ANASAYFA HABER ARA RESMİ İLANLAR VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
İHANETE BELGE Mİ ARANIYOR?24 Kasım 2015

HABER ARA


Gelişmiş Arama
OKULLARA ÖĞRENCİ TAŞIYAN SERVİS ŞÖFÖRLERİ EĞİTİME ALINDI

OKULLARA ÖĞRENCİ TAŞIYAN SERVİS ŞÖFÖRLERİ EĞİTİME ALINDI

Tarih 21 Ekim 2010, 17:23 Editör ferit lif

ÖĞRENCİLERİN CAN GÜVENLİĞİ İÇİN...

Okullara öğrenci Taşıyan Servis şoförleri eğitime alındı  

ÖĞRENCİLERİN CAN GÜVENLİĞİ İÇİN

   Antakya ve çevre yerleşim birimlerinden okullara öğrenci taşıyan servis sürücüleri, öğrencilerin okullarına daha güvenli bir şekilde gidip gelmeleri amacıyla eğitime alındı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, okul servis araçlarının sürücülerine yönelik eğitim çalışması başlattı. Antakya Belediyesi'nin katkıları ile belediye meclis salonunda başlatılan eğitim çalışmasının açılış töreninde konuşan Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, eğitim çalışması sonunda servis sürücülerine verecekleri belgeler sayesinde korsan servisleri de önleyeceklerini söyledi.

Eğitim seminerine katılan sürücülere ayrı ayrı belgeleri hazırlanarak verileceğini belirten Kılıç, "Trafik Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılacak denetimlerde bu belgeler kesinlikle sorulacak. Sizlerin daha profesyonel çalışmanız için bu eğitim seminerlerini düzenliyoruz. Bu yüzden arkadaşlarımız eğitim süresince bu konuda dikkat etmeniz gereken hususları ve bir takım temel konuları anlatacaklar. Sizlerin görüş ve önerilerinizi alacaklar, inşallah güzel bir eğitim semineri olacak." dedi.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da Antakya genelinde ortak düşünme, ortak paydada birleşme, ortak hareket etme, ortak bir vizyon oluşturma ve geleceğe emin adımlarla ulaşma adına bundan sonrası sürecin ahenk içerisinde sürdürülmesini istediklerini söyledi.

Servis sürücülerinin çok değerli esnaflar olduklarını belirten Savaş, "En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı, taşıyorsunuz. Bunun için bazı kuralar silsilesini takip etmeniz, çocuklarımızı gidecekleri yere daha dikkatli götürmeniz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"Belki yaptığınız iş size basit gibi gelebilir ama bizim için basit değil" diyen Savaş, "Bugün belkide geleceğin cumhurbaşkanını, başbakanını, valisini, belediye başkanını taşıyorsunuz. En önemlisi de bizim çocuklarımızı yani hepimizin canını ciğerini taşıyorsunuz. Bu yüzden yaptığınız iş profesyonelce yapılması gereken bir iş. Bu yüzden bu eğitim seminerini düzenledik. Amacımız sizlere daha ahenkli, kavgasız gürültüsüz iş yaptırmak ve Antakya'daki hizmet çıtasını yükseltmek" şeklinde konuştu.

İl merkezi ile çevre yerleşim birimlerinden okullara öğrenci taşımacılığı yapan servis sürücülerinin tamamını kapsayacak eğitim semineri bir ay sürecek. Eğitim semineri boyunca servis sürücülerine Trafik Denetleme Şube Müdürü Ahmet Ayvalı ve Komiser Yardımcısı Hasan Ateş tarafından trafik kuralları, trafikte doğru ve yanlış davranışlar, trafikte risk faktörleri gibi konularda eğitim verilecek.

Bütün servis sürücülerinin ve rehber personelin davet edildiği eğitim semineri sonucunda eğiteme katılan sürücülerin kullanmış oldukları araçlar kontrol edilerek araçları, okul servis araçları yönetmenliğine uygunluğu tespit edilmesi durumunda katılım belgesi verilecek. Düzenlenen belgeler yapılacak denetimlerde kontrol edilecek. Böylece korsan servisçiliğin önünde geçilmiş olacak.

Münferit olarak öğrenci servisi yapan sürücülerde eğitime katılarak eğitim belgeleri alabilmeleri için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne başvurabilecekler.

Eğitim çalışması sonrasında servis sürücüleri üzerine denetimler artarak sürecek ve kural ihlali yapan sürücülere gerekli cezai işlem yapılacak. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ayrıca velilerden çocuklarını emanet ettikleri servis sürücülerinin eğitime katılıp katılmadıklarını anlamak maksadıyla sürücüden eğitim sonunda verilecek katılıp belgesini mutlaka istemelerini istedi. cihan

 

Bu haber 757 defa okunmuştur.

| More

Güncel

ANTAKYA CHP ye SÜRPRİZ ADAY HALİL ÖZDEMİR

ANTAKYA CHP ye SÜRPRİZ ADAY HALİL ÖZDEMİR ANTAKYA CHP ye SÜRPRİZ ADAY HALİL ÖZDEMİR

İŞİD’İN KONTROLUNDAKİ RAKKA DA YAŞAM NASIL ?

İŞİD’İN KONTROLUNDAKİ RAKKA DA YAŞAM NASIL ? İŞİD’İN KONTROLUNDAKİ RAKKA DA YAŞAM NASIL ?

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİDEO ARA


Altyapı: MyDesign Haber Sistemi