hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
DEFNE İLÇESİ LAĞIM KOKULARIYLA BOĞULUYOR…

   DEFNE İLÇESİ LAĞIM KOKULARIYLA BOĞULUYOR…

 

Defne ilçesinin Akdeniz,Sümerler,Turunçlu ve Aşağı okçular mahallerinde yaşayan onbinlerce insan Turunçlu bölgesinde bulunan eski arıtma tesisinden çıkan lağım kokuları yüzünden  evlerinde yaşayamaz oldular. Dün arıtma tesisi önünde gösteri yapan yüzlerce insan yaşadıkları sıkıntıları yerel ve ulusal medya kanalıyla yetkililere ve etkililere duyurmaya çalıştılar. Lağım sularından çıkan  ağır kokuların insan ve hayvan  sağlığını  ciddi şekilde tehdit etmeye başladığını ve salgın hastalık tehlikesinin her geçen gün arttığını ifade ettiler. Hatay büyükşehir belediyesinin ve Hatay valiliğinin olaya acilen el atmasını gerektiğini belirten çevre sakinleri  ( lağım sularının ağır kokuları birkaç yıldır yöremizi ciddi bir şekilde tehdit ediyor , evlerimizde oturamaz ve uyuyamaz hale geldik çocuklarımızın bir çoğu bulantı ve kusma sorunları yaşamaya başlad. Yaşantımız bu pis kokulardan dolayı çekilemez hale geldi dediler )

Hatay büyükşehir belediyesi,nin  bu konuya duyarsız kaldığını ve çözüm bulmakta beceriksiz olduğunu ifade eden vatandaşlar ( defne ilçemizin kalbi durumundaki bu yörede  kelimenin tam anlamıyla bir insanlık dramı yaşanıyor, yetkililer bu olaya neden el atmıyor birileri  sanki  bu yörede toplu ölümlerin yaşanmasını bekliyor. Sadece insanlar değil yörede bulunan hayvan barınağında bulunan çok sayıda hayvanında bu kirlilikten etkilendiği belirten vatandaşlar soruna çözüm bulunmaması halinde protesto eylemlerine devam edeceklerini ifade ettiler.)

Yörede bulunan çok sayıda insanın evini parkını satarak göç etmek zorunda kaldığını ve bu yüzden konut fiyatlarında yüzde yüzlük bir değer kaybının meydana geldiğini ve bu yüzden yörede arsa ve konut alım ve satımının sıfır noktasına düştüğünü ifade ettiler.

Defne ilçesinin yüzde doksan oranında Hatay büyükşehir belediye başkanı Lütfü Savaş’a oy verdiğine işaret eden vatandaşlar şimdiye kadar olaya duyarsız kalan belediye başkanı Lütfü Savaş’a adeta ateş püskürdüler. Chp Hatay milletvekillerininde böyle bir ciddi soruna duyarsız kaldıklarını iddia eden vatandaşlar ( bu sorunumuza duyarsız kalanlara bizde seçimde sırtımızı döneceğiz dediler )Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa