hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
FATİH ERTÜRK HATAY CHP DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Tanınan televizyon programcısı Fatih Ertürk Hatay’dan CHP milletvekili aday adayı…

 

Türkiye’nin yakından tanıdığı ve sevdiği, Halk TV’de Türkiye Nereye programını yapan ve başta “Türkiye Nereye”, “Sicil” gibi 4 kitabın yazarı olan Fatih Ertürk Hatay’dan CHP milletvekili aday adayı oldu.

 

1962 yılında Hatay Antakya’da Dutdibi mahallesinde doğan Fatih Ertürk ilk öğrenimini İstiklal ve Gazipaşa İlkokulunda, orta öğrenimin Antakya Merkez Ortaokulunda lise öğrenimini Antakya Merkez Lisesinde yaptı. Çocukluk ve gençlik yılları Antakya Uzunçarşı’da geçti. Eski Terziler derneği Başkanı Terzi Ali Ertürk ve Hatay Türk Anneler Derneği  Başkanı İsmet Ertürk’ün oğlu, Antakya Belediyesi Meclis Üyesi CHP grup sözcüsü Haşim Ertürk’ün kardeşi olan Fatih Ertürk; Anneannesi tarafından Hatay Yayladağı Şenköy’lüdür. Aile olarak Kırıkhan’da rahmetli Şekerci Hamit’in akrabalarından olan Fatih Ertürk’ün Altınözü ve Reyhanlı’da akrabaları bulunmaktadır.

 

1986 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi İletişim fakültesini bitiren Fatih Ertürk sırasıyla; Akajans, Yankı Dergisi, Türkiye Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Star TV Ankara Temsilciliği ve Parlamento Müdürlüğü, Sabah Gazetesi köşe yazarlığı ve parlamento muhabirliği yapmıştır. Halk TV’de parlamento temsilciliği “Türkiye Nereye” program yapımcısı ve sunucusudur. Antakya Gazetesinde köşe yazarlığı da yapan ve Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan Fatih Ertürk; Parlamento Muhabirleri Derneği, Ankara Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Derneği üyesidir.

 

Meslek yaşamında 4 ayrı ödülün sahibi olan Fatih Ertürk son olarak Atatürkçü Düşünce Derneği Ankara Yenimahalle şubesi tarafından “Yılın dürüst gazetecisi” ödülünü almıştır.

 

Fatih Ertürk evli ve Ali adlı bir çocuk babasıdır.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa