hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
DEFNE  CHP’ de  ADALET  GEÇTE  OLSA  YERİNİ  BULDU. Ferit : Lif Yazdı

DEFNE  CHP’ de  ADALET  GEÇTE  OLSA  YERİNİ  BULDU.

Ferit : Lif Yazdı

Defne  CHP ‘de İbrahim Güzel’in Belediye Başkan Adayı olarak atanması, beş yıl önce siyaset tarihinde görülmemiş bir haksızlığın giderilmesi olarak değerlendiriliyor.

Defne ilçesinde beş yıl önce CHP’de, Belediye başkan adayları partiye kayıtlı üyelerin oy kullandığı bir ön seçim yapılmıştı. Bu ön seçimde İbrahim Güzel bütün aday adaylarına ciddi bir fark atmak suretiyle birinci sıraya oturmuş olmasına ramen CHP genel merkez tarafından Belediye başkan adayı olarak atanmadı. Ön seçimde birinci sıraya oturan İbrahim Güzel’in yerine o dönemde  ön seçimi yüz oy aşağıdan takip eden Dr. İbrahim Yaman başkan olarak atanmıştı.

Öyle sanıyorum’ki CHP genel merkezi beş yıl önce yaptığı ve siyaset tarihine kara bir leke olarak giren bu hatasını düzeltmek için, o dönemde mağdur edilen İbrahim Güzel’i şimdi Defne Belediye başkan adayı olarak atadı. ve bence CHP genel merkezi o dönemde insanların vicdanını sızlatan bu hatasını geçte olsa telafi etmiş oldu.

Defne CHP ilçe adaylığına İbrahim Güzel’in nasıl atandığına ilişkin çok sayıda dedikodu ve gerçeklerle bağdaşmayan söylentiler almış başını gidiyor. Bana göre bu dedikoduların ve bu kuyruklu yalanların hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Gerçek olan, CHP genel merkezinin beş yıl önce mağdur ettiği İbrahim Güzel’e hakkını telafi etmesinden başka bir şey değildir.

Defne CHP’de İbrahim Güzel’in başkan adayı atanması bana göre gecikmiş bir adalet anlayışının teleafisinden başka bir şey değildir. Bu gerçeği CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  bu adaletsizliği görmüş, olması ve gereğini yerine getirmiş olması CHP siyaset tarihindeki kara bir lekeyi ortadan kaldırmak anlamındadır.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş özellikle Sünni ilçelerde CHP’nin izlerini silip CHP seçmeni’nin MHP’ liştirme anlayışı içerisinde olduğunu artık net olarak görüyoruz.

Kırıkhan ve Hassa’da Millet ittifakı adı altında CHP seçmenine dayatılan adayların özellikle başkan Savaş’ın ülkücü ailesinden seçilmiş olması tesadüf değildir.

Bu gerçeğin fotoğrafını bu şekilde ortaya koyduktan sonra ; gelelim Defne ve Samandağ CHP adaylarının atanmasının perde arkasına …

HBB başkanı Lütfü Savaş Defne’de aday olması beklenen eski il başkanı Servet Mullaoğlu içi, CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na  ‘’ Servet Mullaoğlu’nu Defne’de Belediye Başkan adayı olarak görmek istemiyorum. Bu benim siyasi hayatımın önemli bir kırmızı çizgisi olarak algılanmasını istiyorum ‘’ şeklinde yüksek perdeden ağır bir tehditte bulunduğu siyaset kulislerinde anlatılıyor. HBB başkanı Lütfü Savaş Servet Mullaoğlu ile ilgili bu kırmızı çizgisini CHP genel merkezine tehditvari bir üslupla iletince, CHP genel merkezinin eli ayağı birbirine dolaşıyor. ve yapılan uzun müzakerelerden sonra Defne Belediye başkan adaylığının beş yıl önce üyelerle yapılan ön seçimde birinci olan İbrahim Güzel’e verilmesi kararlaştırılıyor.

Daha’da açık ifade etmek gerekirse kimilerinin iddia ettiği gibi İbrahim Güzel HBB bakanı Lütfü Savaş’ın önerdiği bir aday değildir. Bu gerçeğin bu şekilde bilinmesini istiyorum.

Ancak daha önce beş yıl süre ile Gümüşgöze Belediye başkanlığı yapmış, daha sonra Defne ilçesinin Belediye olmasıyla beraber, Defne Belediye başkan yardımcılığını dört yıl süreyle üstlenmiş İbrahim Güzel’in siyaset ve Belediyecilik birikimini önümüzdeki beş sene içerisinde’de çok iyi kullanacağına inanıyorum. Yakından çok iyi tanıdığım İbrahim Güzel, önümüzdeki süreçte Defne’de toplumu kucaklayan ve herkese eşit mesafede bir hizmet anlayışı içerisinde olacağını biliyorum.

Defne CHP Belediye başkan adayı İbrahim Güzel, kelimenin tam anlamıyla bir halk siyasetçisidir. Bu gerçeği Gümüşgöze beldesinde yaptığı Belediye başkanlık sürecinden biliyoruz. Gümüşgöze’de hiç kimse İbrahim Güzel’den randevu alarak makamına gitmemiştir. Bu sürecin Defne ilçesinde beş yıl sürecek başkanlık sürecinde’de devam edeceğini biliyorum.

Defne ilçesin’de tüccar nitelikli siyaset erbabının İbrahim Güzel’den hoşlanmadığı tahmin ediyorum. Ama Defne halkının kendi bağrından çıkan İbrahim Güzel’e sahip çıkacağına inanıyorum.

İbrahim Güzel Defne ilçesinde  birleştirici, bütünleştirici ve toplumsal ön görüleri öne çıkaracak bir siyaset anlayışını hayata geçireceğine inanıyorum.

İbrahim Güzel’in Defne halkına ve Defne yöresine çok ciddi hizmetler sunacağına inanıyorum.

    

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa