hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY CHP DE İÇ SAVAŞ DERİNLEŞİYOR…… FERİT LİF … YAZDI…

Hatay CHP milletvekili aday listesinin Başkan Savaş tarafından değiştirilmesi üzerine, il kongresinde başlayan parti içİ iç  savaş yavaş yavaş derinleşiyor.Hatta kamuoyu önünde ciddi bir bilek savaşına sahne oluyor.

Milletvekili aday listesinden alınan Servet Mullaoğlu Belediye binası önünde Başkan Savaşı protesto konuşmasından sonra ipler daha da gerilmiş gibi görünüyor.

Eski İl Başkanı Servet Mullaoğlu Başkan Savaş’a karşı bütün siyaset kılıçlarını çekmiş gibi görünüyor. Mullaoğlu bir önseçim yapılması halinde Başkan Savaş’ı alt edebileceğini düşünüyor.Bir önceki yazımda bu konudaki fikrimi açıkça söyledim.HBB Başkan adaylığı için Hatay CHP de yapılacak bir ön seçimde, Servet Mullaoğlu Başkan savaş’ı siyaset mezarlığına gömer dedim.Bu günde aynı fikirde olduğumu açıkça ifade ediyorum.

Ama Başkan Savaş’ı ehemmiyetle koruyan ve adeta üzerine titreyen Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay da HBB adaylığı için ön seçim yaparmı?Milyonda bir ihtimal vermiyorum.Çünkü Kemel Kılıçdaroğlu böylesi bir ön seçimde, Lütfü Savaş’ın bu ön seçimi kaybedeceğini çok iyi biliyor.Dolayısıyla sevdiği prens Lütfü Savaş’ı bir önseçim yarışına asla sokmaz.Ama “Hatay da CHP ye oy veren üçyüzbin Alevi kökenli seçmene “tıpış tıpış gidin ve Lütfü Savaş oy verin emrini rahatlıkla verebilir.Bundan hiç kuşkum yok.

Ama sanırım Hatay da CHP ye oy veren üçyüzbine yakın seçmenin “artık CHP ye koyun gibi  oy vermek zorunda olmadığını, yirmi dört   Haziranda Hem Kemal Kılçdaroğlu anladı, Hem de HBB Başkanı  Lütfü Savaş çok iyi anladı.

Bir yıl öncesine kadar Lütfü Savaş Hatay da toplumsal barışın güvencesi olarak topluma sunulmaya çalışılıyordu.Ama bu anlayış çok kısa sürede çöktü.Çünkü Başkan Savaş önce eski partisi AK Partide bir iç savaş çıkarmıştı.Şimdi parti içi iç savaşın daha şiddetlisini Hatay CHP de yaşatmaya çalışıyor.Ve bu konuda oldukça başarılı oluyor.

Kendilerine “Başkan Savaş sevdalıları “ ünvanı verenler ve Başkan Savaş’a ekonomik faydaları için yağdanlık yapanlar, bu gerçeği ne zaman anlayacak yada hiçbir zaman anlamayacak. Kamuoyunda hereksin sorduğu soru bu.

Hatay da toplumsal barışın güvencesi olarak lanse edilmek istenen Başkan Savaş, dün itibari ile Hatay CHP deki iç savaşı yeni bir boyuta taşıdı.

Mazman medya üç radyo ve bir gazete ile Servet Mulaloğlu ile canlı bir program yapacağını hem gazetesinin birinci sayfasından hem de sosyal medya hesapalrı üzerinden duyurdu.Dün akşam saat onyedi otuzda radyoların başına  geçtik.Ama programın kaldırıldığını bilmiyorduk.Saatlerce bekledik nafile…Meğerse Mazman medyaya yıllardır çeşitli yöntemlerle büyük paralar kazandıran Başkan Savaş bu programın yayınlanmasına karşı çıkmış.Mazman medya radyoları programı neden kaldırdıklarını zaten kamuoyuna açıklama cesaretini gösteremediler.AMA BİZ ÇEŞİTLİ KANALLARDAN OLAYIN PERDE ARKASINI ÇOK İYİ ÖĞRENDİK VE BURADAN SİZLERE DUYURMA GEREĞİ DUDUK.

Engin Ardıç’ın ünlü değimi ile soralım? NECİP HATAY MATBUATI BU GERÇEĞİ KAMUOYUNA AÇILAYABİLİRMİ?

HANGİ GAZETE ,HANGİ RADYO VE HANGİ TELEVİZYON YADA HANGİ DERGİ BU GERÇEĞİ  OKUYUCULARINA  AÇIKLAYABİLİR?ÇOK MERAK EDİYORUM…… BAŞKAN SAVAŞ’IN  SİTEMİNDEN FAYDALANANLAR BU MEMLEKETTE GAZETECİLİK YAPIYORUZ LÜTFEN DEMESİNLER VE DERLERSE LÜTFEN KİMSE İNANMSIN….

 

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa