ANASAYFA HABER ARA RESMİ İLANLAR VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
İran Tehdidi03 Şubat 2016

HABER ARA


Gelişmiş Arama
AKADEMİ HASTANESİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

AKADEMİ HASTANESİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Tarih 12 Kasım 2011, 19:01 Editör ferit lif

Özel Antakya Akademi Hastanesi düzenlenen görkemli bir açılış töreniyle hizmet vermeye başladı

AKADEMİ HASTANESİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Özel Antakya Akademi Hastanesi düzenlenen görkemli bir  açılış töreniyle hizmet vermeye başladı.Hatay valisi Mehmet Celalettin Lekesiz  CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Edıboğlu, Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güven, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çincin, İl Sağlık Müdürü Mustafa Kiremitçi CHP Hatay eski milletvekili Fuat Çay CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Alhasoğlu ,.CHP Hatay İl başkanı Servet Mullaoğlu ve Bazı AK Parti Belediye Meclis üyeleri katıldı

 

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, açılış töreninde yaptığı konuşmada, bireysel ve toplumsal hayat açısından sağlık her işin başı olan bir kültür gelindiğini söyledi.

 

Sağlık hizmetlerinin tüm imkanlarını seferber ederek, kalitesini artırmak ve sağlık hizmetlerine erişebilmeyi kolaylaştırmanın başta resmi kurum ve kuruluşların sorumluları olarak kendilerinin ve aynı zamanda herkes için bir görev olduğunu ifade eden Lekesiz, "Bu tür özel sektörün yaptığı hastanelerde hiç kuşkusuz rekabetin olduğu yerde rehavet olmaz yaklaşımı ilkesiyle diğer sağlık birimlerimizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesini artırabilmesi ve standardın yükselmesi anlamında önemli bir katkı yapacaktır" diyerek havanın soğuk olması nedeniyle konuşmasını kısa kesti ve açılış kurdelesini kesmeye yöneldi.

 

Özel Antakya Akademi Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. İbrahim Yaman da, insanların mutluluğu ve sağlığı için üst düzeyde bir sağlık hizmeti sunmayı hedeflediklerini kaydetti.

 

Sağlık hizmeti sunarken güvenilir, insana ve çevreye saygılı, hasta haklarına ve tıbbi etik kurallara saygılı olmak gibi ahlaki değerleri ön planda tuttuklarının altını çizen Yaman, şöyle devam etti:

 

"Akademi Hastanesi olarak, deneyimli ve güvenilir hekim kadrosunu günümüzde en gelişmiş sağlık teknolojisi ile buluşturduk. Yanlarına eğitimli, saygılı, güleryüzlü bir yardımcı sağlık ekibi oluşturduk, modern, konforlu binamızda sağlık hizmetini Hatay halkına en üst seviyede sunabilme iddiasıyla yola çıktık. Hasta profilinin ihtiyaçları ve talepleri ön planda tutuldu. Ticari kaygılardan çok, yıllardır. içinde bulunduğumuz sağlık ortamının bize öğrettikleri ve hekimlik hayatımızdan edindiğimiz deneyimlerle hastalarımızın bir hastaneden en üst düzeyde ve en konforlu şekilde hizmet alabilmesi, başka şehirlerdeki hastanelere ihtiyaç duymaması konusunda özel hassasiyet gösterdik"

 

Özel Antakya Akademi Hastanesi'nin 10 katlı, 101 yataklı, 11 bin 500 metre kare kapalı alana sahip olduğunu belirten Yaman, ayrıca hastanelerinde Radyoloji ünitesi, MR, bilgisayarlı tomografi, 4 boyutlu renkli doppler ultrasonlar, mamografi, floroskopi, kemik dansitometri ve konvansiyonel röntgen olmak üzere her türlü modern görüntüleme sisteminin bulunduğunu söyledi.

 

Hastanede 21 branşta 1'i Profesör, 2'si doçent, 32'si uzman ve operatör olmak üzere 37 doktor, 1 eczacı, 1 diyetisyen, 112 sağlık personeli, 124 bilgi işlem ve idari personelin, 58 teknik eleman ve 7 güvenlik elemanı olmak üzere toplam 340 kişinin çalıştığını belirten Yaman, vatandaşlara en iyi hizmeti sunmaya çalışacaklarını kaydetti.

 

 

Açılışa siyasilerin Yanı sıra Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güven, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çincin, İl Sağlık Müdürü Mustafa Kiremitçi ve çok kalabalık  bir vatandaş topluluğu katıldı.

AKADEMİ HASTANESİ BEŞHEMİ Dr.İBRAHİM YAMAN’IN  GÖREKEMLİ AÇILIŞ TÖRENİNDE YAPTIĞI KONUŞMA

Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, Saygıdeğer Protokol Üyeleri, Değerli Meslektaşlarım, Değerli Basın Temsilcileri, Saygıdeğer Davetliler.

                Bu güzel Şehire, bu güzel Hastaneyi kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu bizlerle paylaşmaya geldiğiniz için hepinize teker teker teşekkür ediyor, Akademi Ailesi adına hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyor, hoş geldiniz diyorum.

Değerli misafirler Bildiğiniz gibi, AKADEMİ, Ünlü filozof Eflatun’un Atina’da kurduğu ve modern Avrupa Üniversite kavramının temeli kabul edilen, felsefe okulunun adıdır. Ünlü filozof Eflatun yaşamı boyunca hocası Sokrates’ten edindiği ilham ile gerçek bir ahlakçı olarak kalmış ve felsefe kuramlarında her zaman ahlak ve erdemi ön planda tutmuştur. Özet olarak Sokrates ve Eflatun’a göre felsefenin ana amacı, insanın mutluluğu ve yetkin yaşamının sağlanmasıdır. Saygıdeğer misafirler bizler de bu felsefi değerleri temel alarak insanımızın mutluluğu ve sağlığı için Antakya’ya bir AKADEMİ kurduk. Ve bu Akademi de,  sizlere en üst düzeyde bir sağlık hizmeti sunmayı hedefledik. Bu hizmeti sunarken de, güvenilir olmak, insana ve çevreye saygılı olmak, hasta haklarına ve tıbbi etik kurallara saygılı olmak gibi ahlaki değerleri ön planda tuttuk. Ve hasta kabulüne başladığımız ilk günlerden itibaren Antakya’nın Güvenilir Hastanesi olma iddiamızı ilan ettik.

Saygıdeğer misafirler, Antakya Devlet Hastanesi, MKÜ Araştırma Hastanesi, Samandağ Devlet Hastanesi, Antakya Doğumevi, eski SSK Hastanesi  gibi hastanelerde çalışmakta iken oradaki görevlerinden istifa edip, Değerli Hatay halkına Akademi Hastanesinde sağlık hizmeti sunmak üzere bir araya gelen bu Hekim Kadromuzu zaten tanıyorsunuz. Akademi Hastanesi olarak, bu deneyimli ve Güvenilir Hekim kadrosunu Günümüzün en gelişmiş sağlık teknolojisi ile buluşturduk. Yanlarına eğitimli, saygılı, güleryüzlü bir yardımcı sağlık ekibi oluşturduk ve bu modern, konforlu binamızda sağlık hizmetini siz Hatay halkına en üst seviyede sunabilme iddiasıyla yola çıktık.

Değerli Misafirler, Akademi Hastanesi’nin Kuruluşunun her safhasında Hatay hasta profilinin ihtiyaçları ve talepleri ön planda tutuldu. Ticari kaygılardan çok, yıllardır içinde bulunduğumuz sağlık ortamının bize öğrettikleri ve hekimlik hayatımızdan edindiğimiz deneyimlerle hastalarımızın bir hastaneden en üst düzeyde ve en konforlu şekilde hizmet alabilmesi ve başka şehirlerdeki hastanelere ihtiyaç duymaması konusunda özel hassasiyet gösterdik.

 Bir kaç örnek vermek gerekirse Acil servisimizi uzman hekim nöbetleriyle güçlendirdik, Erişkin, Yenidoğan ve Kardiyoloji yoğun bakım servislerimizin yatak sayısı ve donanımıyla Hatay’da yoğunbakımlarda yer bulamama sorununu çözmenin yanında daha şimdiden Osmaniye’den Kilis’ten yoğunbakım hastaları kabul etmeğe başladık.

 Hastanemiz de 24 saat hizmet veren bir Diş ünitini, Bölgedeki özel hastanelerde eksikliğini gördüğümüz, Çocuk Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları branşlarını, İzole Psikiyatri polikliniği ve yataklı servisini hizmete soktuk. Cildiye polikliniğinin bir ek üniti olarak lazer epilasyon ve estetik uygulama merkezini açtık. Genel cerrahinin gelişmiş endoskopi ünitesinde Hatay’ın tek özel ERCP sistemini kurduk. Göz ve Üroloji Branşlarında her türlü Lazer cerrahisini hizmete soktuk. Modern ve geniş bir Fizik Tedavi servisini hizmete aldık. Özetle hastalarımızın her türlü sağlık hizmetini Antakya’da ve üst düzeyde alabilmesine yönelik her türlü düzenlememizi yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Saygıdeğer misafirler Akademi, 101 yataklı,  11 500 metrekere kapalı alanı olan 10 katlı bir hastanedir. Beş bin metrekare alana kurulu ve arka bölümde geniş bir otoparkı mevcuttur. Hastanemizin Radyoloji Ünitesi, MR, Bilgisayarlı Tomografi, 4 boyutlu renkli doppler Ultrasonlar, mamografi, floroskopi, kemik dansitometri ve konvansiyonel röntgen olmak üzere her türlü modern görüntüleme sistemine sahiptir. Her türlü tetkikin yapılabildiği Mikrobiyoloji ve Biyokimya Laboratuarları, Kan Transfüzyon merkezi, Diş Ünitesi, 2 Doğumhane, 5 Ameliyathane ve  4 hekimin görev yaptığı Acil Servis 24 saat hizmet vermektedir. Her gün bir Uzman Doktorumuz Acil Destek nöbeti tutarken tüm Branş Uzmanlarımız da çağrı nöbeti tutmaktadır.

Hastanemizde 21 Branşta 1’i Profesör, 2’si Doçent 32’si Uzman ve Operatör olmak üzere 37 Doktor çalışmaktadır. Bunun Yanında 1 Eczacı, 1 Diyetisyen, 112 sağlık personeli, 124 bilgi işlem ve idari personel, 58 teknik eleman ve 7 güvenlik elemanı  olmak üzere toplam 340 kişi çalışmaktadır.

Sayın Valim, Değerli misafirler hepimiz müşahede etmekteyiz ki son birkaç yılda Antakya ciddi atılımlar ve gelişmeler göstermektedir. Artık bu şehre böylesine büyük yatırımların, böylesine modern kuruluşların yakışacağına inanıyoruz. Hatay’a kurulacak her tesis, yapılacak her yatırım çıtayı biraz daha yükseltecek ve kendinden sonra gelecek yatırımları da daha iyi olmaya zorlayacaktır. Akademinin bu anlamda da bir misyon yüklendiğine inanıyor ve bu misyonunu her zaman güncel tutmaya kararlıyız. Tabii ki böylesine önemli bir misyonu yüklenmek, eskimemeği, sürekli yenilenmeği ve gelişmeyi gerektirir. Bu bağlamda daha henüz işe başladığımız bu günlerde Hatay için neler yapabileceğimizin hesabı içerisine girmiş ve en kısa zamanda Hatay’a bir tüp bebek merkezi ve bir organ nakli merkezi  kazandırmak için sağlık bakanlığı nezdinde gerekli çalışmalara başlamış bulunuyoruz.

Değerli konuklar hepinizin huzurunda bu hastanenin kuruluşunda emeği geçen, katkısı olan herkese, başta Grup Akademi – Ceylan Sağlık Hizmetleri AŞ nin tüm yönetim ve denetim kurulu üyelerine ve ortaklarına, mühendisinden işçisine, mimarından boyacısına, tüm çalışanlara, desteklerini esirgemeğen  İl Sağlık Müdürlüğümüze,  İl Bayındırlık Müdürlüğümüze, Odabaşı Belediyesine ve özellikle  ticaret ve işadamı tecrübeleriyle her zaman bizlere destek ve cesaret veren ortağımız Yusuf Ceylan’a teşekkür ediyorum.

Burada şifa bulan her hasta, buradan yüzü gülerek çıkan her vatandaşımızla daha da büyüyeceğimize ve daha da güçleneceğimize olan inancımızla, sizlere sunacağımız sağlık hizmetinin seviyesini, gün geçtikçe daha da yukarılara taşıyacak ve her sağlık sorununuzda yanınızda olacağız. Hatay’a bu Güvenilir Hastaneyi armağan etmenin mutluluğunu ve gururunu bizlerle paylaştığınız için tekrar tekrar teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                            

 

 

 

Bu haber 3022 defa okunmuştur.

| More

Güncel

İŞ DÜNYASI ANTAKYA DA BİR ARAYA GELDİ

İŞ DÜNYASI ANTAKYA DA BİR ARAYA GELDİ İŞ DÜNYASI ANTAKYA DA BİR ARAYA GELDİ

SADULLAH ERGİN YENİDEN GÜNDEMDE…

SADULLAH ERGİN YENİDEN GÜNDEMDE… SADULLAH ERGİN YENİDEN GÜNDEMDE… ŞEMSETTİN GÜNAY-yazdı

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİDEO ARA


Altyapı: MyDesign Haber Sistemi