hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ,FETÖ /PDY İLİŞKİLERİ YARGIYA TAŞINDI… Ferit Lif ..yazdı

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE FETÖ /PDY İLİŞKİLERİ YARGIYA TAŞINDI…

Ferit Lif ..yazdı

Hatay Büyükşehir Belediyesinde FETÖ terör örgütü elemanlarının nasıl cirit attığını, 15 Temmuz hain darbe girişiminden bu güne kadar, dilimizin döndüğünce yazmaya ve anlatmaya çalıştık.FETÖ Hatay  İmamı olmakla Suçlanan Tutuklu Murat Uçar’ın, Nasıl Hatay Büyükşehir Belediyesinde Basın  müdürü ve daha sonra HATSU yönetim kurulu üyesi yapıldığını sorduk .Ama  bu güne Hatay Büyükşehir Belediyesinden ne ben ne de kamuoyu hiçbir yanıt alamadık.

15 Temmuz Hain darbe girişiminden bu yana ÇOK CİDDİ bir soru daha soruyu defalarca sorduk.Kaçak FETÖ imamı Av. Muhammet Çakır Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında seçim öncesinde ve seçim sonrasında nasıl bir ilişkiler ağı kurulmuştu?

Bu sorularımıza Hatay Büyükşehir Belediyesi bu güne kadar yanıt verme gereği duymadı.Bu soruları Başkan Savaş’la  sözde, dobra dobra program yapan televizyoncular ve radyocular zaten sorma gereği duymadılar …V e zaten Büyükşehir Belediyesinden beslediklerini sürekli iddia ettiğim bu radyocular ve demokrasi bulvarı altında program yapan televizyoncuların bu soruları Başkan Savaş’a sormalarını  beklemiyordum.

Hatay Büyükşehir Belediyesine bağımlı sağ ve sol yerel gazetelerin ,HBB Başkanı Lütfü Savaş’a  ortaya atığımız iddialar konusunda tek bir soru sorduklarına tanık olmadım..Bu yerel gazeteler sağcısı solcusu dahil, zaten bu konularla ilgilenmiyorlar.AK Partiden beslenen bazı yerel gazetelerin, çok keskin şekilde HBB Başkanı Lütfü Savaş savunucusu olduklarını doğrusunu isterseniz hayretler içersinde yıllardır izliyorum.Hatay AK PARTİ Yöneticileri bu işin ne kadar farkında bilmiyorum ama Hatay da AK PARTİLİ GÖRÜNÜP ,HBB Başkanı Lütfü Savaş’a sadece övgü yağdıran gazete ve gazetecilere kamuoyunun dikkatini çekmek istiyorum.

Hatay Büyükşehir Belediyesinden beslenen yerel gazetelerin,Yerel televizyonlerın ve yerel radyocuların bu güne kadar Başkan Savaş’a soramadıklarını YÜREKLİ CUMHURİYET SAVCILARI SORMAYA BAŞLADI.Bu mutluluğumu siz değerli okuyucularımla paylaşmak istiyorum.Ben zaten gelişmelerin bu noktaya geleceğini adım gibi biliyordum.

Şimdi sizlere aktarcığım bilgiler Hatay 2.Ağır Ceza Mahkemesine sunulan ve yürekli bir cumhuriyet savcısının hazırladığı ESAS:2018/765 İDDİANAME NO. 2018 /250 İDDİANAMEDEN OLDUĞU GİBİ AKTAARCAĞIM .

Bu iddianamede en çok suçlanan  kimler  biliyormuşsun?  Hatay Büyük şehir Belediyesininbir zamanlar  kelli felli ünlü insanları Bayram Denk,Eski Kültür daire başkanı Ve Başkan Savaş’ın uzun yıllar sağ kolu gibi görünen Gökhan Yıldırım..Bayram Denk Ve Gökhan Yıldırım bu iddianame ile ilgili olarak 9/10/2017 tarihinde gözaltına alındıklarını 7/12 /2017 tarihinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıklarını söylemeliğim.Ama esas ağır ceza davası devam ediyor.Bunlar beraber eski kültür daire BAŞKANI Mehmet Mursaolğlu’da yargılanıyor.Bunlarla birlikte iddianameye göre 26 kişi daha yargılanıyor.Ama bu yazı da , kimler yargılanıyor dan  ziyade, neden ve hangi suçtan yargılanıyorlar,CEVAP ARIYACAĞIZ

Bu kelli felli insanlar ve bir zamanlar kimsenin ellerine su dökemediği bu insanlar  FETÖ Terör örgütünün Antakya da kurduğu Süleyman Şah spor derneğine yaptıkları destelerden dolayı yargılanıyorlar.

Bu dernek, FETÖ’nün dershaneleri kapatıldıktan sonra Antakya da bir FETÖ imamı tarafından kuruluyor.Hatay Büyükşehir Belediyesi bu dernekle protokol yapıyor ,bütün giderlerini büyükşehirden karşılıyor üstelik birkaç yıl süre ile .Ama idiaanamedeki  ifadelere göre ,Hatay Büyük şehir personeli  bu derneğin FETÖ /terör örgütüne çalıştığını herkes biliyormuş.Benim Merak ettiğim, Bu işten Haberdar Olmayan Sadece Başkan Lütfü Savaş’mı ?

HBB Bu derneğe Cumhuriyet caddesine bir kırtasiye dükkanı üzerinden ciddi paralar aktarıyor.Bu iddiaları sizlerle elimdeki iddianameden paylaşıyorum.Bu iddianameye göre bu ödemelerin emrini Bizzat HBB Başkanı Lütfü Savaş vermiştir şeklinde İDDİANAMEYİ HAZIRLAYAN CUMHURİYET SAVCISININ TANIK İFADELERİEN DAYANARAK YAZDIĞI İDİİALAR VAR.

FETÖ’cü olduğu anlaşılan Süleyman Şah derneği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında ilişkiler iddianamenin sonuncunda nasıl sonuca bağlanıyor ?

Bu sonucu sizlere anlatarak bu yazıyı bitirmek istiyorum.İddianameden olduğu gibi aktarıyorum.

“15  Temmuz 2016 Gecesi hain kalkışmanın başarıya ulaşmadığı anlaşılınca;

21 Temmuz gecesi Gökhan Yıldırım’ın talimatı ve yönlendirmesi ile bir toplantı yapılmış ,bu toplantıda Emine Atmaca ve Gökhan Yıldırım önerdiği ortak çözüm üzerine derneğe ait belgelerin Çağdaş Çakır ,Hüseyin Arslan,İzzettin Bayraktar,Yılmaz Ceritoğlu, Mustafa Tuncay Kahrmanoğlu ve Burak Yozgatlı tarafından bir alana getirilerek yakıldığı iddia ediliyor….

Bu gün bu iddianameden aktaracağım bu kadar.Bundan sonar bu iddiaları sanırım birileri HBB Başkanı Lütfü Savaş’a sorma gereği duyar gibi geliyor bana .Yada Başkan Savaş bu yazıdan sonar Kamuoyuna bir açıklama yapma gereği duyar diye düşünüyorum…..Çünkü bu iddialar yenilir yutulur cinsten değil….Bu iddiaların arkası gelirse VAY HATAY SİYASETİNEDE YANACAK İNSANLALARA BAKIN….

Devamı gelecek……

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa