hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
  HATAY BÜYÜKŞEHİR’DE NELER OLUYOR?                                                                                           Ferit  LİF- Yazdı

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde bu günlerde çok ciddi gelişmeler  yaşanıyor.   Ama üzülerek ifade etmeliyim ki , bu hızlı gelişmeleri  ,HBB’nin beslediği gazetelerden okuyamıyorsunuz.   Çünkü bu besleme gazeteler HBB’ye yönelik en küçük bir eleştiriye sayfalarında yer verme cesaretinde sahip değillerdir.

Dolayısıyla Hatay kamuoyu Hatay Büyükşehir’de gelişen olayları, hataydenge.com’dan  okuyor ve öğreniyor.  Bu günde  siz  değerli  okuyucularımıza  Hatay Büyükşehir’de meydana gelen  göz altıları ve istifaları anlatacağız.

HBB genel sekreter yardımcısı  Dr. Sait Günal,   iki gün önce istifa ediyor. Hatay’da yayınlanan yerel gazeteleri  izliyorum ama maalesef bu konuda tek bir satır yok. Hataydenge.com bu sabah Sait Günal’ın istifasını duyurduktan sonra  bazı gazeteler  Sait Günal’ın emekliye ayrıldığını yazmak zorunda kaldı.

 

Ben bu köşeden , üç ay önce, Hüseyin Ata  Kaşgöz’ün  bir sohbette bana söylediği bir iddiayı  bu köşeye taşımıştım.

Kaşgöz demişti ki; HBB Başkanı Lütfü Savaş  genel sekreter Mehmet Maden’i kullanmak suretiyle  iki alevi kökenli genel sekreter yardımcısının işine son verecek. Genel sekreter yardımcılarından biri olan Metin Açık  bir ay önceden görevden alındı.  İkinci Alevi kökenli genel sekreter yardımcısı Dr. Sait Günal  önceki gün istifa ettirildi.  Böylece  Hüseyin Ata Kaşgöz’ün 3 ay önce iddia ettiği  siyasi gelişmeleri bu günlerde olduğu gibi yaşıyoruz.

Bu yazıyı yazarken Hüseyin Ata Kaşgöz’le bir telefon görüşmesi  yapma gereği duydum.  Sait Günal’ın büyük şehirden  istifa ettiğini söylediğinde  uzuuuuuun  bir kahkaha attıktan sonra  ….  “ ben sana Sait Günal ve Metin Açık’ın görevden alınacağını 3 ay önce söylemiştim. “ dedi ve ekledi  “ben bu gerçeği  Mehmet Nafile’nin bürosunda  Metin Açık’a   3 ay önce söylediğimde bu iddiama inanmadı.   Ama  Metin Açık görevden alındıktan sonra, “Hüseyin Abi sen bu  bilgileri  nereden alıyorsun” dediğini bana ifade etti.

İki gündür Hatay büyükşehirde deyim yerindeyse kıyamet kopuyor.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın en güvendiği i adam olan Bayram Denk,   sosyal ve kültür daire  başkanlığında en yetkili olan asker kökenli  Ömer Uzun, aynı dairenin eski  daire başkanı  Gökhan Yıldırım,  iki gündür  emniyet müdürlüğünde sorgulanıyor.  Bu göz altılardan  HBB’den beslenen  bir çok yerel  gazetenin haberi olmasına rağmen,  bu konuda  hiçbir gazetede tek satır yazılmıyor.  Ama siz bu haberleri  sadece ve sadece hataydenge.com’dan okuyabilirsiniz.

HBB genel sekreter yardımcısı Dr. Sait Günal’ın   ani istifası üzerine  aslında kafa yormamız gerekiyor.   Çünkü bu istifa  normal bir istifa gibi ya da emeklilik için başvurulmuş bir istifa değildir.  Bu istifanın perde arkasını  önümüzdeki günlerde deşmeye çalışacağım.

AmaDr.r Sait Günal’ın istifasının perde arkasını  ve istifa nedenlerini  daha sonra açıklayacağım.  Çünkü bu işin ucunun HBB başkanı Lütfü Savaş’a kadar uzanacağını biliyorum.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’la ilgili olarak Hatay Valiliği tarafından  hazırlanan  FETÖ  ve yolsuzluk iddialarını içeren dosyanın önemli mercilere yetiştiğini biliyorum.

DOLAYISIYLA ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE HATAY SİYASETİYLE İLGİ OLARAK  ÇOK CİDDİ GELİŞMELERİ BEKLİYORUM. BENDE SİZLER KADAR HEYECANLIYIM.

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa