZORUNDA KALDI?BUNUN CEVABI NI BENDE BİLMİYORUM.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa