hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY CHP BU RESMİN SIRRINI TARTIŞIYOR…. Ferit lif … yazdı

CHP  olağan kurultayından bir hafta önce Hataya gelen Gürse TEKİN,yanına il Bakanı Servet MULLUOGLU’ nu alarak bugün CHP parti meclisinde yer alan Gülçin TİMUR’UN   ziyaretine gidiyor.

Ogün bu ziyaretin ne anlama geldiğini hiç kimse anlamadı. Bu ziyaret yazımızın başlığına koyduğumuz bir fotoğraf karesiyle belgelendi. Bu fotoğraf karesinde Gürsel Tekin , İl Başkanı Servet Mulluoglu, Gülçin Timur ve ailesi görünüyor. Bu gün CHP PM  üyesi  seçilen Gülçin Turana yapılan bu ziyaretlerin sırı kurultayda ortaya çıktı.

Gülçin Timur kurultayda  genel Başkan Kılıçdaroglunun anahtar listesine girdi ve parti meclisine seçilmeyi başardı. Yirmibeş yaşlarında hiçbir siyasi deneyimi olmayan bu kızımızın, parti meclisine nasıl seçildigi, bugün hala gizemini koruyor.

Gülçin Timur CHP li bir aileden geliyor. Kırıkhan ilçesine bağlı Çiloğlan köyü nüfusuna kayıtlı CHP Hatay Milletvekili Birol ERTEM’de  aynı köy nüfusuna kayıtlı. Ama ben Milletvekili Birol Ertemin bu kızımızı parti meclisine seçtirmek için, Genel Başkan kılıçdaroglunun anahtar listesine koyabilecek gücünün olmadığını tahmin ediyorum.

Dolayısıyla bu kızımızın PM’ye seçilmesini sağlayan gücün İl Başkanı Servet Mullaoğlu’nun olduğu şeklinde, Hatay CHP Kamuoyunda oldukça yaygın bir kanı dolaşıyor. Bazı kesimlerin iddialarına göre İl Başkanı Servet Mulluoglu  kendisine Milletvekili seçimlerinde rakip olabilecek ,Nihat Matkabı PM ye girmesini engellemek için, Kılıçdarogluna böyle bir öneride bulunuyor. Bu iddiayı iki gün önce yazdığım bir yazıda dile getirdim.Ama bu iddiaya yönelik olarak Nihat MATKAP Ve Derya Altunay’dan “bu iddialar doğru değil “ şeklinde eleştiriler geldi.

Gülçin Timur’un  parti meclisine seçilmesiyle ilgili  çok ciddi araştırmalar yaptım Ve anladım ki, Gülçin Turanın PM ye nasıl seçildiğini meğerse çok sayıda insan biliyor ama Genel Başkan Kılıçdaroglu Ve HBB Başkanı Lütfü SAVAŞTAN korktukları için  hiç kimse bu konuda konuşmak istemiyor.

Ama ben Gülçin Timur’un  PM ye seçilmesinin perde arkasını kendi yöntemlerimle araştırdım ve bu işin tezgahlayan siyasetçinin HBB Başkanı Lütfü SAVAŞ olduğunu örgendim.Başkan savaş CHP de yaptığı bu operasyonla adeta bir taşla birkaç kuş vurmuş gibi görünüyor.

Birincisi; kendisine rağmen İl Başkanlığına seçilmeyi başaran Servet Mullaoğluna  “ sen PM ye  Hatay’dan hiçbir aday gösteremezsin. Şayet bir aday gösterilecek ise bunu da  ben yaparım demek istediği iddia ediliyor. Bu iddiayı destekleyen başka gelişmelerde var. Başkan Savaş ,hala  katıldığı açılışlara ve  gittiği maçlara eski İl Başkanı Mehmet Güzelmansur  İle gitmeyi tercih ediyor…

Gülçin Timur’un  PM ye seçilmesi konusunda son günlerde yaygınlaşan başka iddia daha var. CHP Lideri Kılıçdarogğu ,Hatay CHP örgütüne “ sizi tanımıyorum”şeklinde bir ders vermek istemiş. Dolayısıyla çok sevdiği HBB Başkanı Lütfü Savaş ile ortaklaşa, Hatay CHP örgütüne böyle bir tezgah hazırlamış. Bu İddiayı kendi adıma biraz daha ciddiye alıyorum.

Gülçin Timur’un  PM ye nasıl seçildiğini ve kimlerin ön ayak olduğunu bana göre en iyi bilen İl Başkanı Servet Milluoğludur. İl Başkanı Mullaoğlu bu konuda Hatay CHP kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapıncaya kadar, yukarıda yayınladığımız resimden dolayı bütün kuşkular üzerinde kalacaktır.

Bu yazıyı yazmadan kısa bir süre önce  CHP’ yi yakından gözlemleyen ve Hatay CHP’yi yakından tanıyan çok önemli bir isimle görüştüm. Türkiye ve Hatay siyasetinde son derece deneyimli olduğuna inandığım  Bu duayen siyasetçinin söylediği bir cümleyi  sizlere aktarmak istiyorum. Deneyimli siyasetçi arkadaşım dedi ki; CHP Genel merkezinde nasıl operasyon yapılıyorsa ,Hatay CHP’de benzer operasyonlar yapılıyor. Bu kızımızın parti meclisine seçilmesi Hatay CHP üzerine yapılacak operasyonların birinci adımıdır. Siz esas bundan sonra  oynanacak oyunları ve yapılacak operasyonları bozmaya çalışın dedi.

Demek’ki Hatay CHP de önümüzdeki süreçte çok daha ilginç tartışmalara tanık olacağız.Bir önekle bu yazıyı şimdilik noktalayalım.

Meral Akşener liderliğindeki YENİ PARTİ Hatay da CHP üzerinden örgütleniyor.Bu konuyu daha sonra ele alacağım.

NOT:BU YAZININ DİZİMİNDE VE YAZIMINDA BANA YARDIMCI OLAN SEBAHAT ÇELİK HANIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa