ANASAYFA HABER ARA RESMİ İLANLAR VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
İran Tehdidi03 Şubat 2016

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Her birey inancına göre yaşama hakkına sahiptir

Her birey inancına göre yaşama hakkına sahiptir

Tarih 16 Mayıs 2011, 16:48 Editör ferit lif

Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, her bireyin inancına göre yaşama hakkına sahip olduğunu söyledi....

Her birey inancına göre yaşama hakkına sahiptir

            Altınözü İlçesi Sarılar Mahallesi Morcircos Ortodoks Kilisesi Cemaatini ziyaret eden Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, her bireyin inancına göre yaşama hakkına sahip olduğunu söyledi.

Morcircos Ortodoks Kilisesi Papazları Bolos Bahçeçi, Cebrail Kuşoğlu, Kilise Vakfı Başkanı İspir Bayrakçı ve çok sayıda Hıristiyan dinine mensup insanların hazır bulunduğu toplantıya Adalet eski Bakanı Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, İl Başkanı İsmail Kimyeci, Altınözü Belediye Başkanı Cavid Alkan, Altınözü İlçe Başkanı Tahir Zümre ile çok sayıda Ak Parti teşkilat mensubu katıldı.

Morcircos Ortodoks Kilisesi Papazı Cebrail Kuşoğlu, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye genelinde çeşitli dinlere mensup insanların kardeşçe yaşadığı bir dönemde azınlıklara tanınan imkânların azımsanmayacak ölçüde olduğunu kaydeden Kuşoğlu, Ak parti iktidarına teşekkür etti.

Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Kilise içinde bulunan vakıf binasında yaptığı konuşmada, ülkemizin zengin bir kültüre sahip olduğu ve bu kültür birikimi içinde çeşitli dinlere mensup insanların kardeşçe yaşadığını ifade etti. Ergin, “Bu ülkede özgürlüklerin sağlanabilmesi için yoğun çaba sarf ettik. 74 milyon insanın özgürlüğü hep ön plandadır. Her bireyin inandığını yaşama hakkını sağlayabilmek için elimizden geleni yaptık. Her birey ibadetini özgürce yapabilmelidir. Bu doğrultuda Avrupa İnsan Hakları yasalarını uygulama kapsamına dahil ettik. Bildiğiniz ve takip ettiğiniz üzere, vakıflar yasasında değişiklikler yaptık. Böylelikle vakıflar kendi mülkiyet haklarını elde etti. Bu yasaların çıkması kolay olmadı. Toplumu bu yönde hazırlamak çok önemli bir unsurdu. Her birey kendini özgür hissetmeli ve neye inanıyor ise özgürce o inancın şartlarına göre yaşamalıdır. Toplumumuzda hiçbir şeye inanmayan ateistlerin de yaşama hakkı vardır. Onların da rahat ve hür olarak yaşamalarını sağlamak yine bizlere düşmektedir” dedi.

“Hepimiz Allah’ın birer kuluyuz, hiç birimizin birbirimizden üstünlüğü yoktur” diyen Ergin, “Arızalı ve ayıplı bir demokrasimiz vardı. Sizlerden aldığımız emanet oyların gücü ile ayıplı ve arızalı olan demokrasimizi tamir ediyoruz. Herkes için özgür bir zemin oluşturmaya çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Ak parti olarak bu görüşlere sahip insanlarız” dedi.

 

Bu haber 987 defa okunmuştur.

| More

Güncel

MİLLETVEKİLİ TOPAL BU GÜN GAZETESİNE SERT ELEŞTİRİ

MİLLETVEKİLİ TOPAL BU GÜN GAZETESİNE SERT ELEŞTİRİ MİLLETVEKİLİ TOPAL BU GÜN GAZETESİNE SERT ELEŞTİRİ

SAMANDAĞ CHP den SELİN SAYEK BÖKE YE DESTEK

SAMANDAĞ CHP den SELİN SAYEK BÖKE YE DESTEK SAMANDAĞ CHP den SELİN SAYEK BÖKE YE DESTEK

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİDEO ARA


Altyapı: MyDesign Haber Sistemi