hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY CHP DE İPLER BAŞAKN SAVAŞ’IN ELİNDE                                                                                              Ferit LİF- YAZDI

 

Hatay CHP önümüzdeki Pazar günü yapacağı il kongresinde  eski il başkanlarından  Servet Mullaoğlu’nu  il başkanı seçecek.  Bu kongrede yapılacak seçimin sonucunu bir tek kişi belirliyor.  Bu tek belirleyici, HBB Başkanı Lütfü Savaş’tan başkası değildir.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş 2 yıl önce yapılan Hatay CHP il kongresinde  partinin yarısını  yanına çekmeyi başardı.  Bir hafta sonra yapılacak kongrede ise  Hatay CHP’yi tam anlamıyla ele geçireceğini ve Hatay CHP’nin  kahyası olacağını açıkça ifade ediyorum.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın Servet Mullaoğlu’nu  tek aday olarak il kongresinde  seçtirmek istemesi “CHP’nin Hatay kahyası benim, arkamda genel Başkan Kılıçdaroğlu var.  Dolayısıyla bu partiyi ben Hatay’da istediğim gibi dizayn ederim” şeklinde Hatay CHP seçmenine  ve CHP tabanına açıkça mesaj veriyor.

Hatay CHPdeki bu gelişmeleri kaygı ve endişe ile izlediğimi ifade etmek istiyorum.

Mustafa Kemal Atatürk padişahtan izin almadı,bende kimseden siyasi icazet almam şeklinde, Sosyal medya hesaplarından mangalda kül bırakmayan Servet Mullaloğlu ,bu söylediklerini yutmuş ve bu gün itibarı ile HBB Başkanı Lütfü Savaş’a,il Başkanlığı Koltuğu karşılığında boyun bükmüş durumda.

Çünkü Pazar Günü yapılacak il kongresinin tek belirleyicisi SADECE VE SADECE Lütfü Savaş Olacağını çok iyi biliyorum.

Başkan Savaş il yönetimini yazacak ,Başkan Savaş ,Kurultay delegelerini yazacak,İl Başkanı olacak olan Servet Mullaoğlu bu listeleri onaylayacak bunun karşılığında İl Başkanı Seçilecek.

Hatay CHP de adeta bir mütareke süreci yaşanıyor.mütareke sürecinin Türkiye tarihinde ne anlama geldiğini anlatmaya gerek var mı bilmiyorum?

Hatay CHP de bu mütareke sürecinin altına imza atanlar , bu partide Bakanlık yapmış Fuat Çay ve Nihat Matkap’ın olduğunu açıkça ifade etmek istiyorum.

Bu iki eski Bakanı, Hatay CHP siyaset tarihi nasıl anacak bilmiyorum ama şu gerçeği çok iyi biliyorum.AK PARTİDEN TARNSFER OLMUŞ  VE HASBELKADR HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMİŞ BİR İNSANA Hatay CHP yi teslim etmek Hatay siyaset tarihi ile bağdaşmayan bir tutumdur.

Hatay siyaset tarihi Sayın Matkap ve sayın Çay’dan  siyaset  tarihi ve daha da önemlisi uygarlık tarihinin çok ciddi hesap soracağına ,kendi adıma yürekten inanıyorum.

Hatay CHP İl yönetimi ve kurultay delegeleri ilçe başkalarının bu akşam Lütfü Savaş Başkanlığında yapılacak bir toplantıda belirlenecekti. Ama Başkan Savaşın Kayın Babası vefat ettiği için bu toplantı gayri resmi bir şekilde gerçekleşti.

Mehmet  Güzelamansur yanlısı ilçe başkanları bu toplantıya davet edilmedi.Toplantıda ,Samandağ ,Defne ,Antakya,Arsuz ve İskenderun ilçelerine ikişer kurultay delegesi verilmesi kararlaştırıldı. Bu toplantıda bir de Mevcut İl Başkanı Mehmet Güzelmansur’un kurultay delegesi yapılması karar altına alındı.

Bu günlük bu kadar AYRINTILARI SİZLERE AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİM.

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa