hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
DEFNE İLÇESİNDE DÖRT MAHALLEDE LAĞIM KOKUSU İSYANI….

DEFNE İLÇESİNDE DÖRT MAHALLEDE LAĞIM KOKUSU İSYANI….
Akdeniz, Sümerler, Turunçlu ve Aşağı Okçular Mahallelerinde yaşayan binlerce kişi, Asi Nehri ve arıtma kokusu nedeniyle huzursuzluk yaşanıyor.
Defne ilçesinin 4 mahalle sakinlerinin tahammül sınırlarını zorlayan pis koku çekilecek gibi değil. Ciddi sağlık sorunlarının başgöstermesinden korkuluyor.. Yörenin bilinen akılcı isimlerinden, kanaat önderi konumundaki bir kişinin gece yarısı uykusunu bölen pis kokunun yol açtığı huzursuzlukta dolayı sosyal medyada tepkisini şu sözlerle dile getirdi.
“Turunçlu, Akdeniz Mahallesi, Sümerler’in, Kışlasaray’ın bir bölümünde yaşayanlar, eğer yarın bu kokulardan kurtulur isek, sanırım oksijeni bitmiş balıklar gibi ölürüz. Yazık bu halka! Böyle bir koku ile yaşanılır mı?
Yazık, bu ne duyarsızlık! Kapı pencere açamıyoruz. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun. Bu halkı bok kokularına mahkum eden her kim ise yazıklar olsun. Bu kokuları hak edecek ne yaptık? Bu halk size ne yaptı?
Yönetenler doğru durun. Çocuk parkı yaptık deyip, o güzelim çocukları bok kokuları ile baş başa bıraktınız.
Helal olsun (!) sizlere, helal olsun!”Hatay Büyük şehir belediyesini acil olarak göreve davet eden vatandaşlar “BAŞKAN SAVAŞ’A VERDİĞİMİZ OYLARI HELAL ETMİYORUZ “ dediler

DEFNE HALKI  İSYAN ETTİ

Defne muhtarlar derneği başkanı Muhsin Demirel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Defne halkını temsilen 10 kişilik bir heyetle yarın bir toplantı düzenleyeceğini duyurdu. Eylem şuan için sona erdi. Taleplerine karşılık alamayan Defne halkı bu hafta sonu Defne kent meydanında büyük bir eylem yapma kararı aldı.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa