hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY CHP DE BAŞKAN SAVAŞ KARŞITLIĞI CİDDİ BOYUTLAR KAZANIYOR…. FERİT LİF.. YAZDI

Hatay CHP yi dizayn iddiasıyla yola çıkan HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın karşısına yavaş yavaş siyasetin önemli taşlarından oluşan bir duvar örülüyor.

Milletvekili aday listesinin değişiminden sorma, başlayan parti içi gerginlik, HBB özel kalem müdürü Orçun Kılıçoğlu’nun düğününde had safhaya ulaştığı anlaşılıyor.

Hatay Valisi Erdal Ata’ın hazır olduğu düğünde, Eski milletvekili Mevlüt Dudu ile HBB Başkanı Lütfü Savaş arasında yaşanan söz düellosu HATAY CHP de iplerin ne kadar gergin olduğunu adeta gösteriyor.

Milletvekili Mevlüt Dudu düğün masasında kendisine el uzatan Başkan Savaş’a “çek elini VLAN ” diye yanıt veriyor.Buna karşılık Başkan Savaş “seninle istediğin yerde görüşeceğiz diye cevap veriyor.Mevlüt dudunun yanıtı dahada sertleşiyor ve “sen işine bak diyor.

Vali Erdal Ata bu durumdan son derece rahatsız oluyor ve ortalığı yatıştırmaya çalışıyor.Mevlüt Dudu aynı masada olmasına rağmen Başkan Savaş’ın önemli işlerini çözen ve kendsinin uzaktan akrabası olan ikinci bir şahsin elini sıkmıyor.Bu gizemli Şahısla ilgili çok ciddi bilgilere ulaştım.Meğerse Başkan Savaş’ın yurtdışı ve yurtiçi önemli işlerine bakıyormuş.Başkanlık unvanı olmamsına rağmen herkesin sayın Başkan şeklinde hitap etiği bu gizli kahraman la ilgili olarak , önümüzdeki günlerde sizlere çok detaylı bilgiler vereceğim.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın gözde elemanı olan özel kalem müdürü Orçun Kılıçoğlu Milletvekili Mevlüt Dudu’yu düğününe davet ettiği için, Başkan Savaş’ın hışmına uğruyor.Orçun Kılıçoğlu’nun,  bu hafta içersinde özel kalem müdürlüğü görevinden alınacağı ve yerine Başkan Savaş’ın MKÜ den Belediye ye taşıdığı Bayram Denk’in getirileceği siyasi kulislerde konuşuluyor.Bayram Denk Süleyman şah derneği davasında Hatay 2.ci ağır ceza mahkemesinde şu an itibarı ile sanık olarak yargılanıyor.

Bu gelişmeleri titizlikle takip etmeye devam edeceğiz.

Bu günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesinde yapılacak bir ihalenin pis kokuları daha şimdiden sokağa taşmış durumda.23 Temmuz festivaline yönelik gelinlik ve sünnet törenleri için yapılacak 600 bin liralık ihale, Kültür ve sosyal işler daire Başkanlığı tarafından yapılıyor.Bu ihalenin “aşne fişne “işler karşılığında yarın yada obür gün verileceği iddiaları sokakta bile konuşuluyor.Bazı çevreler bu ihaleye dürüstlüğünü çok  bildiğimiz Milletvekili Serkan Taopal’ın adını karıştırmaya çalışıyor.Bu konuyu Milletvekili sayın Serkan Topal’a sordum.Şimdi burada yazamayacağım kelimelerden oluşan bir tepki ile karşılaştım.Serkan Topal’ın bu konuyu ciddiyetle takip ettiğini ve kendisi hakkında dedikodu yayan çevrelerle ciddi şekilde hesaplaşacağını çok iyi biliyorum.

Bu ihaleyi yakın takibe alıyorum.Bu konudaki gelişmeleri siz değerli okuyucularımla mutlaka paylaşacağım.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve sosyal dairesinde bu ihaleden dolayı birileri görevden alınır yada birilerinin canı yanarsa hiç kimse şaşırmasın.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa