hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY CHP İL BAŞKANI İLE BAŞKAN SAVAŞ DÜELLOSU ÜZERİNE…. FERİT LİF …YAZDI.

Bu sabah CHP Hatay il Başkanı Halil İbrahim Özgün’ün kahvaltılı basın toplantısına katıldmı.Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının davet edilmediği toplantıya il yöneticileri İl Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik kolları Başkanı katıldı.Toplantı basınla tanışma amaçlıydı ama İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’ün yaptığı bazı açıklamalar Hatay CHP ile HBB Başkanı Lütfü Savaş arasında devam eden savaşın önümüzdeki süreçte çok daha şiddetleneceğini gösteriyor.

Hatay CHP il Başkanı Özgün HBB BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ’IN CHP YE ZARAR VERDİĞİNİ ÇOK NET BİR ŞEKİLDE ANLATTI.Başkan Özgün dedi ki;”Başkan Savaş Milletvekili aday listesine müdahale etmeseyd,i Hatay CHP olarak altı milletvekili çıkarma ihtimalimiz vardı “dedi

24 Haziran seçimlerinde bazı Milletvekili adaylarının HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın seçim otobüslerine resminin asılması ile ilgili soruya tek kelime ile yanıt verdi REZALAETTİR          dedi.

Başkan Savaş’ın bana karşı açtığı davada Başkan Savaş’ın avukatlığını üstlenen CHP İl Başkanı Halil Halil İbrahim özgün  ile Başkan Savaş arasında ciddi bir siyasi kavganın başladığını bu gün itibarı ile öğrenmiş oldum.Bu Kavga da mutlaka bir taraf kaybedecek.Ama bu kavganın sonucunu Kurultay sonucu belirleyecek.Muharrem İnce CHP de Genel Başkan olur ise Lütfü Savaş’ın defteri dürülür.Kemal Kılıçdaroğlu genel Başkan kalırsa, İl Başkanı Özgün ve  mevcut CHP il yönetiminin bu partide esemeleri bile okunmaz.Toplantıya katılan Hatay CHP il yönetcileri Ayhan Kit ve Semir Baklacı’ya önemli bir soru sordum dedim ki;yar saçların lüle lüle Lütfü Savaş bu partiden güle güle şeklinde yazabilirmiyim.Her ikisinin yanıtı pazartesiyi bekle “ şeklinde oldu.

 

Yukarıda İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’ün ağzından aktardığım cümleleri muhtemelen yarın hiçbir gazetede okuyamayacaksınız.Çünkü Başkan Savaş Antakya İskenderun ve Samandağ gazeteleri üzerinde son derece etkili olduğunu çok iyi biliyorum.Bu etkinin duygusal nedenlerden kaynaklandığını da biliyorum.

Hatay CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’ün basın toplantısından birkaç saat sonra HBB Başkanı Lütfü Savaş Mazman medya radyolarının canlı yayın konuğu oldu.

Dobra program yaptığını iddia eden Mitahat Öztürk Başkan Savaş’a sadece İl Başkanı Özgün’ün milletvekili aday listesini Lütfü Savaş değiştirdi şeklindeki iddiasını sordu.Ama Başkan Savaş Hatay CHP ye zarar verdi.Resminnin  seçim otobüslerinde  kullanmasının REZALAET olduğu şeklindeki İl Başkanı Özgün’ün basın toplatısında zarf ettiği sözleri sorma cesaretini gösteremedi.Neden mi;aynı şekilde duygusal nedenlerden dolayı.

HBB Başkanı Lütfü Savaş bu akşamki radyo programında CHP nin doksan yıllık siyasi geleneğine uymayan bir tutum sergiledi.Dedi ki;”Genel Merkez il yönetimine milletvekili aday listesi için görüş sordu.Bana da aynı şekilde görüşümü sordu.Benim görüşüm kabul gördüğüne göre, deme ki ben Örgütlerden çok daha saygın bir belediye Başkanıyım.”

Böylesi bir kibirlik VE CHP ÖRGÜTLERİNİ AŞAĞILAYN BÖYLESİ BİR ANLAYIŞ  Hatay CHP SİYASİ TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞTİR.

Eyyyyy…. Kendilerini Lütfü Sevdalıları olarak adlandıran yağdanlıklar,Eyyyy … yaltakçılar….. Eyyyyyy zübükler….  partinize yapılan bu hakaretleri hangi namus ve hangi anlayışla içinize sindirebiliyorsunuz?

HATAY  CHP nin içinde bulunduğu durumun tam fotoğrafını sizlere verdim.Bu günlük benden bu kadar.

Önemli Bir Not:Bu yazı yazılırken ,Gazeteci meslektaşım Halit Basık Telefonla aradı.Başkan Savaşın radyo programında parti örgütlerini aşağılayan sözlerini duymuş .Israrla şu mesajının kamuoyuna iletilmesini rica etti .Ve dedi ki;”ben 2013 yılında Başkan Savaş seçimi kazansın diye malvarlığım olan bir milyon doları harcayacağımı kamuoyuna açıklamıştım.Şimdi ise bu malvarlığımı Lütfü Savaş Hatay CHP de aday gösterilmesi halinde SEÇİMİ KAYBETMESİ İÇİN BÜTÜN MALVARLIĞIMI HARCAMAYA HAZIRIM.” DEDİ.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa