hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HATAY AK PARTİ  BÜYÜKŞEHİR ADAYLIK ARAYIŞINI SÜRDÜRÜYOR.      FERİT LİF… Yazdı

Hatay AK Parti 2014 yılında Lütfü Savaş’a kaptırdığı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığını geri almak için  olağanüstü bir çaba içersine girmiş görünüyor.Hatay AK Parti 2014 seçimini Lütfü Savaş’a karşı neden kaybettiğinin nedenlerini çözmüş ise, 8 ay sonra yapılacak yerel seçimde Başkan Savaş’ı alaşağı edebilir.

Ama gördüğüm kadarı ile Hatay AK parti, Başkan Savaş’ın eften püften icraatlarına yönelik ciddi hiç eleştiride bulunmuyor.

Başkan Savaş Radyo ve Televizyon programlarında Hatay AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler’e sert eleştiriler yöneltiyor .Buna Karşılık ne il Başkanı İbrahim Güler’den nede yeni seçilmiş milletvekillerinden bu eleştirilere tek sözcükle yanıt verilmiyor.

AK Partide yaşanan bu süreç, kendi partisi CHP’nin yüzde yetmiş oranında desteğini kaybetmiş Başkan Savaş’ın elini güçlendiriyor.Çünkü Başkan Savaş Hatay CHP il yönetimi ile kavgalı. Defne ve Samandağ Belediye Başkanları ile önümüzdeki süreçte çok daha açıktan sert bir kavgaya girişeceğini çok iyi biliyorum.Çünkü Defne ve Samandağ için kendisine yakın adaylar arayışında olduğunu biliyorum.CHP de yaşanan bu  süreci bir satırla özetledikten sonra dönelim esas konumuz olan,Hatay AK Partideki Büyükşehir adaylık yarışına .

Hatay AK partide Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına en çok ısınan Milletvekili Hüseyin Yayman’ın olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim.Hatta Hüseyin Yayman yakın çalışma arkadaşlarına “kamuoyu anketlerinden ben çıkıyorum” şeklinde ”konuşmalar yaptığını da iyi biliyorum. Çıktığı köy ve mahalle gezilerinde çizme ile dolaşarak, halkın içinden gelen bir insanım mesajı vermeye çalıştığını çok iyi gözlemliyorum.

Ama ben buradan Sayın Milletvekili Yaymandan özür dileyerek Hatay AK Parti kulislerinde son günlerde ciddi anlamda seslendirilen bir söylemi burada ifade etmek istiyorum.Deniliyor ki; Hüseyin Yaymanın yarı Türk-Yarı kürt etnik kimliği ile Hatay Büyükşehir adaylığına çok fazla uygun değil.Sayın Yaymanın bu konuda mutlaka bir yanıtı olacağını düşünüyorum.

Hatay AK partide Büyükşehir Adaylığı en çok konuşulanların  başında İl Başkanı İbrahim  Güler Geliyor.Hatay AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler hem siyasi , hem ekonomik,hem kültürel hem de sosyal olarak kendine özgüveni son derece yüksek  ciddi birsiyaset adamı görüntüsü sergiliyor.Ticari ve sosyal ilişkilerinde Hatay da hem sunni hem de Alevi camiasına takdir toplamış ve dolayısıyla Hatay etnik mozaiğine uygun bir insan olarak algılandığını Samandağ ve Defne ilçelerinde İbrahim Güler konuşulurken duyduğum ve özellikle ticaret erbabından dinlediğim çok güzel anılarım var.

İbrahim Güler AK Partiden Hatay Büyükşehir adayı olması halinde Defne ve Samandağ da hiç kimsenin tahmin edemeyeceği kadar ciddi bir seçmen desteği alacağını şimdiden çok iyi biliyorum.

İl Başkanı İbrahim Güler’ın Hatay Büyükşehir adaylığını öne çıkaran çok daha ciddi etkenlerde var.Örneğin HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın korkulu rüyası haline gelmiş Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı Abdülkadir Teksöz ile ATSO Başkanı Hikmet Çinçin.Bu iki  meslek kuruluşu lideri İbrahim Güler ile omuz omuza vermiş ve Başkan Savaş’ı siyaset kabristanına göndermek için yemin içmiş durumdalar.Bu gerçeği buradan kamuoyuna iletmiş olalım.

Hatay AK Partide Hatay Büyükşehir belediye Başkanlığı için kulislerde adı konuşulanlar arasında Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ,Payas belediye Başkanı Bekir Altan da bulunuyor.Ama Bekir Altan son derece amatör gazeteciler aracılığı ile adını duyurmak istediği için, daha şimdiden havlu atmış görünüyor.Antakya basınında Ali Ceren ve Sema Sarı hanımefendinin Bekir Altan lehine yazdıkları yazılar değim yerindeyse Bekir Altan’ın ocağına incir ağacı dikmiş görünüyor zaten.Görünen köye kılavuz istemez misali…..

Dolaysıyla Hatay AK partide Hatay Büyükşehir adaylığı çok yüksek bir ihtimal ile İl Başkanı İbrahim Güler ile Milletvekili Hüseyin Yayman arsında geçecek gibi görünüyor.

Ama hem İbrahim Güler’e Hem de Hüseyin Yayman’a bir aydır tekrar edip durduğum uyarımı tekrar etmek istiyorum.Başkan Savaş’ın Hatay AK PARTİDE BESLEDİĞİ TRUVA ATLARINA LÜTFEN DİKKAT EDİN.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa