hit
hit
 • CHP KURULTAYINA DOĞRU…                                                                                               FERİT LİF..Yazdı
  CHP KURULTAYINA DOĞRU…                                                                                               FERİT LİF..Yazdı
 • CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ REYHANLIDA
  CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ REYHANLIDA
 • REYHANLIYA RÖKETLİ SALDIRI 1 ÖLÜ 30 YARALI
  REYHANLIYA RÖKETLİ SALDIRI 1 ÖLÜ 30 YARALI
 • HATAY DA FETÖ/ PDY SANIKLARINA CEZA YAĞDI
  HATAY DA FETÖ/ PDY SANIKLARINA CEZA YAĞDI
 • AK PARTİ KIRIKHAN VE HASSA İLÇE BAŞKANLARI BELİRLENDİ
  AK PARTİ KIRIKHAN VE HASSA İLÇE BAŞKANLARI BELİRLENDİ
 • YEREL SEÇİMLERE DOĞRU…                                                                            Ferit LİF – Yazdı
  YEREL SEÇİMLERE DOĞRU…                                                                            Ferit LİF – Yazdı
 • HATAY CHP İL YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜŞÜMÜ YAPTI
  HATAY CHP İL YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜŞÜMÜ YAPTI
 • SAMANDAĞDA RES ELSENİ ÇOŞKUSU
  SAMANDAĞDA RES ELSENİ ÇOŞKUSU
 • TÜRKİYE SİYASETİ 2019 BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE  KİLİTLENDİ.                                                                                                  FERİT LİF …
  TÜRKİYE SİYASETİ 2019 BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE  KİLİTLENDİ.                                                                                                  FERİT LİF …
 • GÜZELMANSUR PLAKET ALMAYI REDETTİ
  GÜZELMANSUR PLAKET ALMAYI REDETTİ
Hatay Denge Gazetesi
  CHP KURULTAYINA DOĞRU…
  CHP KURULTAYINA DOĞRU…

CHP KURULTAYINA DOĞRU… FERİT LİF..Yazdı...

CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ REYHANLIDA
CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ REYHANLIDA

Bölücü terör örgütünün Reyhanlı ilçesine...

REYHANLIYA RÖKETLİ SALDIRI 1 ÖLÜ 30 YARALI
REYHANLIYA RÖKETLİ SALDIRI 1 ÖLÜ 30 YARALI

Zeytin Dalı Harekatı’nın başlatıldığı Suriye’nin...

HATAY DA FETÖ/ PDY SANIKLARINA CEZA YAĞDI
HATAY DA FETÖ/ PDY SANIKLARINA CEZA YAĞDI

Hatay’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet...

YEREL SEÇİMLERE DOĞRU…
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU…

  YEREL SEÇİMLERE DOĞRU… Ferit...

HATAY CHP İL YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜŞÜMÜ YAPTI
HATAY CHP İL YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜŞÜMÜ YAPTI

CHP Hatay İl Yönetimi Organ...

Günceli yazmak
Günceli yazmak

                                          Günceli yazmak Sözün ve...

http://www.hataydenge.com/wp-content/uploads/2017/07/kandil-otomotiv.gif
HATAY CHP de GÖZLER İL KONGRESİNE ÇEVRİLDİ….

HATAY CHP de GÖZLER İL KONGRESİNE ÇEVRİLDİ….

FERİT LİF…YAZDI

Hatay CHP de 15 ilçe kongresi tamamlandı. Şimdi önümüzdeki süreçte yapılacak İl kongresine Hatay CHP Tabanı kilitlenmiş durumda.

Çünkü 15 ilçeden çıkan sonuçlar İl Başkanlığı kongresini biraz daha heyecanlı bir konuma getirmiş gibi görünüyor.

Hatay CHP de 20 yıl sonra, parti üyeleri önce kendilerini temsil edecek delegeleri belirleme hakkına sahip oldu. Parti üyelerinin belirlediği delegeler, ilçe Başkanlarını ve il kongresinde oy kullanacak 600 delegeyi özgür iradeleri ile belirledi. Dolayısıyla daha şimdiden Mehmet Güzelmansur ile Servet Mullaoğlu arasında geçmesi beklenen il kongresine parti tabanı kilitlenmiş durumda.

15 İlçe kongresinde ortaya çıkan sonuçlar, aşağı yukarı iki il başkan adayı arasında dağıtıldığı zaman eşit gibi görünüyor.

Dolayısıyla il başkanı Kim olur? şeklindeki bir soruya şimdiden tahmin yapmak oldukça zor görünüyor.

Bu süreçte parti içerisindeki grupların ittifakları il başkanlığı sonucunu belirleyecek.

Milletvekili Serkan Topal ve eski milletvekili Refik Eryılmaz’ın birlikte hareket  etmeleri  Samandağ da sonuç aldı ve ilçe Başkanlığını Turgay Abacı kazandı. Ama Samandağ ilçe kongresinde belki Milletvekili Serkan  Topal ve eski milletvekili Refik Eryılmaz kadar, bu kongrede belirleyici olarak ortaya çıkan Mehmet Kamacı (maviş)olduğunu söyleyebilirim.

Ama Samandağ ilçe kongresinde esas mimarın Milletvekili Serkan Topal olduğunu çok iyi biliyorum. Çünkü Milletvekili Topal’ın Turgay Abacı ile iki yıl önce dirsek temasına geçtiğini de biliyorum.

Defne ilçe Kongresinde tek belirleyici olan Nihat Matkap, yine istediği gibi, Defne CHP de tek belirleyici oldu.Başkanı ve yönetimi ve il delegelerini belirledi.Nihat Matkap bu işleri tek başına düzenlemedi ama ittifak içerisine girdiği Servet Mullaoğu ekibi ile  ortaklaşa yaptığını  ve bu bağlantıları Derya Altunay’ın kurduğunu anlıyorum.

Antakya CHP de Defne  CHP yi dizayn eden ekip, aynı Şekilde Nihat Matkap, Derya Altunay ve Servet Mullaoğlu ittifakı Antakya CHP yi Ramiz parlar başkanlığında yeniden belirledi.

İskenderun,Erzin ,Dörtyol, Arsuz  ilçelerinde Milltvekili Mevlüt Dudu ile Hatay Büyükşehşir Belediye Başkanı Lütfü Savaş arasında ilçe kongrelerinde ciddi bir güç savaşının yaşandığını biliyorum.

Kırıkhan ,Hassa ,Altınözü ,Yayladağı ilçe kongrelerinde HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın ağırlık kazandığını tahmin ediyorum.

HBB Başkanı Lütfü Savaş CHP kongrelerine kesinlikle karışmadığını her ortamda iddia etse de, ,Gönlünün Mehmet Güzelmansur’u tekrar il başkanı yapmak istediğini tahmin ediyorum.

Önümüzdeki süreçte yapılacak yerel ve genel seçimlerde Hatay CHP de, ne üyelerin, nede delegelerin bence hiçbir  belirleyici etkileri olmayacak.2019 Mart ayı içerisinde yapılması öngörülen Yerel seçimde, HBB Başkanı Lütfü Savaş yüzde yüzlük bir ihtimalle tekra,r Hatay CHP de Büyükşehir adayı gösterilir.Seçimi kazanması halinde 2019 kasım ayında yapılacak milletvekili seçiminde, Hatay CHP nin milletvekili aday listesini belirleme yetkisini 2014 te olduğu ,gibi tekrar kendisi eline alır.

Dolayısıyla, CHP Genel Merkezi bu gün Hatay da sadece Lütfü Savaş’ın ağzına bakma anlayışını mutlaka ama mutlaka tekrar gözden geçirmelidir. Hatay CHP de ÇAKMA CHP li Olduğunu her ortamda ifade etmekten çekinmeyen Lütfü Savaş’a                 Hatay  CHP’ nin tekrar teslim edilemeyeceğini düşünüyorum…

Çünkü HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın kendisine oy veren 300 bine yakın Hatay’lı Alevi seçmene ihanet ettiğini çok iyi biliyorum.

Ama Hatay CHP nin müfettişi Yıldırım Kaya Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na HBB Başkanı Lütfü Svaş ile kurduğu “duygusal bağlar “ nedeni ile yazdığı sahte raporlar devam ederse ,HBB Başkanı Lütfü Savaş Hatay da tekrar aday gösterilir ve Hatay da CHP nin temeline İNCİR AĞACI DİKER ..

 

.

 

 


Ferit LİF » Yazarın Diğer Yazıları

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa