hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY AK PARTİNİN İKİ LOKOMOTİFİ YAYMAN VE ÖZEL….                                                                              FERİT LİF.. YAZDI

Hatay da seçime katılan siyasi partilerin milletvekili adaylarını yakından takip etmeye ve dikkatli bir  şekilde anlatımlarını ve daha da önemlisi, Türkiye’nin sorunlarına bakış açılarını anlamaya çalışıyorum.

Hatay AK Partide dikkatimi çeken iki aday var.Biri Hüseyin Yayman, diğeri de az önce HRT Akdeniz Televizyonunda anlatımlarını zevkle izlediğim Abdulkadir özel.

Hüseyin Yayman ve Abdulkadir Özel’in  siyasi birikimleri ve Türkiye’nin sorunlarına yönelik, çok sayıdaki  çözüm önerilerinin altına Komünist gelenekten gelen bir insan olarak  bende imza koyuyorum.

Hüseyin Yayman ve Abdulkadir Özel’in, ciddi şekilde BEKA tehlikesiyle karşı kaşıya gelmiş Türkiye’nin Sigortası ve adeta kurtarıcısı konumuna gelmiş, Tayyip Erdoğan’ın siyaset mantığını çok iyi kavramış iki değerli siyasetçi. Abdulkadir Özel’i az önce HRT de izlerken son derece duygulandım.

Sayın Özel  15 Temmuz hain darbe girişiminin başarıya ulaşması halinde Hatay da yaşanacak faciaları anlattı. Abdulkadir Özel’in bu anlattıkları zaten adli merciler tarafından hazırlanan FETÖ iddianamelerinde  bulunuyor.Ama üzülerek ifade etmek isterim ki,halkımız bu gerçeği bilmiyor.Abdulkadir Özel çok önemli bir gerçeğin altını çizdi ve dedi ki  ,Afrin ve Zeytin dalı harekatı Hatay’ın güvenliği için yapılmıştır.Kilis’ten Dörtyol’a inecek bir terör koridorunun önünü kesmiş ve Emperyal Güçlerin bu hayallerini kursakalarında bırakmıştır.Belki Sayın Özelin cümlelerini tam olarak buraya yansıtamadım ama söyledikleri gerçeği yansıttığımı düşünüyorum.Yanlışım varsa Sayın Abdulkadir Özel’den özür dilerim.

Abdulkadir özel, ilimiz  Hatay ve Türkiye’nin sorunlarına son derece vakıf,bu sorunlara çözüm projeleri üretebilecek yetenekte değerli bir kardeşimiz.

Abdulkadir Özel ile ilgili kısa bir araştırma yaptım.İskenderun da doğmuş İmam – Hatip lisesini Yayladağı’nda okumuş, sonrada Yayladağı’n eniştesi olmuş.Hukuk fakültesini bitirmiş ve siyasi hayatına Sadet partisi ve HAS patide gençlik kolları genel başkanlığı yaparak ,ciddi bir siyaset deneğimi edinmiş.Daha sonra bu parlak gencin farkına varan Recep Tayyip Erdoğan bu gencimizi kolundan tutmuş AK Partide genel sekreter yardımcısı yapmış.Şimdide Hatay lı seçmenlerin karşısına milletvekili adayı olarak koymuş.Bence Abdülkadir Özel sadece milletvekilliği değil ,bakanlık makamına layık değerli bir kardeşimiz.Eski bir solcu olarak diyorum ki,kendini çok güzel yetiştirmiş bu değerli kardeşimizle gurur duyduğumu açıkça ifade ediyorum.

Hatay AK Partiyi sürükleyen bir diğer lokomotifte Hüseyin Yayman .Siyaset bilimi Hüseyin Yayman’ın akademik kariyeri olduğunu biliyorum.Geçtiğimiz günlerde bir yerel TV de bana göre çok önemli tespitlerde bulundu.Ama altını çok kalın çizgilerle çizdiği bir gerçeği burada dile getirmek istiyorum.Hüseyin Yayman dediki;Hatay da Alevi seçmenlerle AK Parti arasında oluşmuş olan FAY HATTININ ORTADAN KALDIRILMASI GEREKİR.

Bu fikri yıllardır savunan bir yerel gazeteci olarak. Bu cesur söyleminden dolayı Hüseyin yayman’ı içtenlikle kutluyorum.

Hüseyin Yayman bu söyleminden bir gün sonra, Alevi Seçmenlerin çoğunlukta olduğu Defne ilçesinde esnaf gezisi yaptığını gördüm.Daha önce haberim olsaydı Sayın Yaymana Defne ilçesinde bende eşlik ederdim.

Sayın Yayman’ın bu tespitini Defne ilçesinde  fiilen uygulamaya çalışan eski ilçe Başkanı Atilla Önal Oldu.Ama Hatay AK Partinin siyaset kodamanları bu projenin hayata geçmesine izin vermedi.Bu gerçeği yeri gelmişken açıkça söylemem lazım.

Hatay AK Partinin iki lokomotifi var.Hüseyin Yayman ve Abdulkadir Özel.Ama birde bu iki lokomotife makinistlik yapan, İl Başkanı İbrahim güler var.Hatay AK Partideki “metal yorgunluğunu” kısa sürede atmayı başaran İbrahim Güler, maalesef bu süreçte karanlık çevrelerin hedefi haline gelmiş durumda.

Boşuna söylenmemiş, Meyvesi olan ağaç taşlanır diye ….

 

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa