hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
ERDOĞAN MI? FETÖ TERÖR ÖGÜTÜ LİDERİ GÜLENMİ….? FERİT LİF… YAZDI

Haziran ayının yirmi dördünde, Türkiye,  siyaset terhinde çok önemli bir seçim yaşayacağız…Aslında bu seçimle , bir yıl önce yaşadığımız referandumda % 51 oyla kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet kurma sistemine geçiş süreci başlayacak.Daha açık bir ifade ile 90 yıldır Türkiye de demokrasiyi dışlayan vede  vesayetçi sistemi içinde barındıran ,bu güne kadar demokrasinin ırzına geçen çok sayıda darbe ve darbe girişimlerini besleyen parlamenter sistemden kurtulma seçimini yapacağız.

Bu seçimde eski parlamenter sistemi devam ettirmek isteyen siyasi güçlerle, yeni siteme geçmek isteyen siyasi partiler yarışacak.

Ama 24 Haziran seçimlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hesaplaşmaya dönüştürmek isteyen  Emperyalist güçler, FETÖ Terör örgütü ile işbirliği yaparak ,bu ülkede çok sayıda siyasi partiyi dizayn ederek ,Erdoğan karşıtı bir düşmanlık cephesi oluşturmaya çalışıyorlar…16 Nisanda yapılan referandumda alınan % 48 lik hayır oyundan medet uman  siyaset mühendisleri bu sonuç üzerinden R.Tayip Erdoğan’ın olmadığı bir Türkiye planları kumaya başladılar.

Erdoğan ve siyasi ekibine ,Önce siyaset yasağı koydular bu olmayınca, AK Partiyi kapatma davaları açtılar .Buda olmayınca,Tayip Edoğanı ameliyat masasında  öldürme planları yaptılar…Bu da olmayınca, 15 temmuz hain darbe girişimine kalkışarak, bu güzel ülkeyi parçalamak istediler.Hendek savaşlarını ,gezi direnişlerini anlatmaya gerek yok…Çünkü bütün bu siyasi planlar, Türkiye’nin parçalamasına yönelik emperyalist planlardı.Bu hain planlarda çok sayıda solcu arkadaşım bilerek yada bilmeyerek bu menzilde at koşturdu.

Tayyip Erdoğan bütün bu hain planlara karşı onurlu bir siyasi dik duruş sergiledi .İşte bu yüzden bu gün bu ülkede Erdoğan siyasi bir lider olarak toplumda karşılığını buluyor. Ve İşte bu yüzden ana muhalefet partisi lideri Tayyip Erdoağnın karşısına Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkma cesaretini gösteremiyor.Televizyonda “gel karşı karşıya tartışalım” şeklindeki meydan okumaların kıymeti har biyesi kalmıyor….Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olamıyorsa burada çok ciddi bir sıkıntı var demektir.

Ben buradan iddia ediyorum CHP Lideri Kılıçdaroğlu daha önce nasıl Ekmeleledin İhsanoğluna sarıldıysa ,ikinci seçim turunda (eğer olursa ) Meral Akşenerin ipine bel bağlamış görünüyor.Meral Akşener gibi geçmişi faili meçhul cinayetlerle anılan bir insanın arkasına ,CHP gibi bir partiyi sürüklemek  CHP nin tarihine yakışmayacak çok ciddi bir ihanet olacaktır.Yani  CHP tabanı  ikinci Ekmelledin ihaneti ile karşı karşıya kalacaktır .Çünkü Kılıçdaroğlu kendi partisinden güçlü bir aday çıkmasını çok ciddi şekilde engelliyor.Yetkiyi de eline aldığına göre ,sanırım bundan sonara rahat uyuyacak.Çünkü CHP Genel Başkanlığı artık elinde garanti.

Kılıçdaroğlu yeni partiye 15 milletvekilinin gururu ve onurları ile oynamak sureti ile tıpış tıpış gönderiyorsa Türkiye’de demokrasiyi kurtarmıyor, sadece ve sadece kendi genel Başkanlığını garanti altına alıyor.Bu olayı demokrasi kahramanlığı olarak algılayan bütün tatlı su solcularına özellikle söylüyorum.

24 Haziranda yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi bu ülkenin adeta ikinci kurtuluş savaşını andırıyor.Bu gerçeği lütfen herkes bu şekilde algılasın.Daha açık değimle,ya emperyal güçlerin peykine düşmüş FETÖ ve yandaşlarının kazanacağı bir seçim olacak ,yada bu ülkenin onurunu ve geleceğini teminat altına alacak ,Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider kazanacak….

Ben şimdiden tercihimi Bu ülkenin sigortası haline gelmiş Recep Tayyip Erdoğandan yana kullanacağımı açıkça ifade ediyorum….

ÖNEMLİ BİR NOT: HBB Başkanı Lütfü Savaş sanırım AK partiden devşirdiği bir gazeteciği bana kaşı tetikçi olarak kullanmaya başlamış.Adının saraç olduğu bilinen sözde bu gazeteci arkadaşımız benim boğma rakı içtiğimi iddia ediyor ve dahada ileri giderek devleti zarara uğrattığımı iddia ediyor.Gezdiği jepte viski şişleri ile poz veren saraç efendi önce bu viski şişlerini kendisine kim yada kimler tarafından gönderildiğini açıklarsa çok sevineceğim. Hatay Büyükşehirden ve Antakya Belediyesinden hangi müteahhitler için ön ayak olduğunu bu ihalelerden ne kadar komisyon aldığını kamuoyuna açıklarsa çok sevinirim.Birde paralarını yediği insanlar tartanından hayvan ahırlarında nasıl esir alındığını anlatmaya başlarsak, Ne İsmail Saraç bu nede onun koruyucu melekleri bu memlekette dolaşamaz.

AK Partide  ciddi partili görünüp ,Bir yağı MHP de ama daha çok Lütfü Savaş Benim abım ,ben Lütfü Savaş’a  toz kondurtmam diyen Sayın Saraç Lütfen bir siyasi omurganız olsun.Her telden ve her meşrepten oynayanlara bu toplumda  ne ad verildiğini burada söylemek istemiyorum.

Bu yazının son kısmını yazmak zorunda kaldım…Yoksa ben böylesi zırtabot gazeteci müsveddelerini ciddiye alan bir insan değilim..

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa