hit
hit
 • MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ
  MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ
 • HATAY DENGE VE DİKEN DİKEN GAZETELERİ KAMUOYUNA TEHLİKEYİ AÇIKLIYOR… ÖLÜMCÜL BÖCEK HATAYDA GÖRÜLDÜ.
  HATAY DENGE VE DİKEN DİKEN GAZETELERİ KAMUOYUNA TEHLİKEYİ AÇIKLIYOR… ÖLÜMCÜL BÖCEK HATAYDA GÖRÜLDÜ.
 • SAMANDAĞ DA ÇOŞKULU FESTİVAL BAŞLADI
  SAMANDAĞ DA ÇOŞKULU FESTİVAL BAŞLADI
 • BAŞKAN  ALTAN ALEVİ SEÇMENLERİN PEŞİNDE… FERİT LİF … YAZDI
  BAŞKAN  ALTAN ALEVİ SEÇMENLERİN PEŞİNDE… FERİT LİF … YAZDI
 • BAŞKAN KİMYECİ BÜYÜKŞEHİR ONBİR MİLYON LİRAMIZI ÖDEMİYOR
  BAŞKAN KİMYECİ BÜYÜKŞEHİR ONBİR MİLYON LİRAMIZI ÖDEMİYOR
 • HATAY CHP DE İÇ SAVAŞ DERİNLEŞİYOR…… FERİT LİF … YAZDI…
  HATAY CHP DE İÇ SAVAŞ DERİNLEŞİYOR…… FERİT LİF … YAZDI…
 • HATAY’DA İHRAÇ EDİLENLER
  HATAY’DA İHRAÇ EDİLENLER
 • MUHARREM İNCE PARTİ KURMAYA SÜRÜKLENİYOR…. FERİT LİF… YAZDI
  MUHARREM İNCE PARTİ KURMAYA SÜRÜKLENİYOR…. FERİT LİF… YAZDI
 •   CHP’nin kimlik krizi Prof. Garip Turunç/Bordeaux Üniversitesi
    CHP’nin kimlik krizi Prof. Garip Turunç/Bordeaux Üniversitesi
 • KUTSAL İTTİFAK VE CHP KURULTAYI ERDAL YILMAZ ..YAZDI
  KUTSAL İTTİFAK VE CHP KURULTAYI ERDAL YILMAZ ..YAZDI
Hatay Denge Gazetesi
http://www.hataydenge.com/wp-content/uploads/2017/07/kandil-otomotiv.gif
HATAY AK PATİ KAPILARINI ALEVİLERE AÇMALI MI?

HATAY AK PATİ KAPILARINI ALEVİLERE AÇMALI MI?

FERİT LİF ..YAZDI

Hatay AK Parti kurulduğu günden bu güne kadar Hatay da nüfusun üçte birini oluşturan ve yaklaşık 300 bin seçmeni bulunan Alevi cemaatine hiç yönelmedi.AK Partiden bu güne Tekebaşı Beldesi dışında hiçbir Alevi kökenli Belediye Başkanı seçilmedi.2009 YILINDA Samandağ Belediye Başkanlığına Alevi kökenli bir aday gösterildi ve 2500 civarında oy aldığını hatırlıyorum.Bunların  adayda gösterilemedi.

Ayni şekilde bu güne kadar Hatay Ak Partide Alevi kökenli milletvekili adayı da gösterilmedi.

Hatay AK partinin bu gün Samandağ da ,Defnede ve Arsuz Belediyelerinde tek bir meclis üyesi bile yok.

Dolayısıyla Hatay Alevi kesimi CHP-HDP-VATAN PARTİSİ –TKP gibi sol görünümlü partilere mahkum edildi.

Hatay AK Partinin bu siyasi anlayışı   bu günde hala devam etmektedir. Hatay Ak Parti  bu sekter tutumundan dolayı 2010 ve 2017 de yapılan Referandum ile Cumhurbaşkanı seçimini ve Hatay Büyükşehir Belediyesini kaybetti.

Bu tespitleri yazmama neden olan ,geçtiğimiz C.tesi  günü Ottoman otelde katıldığım kahvaltılı bir söyleşi neden oldu.Söyleşiyi, HATAY  STRATEJİK ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ düzenlemişti .Söyleşinin konuğu da AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’tü.Bu söyleşiye beni davet eden Gazetemiz yazarı ve aynı zamanda dernek yöneticisi Arzu Yalçın hanıma içtenlikle teşekkür ediyorum.

Yerel ve yaygın Basının pek fazla ilgi göstermediği bu söyleşide, Metin Külünk Dünya,Türkiye ve Bölgemiz üzerinde Emperyalist güçlerin oynamaya çalıştığı siyasi askeri ve Ekonomik komploları anlattı.Hem de çok vurucu cümlelerle anlattı.Ama söyleşi ile ilgili yerel gazetelerde yazılan haberleri okuduğumda, söyleşiyi takıp eden gazetecilerin Milletvekili Külünk’ün anlattıklarını anlamadıklarını gördüm.Bu yazının yazılmasının bir nedeni de budur.Şimdi Milletvekili Külünk’ün anlattıklarını elimden geldiğince özetlemeye çalışacağım.

-Milletvekili Külünk’ün en güzel tespiti.Türkiye’nin ekonomik çıkarları batının ekonomik çıkarları ile 27 yıl önce körfez savaşı ile başladı diyor.

-Emperyalist güçler Dünyayı daha rahat sömürmek için güçlü ve bağımsız devletleri ortadan kaldırmaya ve dünyadaki devlet sayısını bin civarında yapmayı hedefliyorlar.Bu yüzden Irak ve Suriye yi üçer devlete bölecekler.Bundan sonraki hedeflerinde İran ve  Türkiye olacak.

-Türkiye ye 700 milyar dolara mal olan gezi kalkışması,17-25 Aralık yargı darbe girişimi ve 15 Temmuz darbe girişimi ,Türkiyenin bağımsızlığını ortadan kaldırmaya yönelik kalkışmalardır.

– Batılılar Hatayın ya eteklerinden yada ortasında bir KÜRT KORİDORU AÇMAYA ÇALIŞYORLAR.Hatay Türkiye stratejisinin en önemli merkezlerinden .Hatay’daki barış ve kardeşlik ortamı aynı zamanda Türkiye’nin sigortasıdır.Hatay da bir Alevi evine işaret konulduğu zaman ,Sünni  komşuları o evin önünde nöbet tutmalıdır.Aynı şekilde Kürt kardeşlerimize bir saldırı yapıldığı zaman Sunisi de, Alevisi de o Kürt kardeşimize sahip çıkmalıdır.Binlerce yıldır barış içerisinde yaşadığımız bu toprakların bağımsızlığını ancak bu şekilde koruyabiliriz.

-Türkiye de oligarşik bürokrasiye boğulmuş parlamenter sistemle bu ülkenin bağımsızlığını korumak mümkün değil.Zaten Mustafa Kemal yaşasaydı Başkanlık sistemine mutlaka geçerdi.2019 yılında yapılacak başkanlık seçimi TÜRKİYENİN GELECEK YÜZYILINI BELİRYECEK TARİHİ BİR SEÇİMDİR. Başkanlık Sistemi Türklerin tarih boyunca kurdukları devlet yönetme anlayışında zaten vardır.

– Son  referandumda Yüzde 48.5  oy  Hayır cephesi Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerinden 2019 Başkanlık seçiminde dış ve iç düşmanlarla beraber Türkiye’nin ayağına pranga takmaya çalışacak.Seçimi kazanmaları halinde ertesi gün köhnemiş parlamenter sisteme geçeceklerini ilan edecekler.

-Tayyip Erdoğan’ın karizmatik liderlik yapısı, Türkiye’nin bağımsızlığını ortadan kaldırmaya çalışan Batılıları ve onların yerli işbirlikçi terör örgütlerini çok kızdırıyor.Buna karşılık Türkiye de AK PARTİNİN DIŞINDA halk arasında,sokakta Tayyip Erdoğan’a dönük ciddi bir halk desteği yükseliyor.HALKIN ÇOĞUNLUĞU, TAYİP ERDOĞAN’A VERDİĞİ  BU DESTEĞİ SİYASİ PARTİLER ÜSTÜ BİR ANLAYIŞLA YAPIYOR.BİZ BUNA ERDOĞAN HATTI DİYORUZ.

– Türkiye de  17 -25 Aralıkta yapılmak istenen yargı darbesi ,iki gün  önce FETÖ benzeri bir örgüt tarafından Pakistan da gerçekleştirildi ve SEÇİLMİŞ BAŞBAKAN YARGI KARARI İLE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI.

– Hatay da çok sayıda yabancı kaynaklar tarafından finanse edilen ve sözde hayır işleyen çok sayıda dernek yada vakıf temsilciliği var.Bunların faaliyetleri ve finans kaynakları mutlaka denetime tabi tutulmalıdır.

– Batılı devletlerin besleyip büyüttüğü DEAŞ YADA İŞİD GİBİ CANİ TERÖR ÖRGÜTLERİ BALKANLARA VE KAFKASLARA YÖNELTECEKLER.BEN BURADAN ŞİMDİDEN ADRESLERİNİ VERİYORUM.

-Milletvekili Metin Külünk’ten aktaracağım son cümle” Hatay Büyükşehir Belediyesini CHP’ nin elinden alın anlamına gelen “Büyükşehir Belediyesini AK PARTİLİ 11 İLÇE İLE BÜTÜNLEŞTİRİN “ şeklinde oldu.

Milletvekili Külünk’ten sonra söz alan sevgili arkadaşım Mustafa Köse’nin söyledikleri salonda ciddi şekilde alkışlandı.Çünkü Mustafa Köse Konuşmasına şöyle başladı .”Ben AK Partili değilim ,ben eski bir komünistim.  AK  PARTİNİN Hatay da alevi kökenli tek bir Belediye Meclis üyesi yok .Bu bir siyasi cinnettir.Bu barış Hatay da nasıl sağlanacak .15 Temmuz darbe girişimi  gecesinde sokağa çıkan ilk insanlardan biri ben oldum.15 Temmuz darbe girişimi Türkiye’yi parçalamaya yada iç savaşa sürüklemeye yönelik bir darbe girişimiydi.Bu darbecilerin mutlaka temizlenmesi gerekiyor.Ama üzülerek görüyorum ki , AK Partide bu darbeci örgütle yeteri kadar mücadele iradesi sergilenmiyor.Tayyip Erdoğan bu mücadelede tek kalıyor.Bu süreç beni oldukça korkutuyor “ dedi.Tayyip Erdoğan yakın arkadaşları tarafından “ bölgenin Castro su mu ? olmak istiyorsun şeklinde eleştirildiğini ifade eden Mustafa Köse ,AK Parti 2019 başkanlık seçimi için çok ciddi bir tuzağa düşürülmüştür. AK Parti % 51 gibi bir seçim sonucu elde edemez ise KORKARIM BU ÜLKEDE İÇ SAVAŞ ÇIKABİLİR “ şeklinde yaptığı değerlendirmelere Milletvekili Metin Külnük “bu görüşlere katılıyorum.Bu ülkenin sizin gibi insanlara çok ihtiyacı var “ diyerek “ cep telefonumu veriyorum .Bana Hatay ile ilgili bir rapor yazın lütfen.Bu Raporunuzu mutlaka bekliyorum dedi

 

 

Milletvekili Külünk’un konuşmasını  kamera ile kaydeden ve  söyleşinin konuğu olan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeciğe buradan öneriyorum.Bu konuşmayı  lütfen yerel televizyon ve radyolarda mutlaka yayınlanmasını sağlayın.


Ferit LİF » Yazarın Diğer Yazıları

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa