hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
DP ADAYI ASLAN İSKENDERUNDA DENGELERİ DEĞİŞTİRİYOR

DP ADAYI ASLAN İSKENDERUNDA DENGELERİ DEĞİŞTİRİYOR

DP İskenderun Belediye Başkan adayı Aslan, “İki adaya bastırıyorlar. Niye? Seçenek mi yok. İskenderun halkı, kendine hizmet edecek insanı bilemez mi? Neymiş, şu ittifakı bu ittifakıymış. Gelin de ´İskenderun ittifakı´nı görün. İskenderun´u kimin yöneteceğine, biz karar veririz. Ismarlama adaylarla bu olmaz. Çünkü emek verilmeli. Herkes de kendi mesleğini yapmalı. Ben gazetecilik eğitim aldım, ama mesleğim belediyecilik” dedi.
Kalabalık bir gruba seslenen Aslan, şunları söyledi: “İstiyorlar ki, iki ittifakın birinin adayı seçilsin. Biz de temiz bir şehir, hiçbir ırk ve mezhebe ait olmayan, insanların kucaklaştığı bir şehir olmalı, istiyoruz. Alt kimliklerinden insanlar sorumludur. Bu konuda ayrım yapanlar haindir, vatan hainidir. 14 yılda, en az oy aldığın yere daha çok hizmet götürdüm. Herkesin değişik fikirleri, farklı görüşleri olacak ama değişmeyenimiz de vardır. Atatürk ilke ve inkılaplarımız değişmezdir. En çok korktuğum şey, sahte Atatürkçüler ve Atatürk düşmanları.”

“Aday olup, bir adaya çalışmam”
Kentte bazı dedikoların yapılmaya başlandığını, kendisinin aday olmasının bir adaya yarayacağı şeklinde söylentilerin olduğunu ifade eden Aslan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Beni satın alacak sermaye yok. Bunları sizlerin kafalarını karıştırmak için söylüyorlar. Ben aday olup, bir başka adaya çalışacağım, var mı öyle bir şey? Ne diyorlar, ´alternatif yok´. Allah allah. İşte alternatif. Bir de benim için ´yaşlandı´ diyorlar. Bakın, hiç yaşlanmış bir yanım var mı? Bir de akılın, kapalı olan kafada olduğunu unutmayın. ABD başkanına bakın. Donald Trump, 83 yaşında ama dünyayı karıştırıyor. Ben İskenderun´u karıştıramaz mıyım?”

Aslan: Öç almaya gelmiyorum
Konuşmasında esnafa seslenen ve bazı kesimlerin ´öç almaya geliyor´ dediğini savunan DP İskenderun belediye Başkan adayı Mete Aslan, “Öç almaya gelmiyorum. Ben onlarla (esnafla) çok iyiyim” değerlendirmesinde bulundu.
İskenderun´da üç dönem belediye başkanlığı yapan Mete Aslan´ın, kentin Çay mahallesindeki Tayfur Sökmen Bulvarı üzerinde seçim bürosunun açılışı ve tanıtımına, DP Genel Teşkilat Başkan Yardımcısı Erdal Cömert, partinin Hatay İl Başkanı Mahmut Ekmen, İskenderun İlçe Başkanı Bilal Karaosman, İskenderun, belde ve mahallelerindeki ülkü ocakları eski başkanları, DP´nin Dörtyol, Erzin, Arsuz, Antakya, Reyhanlı ilçe başkanları, DP Gaziantep, Osmaniye, Adana il başkanı ve yöneticileri, Belen Belediyesi eski Başkanı Havran Özden, kapatılan belde belediyelerinden Denizciler´in başkanı Sedat Bakır, Bekbele´nin başkanı Mustafa Çolak, Şam Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva, belediye meclisi eski üyesi Abdullah Şenöz, muhtarlar, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de katılmıştı.

Çirkin, DP adayına başarı diledi
´Millet ittifakı´ kapsamında seçim ortağı CHP´yi, Hatay ve İskenderun adayları konusunda birer kez uyaran Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Şefik Çirkin, DP´li Mete Aslan´ın adaylığını kutladı. Çirkin, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı değerlendirmede şunlara yer verdi: “Bir dönem milletvekili ve BBB adayı olarak birlikte çalışmaktan onur duyduğum (belediyeciliğin duayeni) Mete Aslan DP´den yeniden İskenderun Belediye Başkanlığına aday olmuştur. Kendisine ve sevenlerine çıktıkları bu yolda başarılar dilerim. Yüce tanrı yar ve yardımcıları olsun.”

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa