hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
ERYILMAZ , (HAREMLİ – SELAMLI) TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR.                                                                                                                                                                 Haber Ferit LİF

ERYILMAZ , (HAREMLİ – SELAMLI) TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR.

Haber Ferit LİF

Samandağı belediye başkan adaylığı için kolları sıvayan eski CHP milletveki Refik Eryılmaz son bir hafta içerinde kadırlar ve erkeklerle ayrı ayrı kahvaltılı toplantılar yapmaya devam ediyor.samandağın sosyal ve kültürel gelişmişlik düzeyine uymayan bu toplantılar yüzünden Refik Eryılmaz Samandağ kamuoyunda ciddi şekilde eleştirilmeye başlandı. Refik Eryılmaz’ın böylesi çağ dışı bir siyaset anlayışını eleştiren siyaset çevreleri ( Sol ve sosyal demokrat bir siyaset anlayışına sahip olduğunu bildiğimiz Refik Eryılmaz’ın Samandağ halkı için uygulamaya başladığı gerici ve yobaz nitelikte bulduğumuz kadınlarla ayrı erkeklerle ayrı toplantılar düzenlemiş olmasını samandağın çağdaş ve uygar özelliğine yakışmayan bir tutumdur) dediler.

Refik Eryılmaz’ın milletvekili olmadan önce bir zamanlar Suudi arabistanda bir dönem çalıştığını anlatan Samandağ önemli bir  siyasetçisi Refik Eryılmaz’ın haremli-selamlı şeklindeki toplantılarını skandal olarak niteledi ve Refik Eryılmaz’ın Cumhuriyetçiliği Laikliği ve Çağdaşlığında sahte olduğunu iddia etti.

SAMANDAĞ BELEDİYE başkanlığına soyunan Eryılmaz aday olmak istediği CHP de başkan adayının mutlaka ve mutlaka partiye kayıtlı üyelerle yapılacak bir ön seçimle belirlenmesini gerektiğini savunuyor.

Mevcut Belediye Başkanı Mithat Nehir’e karşıt bütün gurupları bir araya getirmeyi başaran Eryılmaz CHP den Samandağ Belediye başkan adaylığını alamaması halinde, diğer siyasi partilerden ve hatta bağımsız Belediye Başkan adayı olabileciği iddia ediliyor.

Samandağ CHP de Belediye Başkan adaylığı için mevcut başkan Mithat Nehir, ilçe başkanı Turgay Abacı ve Refik Eryılmaz arasında son derece sert devam eden tartışmaların aday belirleme sürecine kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Refik Eryılmaz’a yakın kaynaklar, Turgay Abacı ve Refik Eryılmaz’ın CHP den aday gösterilmeleri halinde karşı karşıya gelmeyeceklerini iddia ediyorlar. Ancak aday belirleme sürecinde milletvekili Serkan Topal’ın  Refik Eryılmaz’dan daha çok Turgay Abacıyı tercih edeceği iddia ediliyor. Milletvekili Serkan Topal’ın Eryılmaz ve Abacı arasında yapacağı tercihte HBB başkanı Lütfü Savaş’ın etkili rol oynuyacağı iddia ediliyor.

Öte yandan dokuz yıl gibi uzun bir süredir Samandağ belediye başkanlık görevini yürüten Mithat Nehir’in aday belirleme sürecinde takınacağı tutum merakla bekleniyor. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile çok yakın ilişkisi olduğunu çok iyi bildiğimiz Başkan Nehir’in son kurultay tartışmalarında Kemal Kılıçdaroğlundan yana açıkça tavır almış olması Samandağda siyaset terazisinin dengelerini bozmuş  görünüyor.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa