hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hatay ve Kilis esnafına müjdeli haber

AK Parti Hatay İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hataylı ve Kilisli kardeşlerime müjde var. Esnaflarımızın Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlarını bir yıl erteledik. İşverenlerimizin SSK borçları için adım attık. Geçtiğimiz aralık ayından önümüzdeki hazirana kadar olan SSK borçlarının ertelenebilmesine de imkan sağladık” dedi.

“Hatay’ın mesajını aldık diyen Erdoğan, “Amanos Dağaları’nda bir haftada 17 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.Sınırda yakalanan Yunan askerleri ile ilgili konuşan Erdoğan, “Kusura bakmayın biz yargı devletiyiz, yargı ne karar verirse odur”ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay’da sınır karakolunda yaptığı açıklamada, “Operasyona destek veren tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

HATAY‘DA SINIR KARAKOLUNDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay’da sınır karakolunda yaptığı açıklamada, “Operasyona destek veren tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Elde ettiğimiz her başarı bize kuvvet veriyor. Milletimiz kendi gücüyle geleceğini inşa için çalışmıştır.” dedi.

Hatay’da sınır karakolunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 3 bin 852 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da stadyumda düzenlenen AK Parti Hatay İl Kongresi’nde konuştu. FETÖ’yle  mücadeleye dair önemli mesalar veren Erdoğan Hatay ve Kilis esnafına da müjdelerini sıraladı. Yakalanan iki Yunan askeri ile ilgili de mesaj veren Erdoğan’ın konuşmasısının satır başları şöyle:

Bugün Hatay bambaşka. Hatay, mart 2019’a hazır mıyız? Kasım 2019’a hazır mıyız? Kongremizin ülkemiz, milletimiz için demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hatay 16 Nisan’da yüzde 46’lık evet oranı ile Türkiye ortalamasının biraz altında kaldı. Demek ki Hatay’da daha gayretli olmamız gerekiyor. Çünkü ben Hatay’a inaniyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşu sonrasında kendi iradesi ile ülkemize katılmış bir şehrimiz olarak Hatay’ın milletimizin gönlünde ayrı bir yeri vardır. Misakı Milli sınırlarımız dahilindeki bu şehrimizin bize verdiği mesajı çok iyi anlıyoruz. AK Parti olarak kendimizi Hatay’a ve tüm milletimize en iyi şekilde anlatarak bundan sonra çok daha başarılı neticelere hep birlikte koşacağız.

“AMANOS’TA BİR HAFTADA 17 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK”

Amanos Tüneli’ni barındıran Dörtyo-Hassa yolunun proje çalışmaları devam ediyor. Amanos’ta bir hafta içinde 17 teröristi etkisiz hale getirdik. Amanos Dağları’nı tüneller, viyadükler ve köprülerle geçerek Hatay’ın iki yakasını birbirine kavuşturuyoruz.

 

“HATAYLI VE KİLİSLİ ESNAF KARDEŞLERİME MÜJDE VAR”

Hataylı ve Kilisli kardeşlerime müjde var. Esnaflarımızın Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlarını bir yıl erteledik. İşverenlerimizin SSK borçları için adım attık. Geçtiğimiz Aralık ayından önümüzdeki Hazirana kadar olan SSK borçlarının ertelenebilmesine de imkan sağladık. Hatay’ın ilçeleri, mahalleleri aylar boyunca terör örgütü mensuplarının saldırılarına maruz kaldı. Teröristler buradan geçerek diğer şehirlerimizde eylemler gerçekleştirdi. 

‘FIRTINA GİBİ GİRDİK’

Afrin’den gelen tehditler tahammül edilemez boyuta gelince MGK’da kararı verdik, 20 Ocak Cumartesi günü, bir gece ansızın gelebiliriz dedik ve geldik. Yok Afrin’e girmenin bedeli çok ağır olurmuş. Bu tezviratların hiçbirine kulak asmadık. Mehmedimiz, Mehmetçiklerimiz bütün teröristler yerle yeksan etti. Şu an itibarıyla etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 3844. Ordumuz fırtına gibi Afrin’e girdi. Öcü gibi gösterilen teröristleri böcek gibi ezip geçti. Ne kadar yıkılmaz denen tahkimat varsa hepsini yerle yeksan ederek 18 Mart’ta şehir merkezini ele geçirdi. Şimdi Tel Rıfat ve diğer bölgeler teröristlerden temizleniyor.

Bu ülkede her teröristin teslim olmak dışında tek bir eylem şansı vardır. Çünkü eylem yapan hiçbir teröristin peşini bırakmadık. En kısa sürede bulduk, imha ettik, ediyoruz. Yol yapmak için, maden çıkarmak için çalışan işçilere musallat olup onları taciz etmek artık eskisi gibi kolay olmayacak. Güvenlik güçlerimize saldırmaya tevessül edenlerin en küçük şansları yoktur. Hepsinin tepelerine ineceğiz. Bu katiller sürüsünü tarihin çöp sepetine atacağız. İster sınırlar içinde ister dışında olsun, tespit ettiğimiz her teröristi etkisiz hale getirerek yolumuza devam edeceğiz.Bu kiralık katiller çetesinin sonu da tıpkı bir asır önce bölgede sırtını bir takım güçlere dayayıp canlar yakanlardan farklı olmayacaktır. Türkiye, 81 milyon vatandaşı ile rabiasına sıkı sıkıya sarılmış bir ülkedir.

“CUMHUR İTTİFAKI İLE ÜLKEMİZ YENİ BİR DÖNEMİN İÇİNE GİRİYOR”

Cumhur İttifakı ile ülkemiz yeni bir dönemin içine giriyor. Kardeşliğimizi ittifak ile tüm Türkiye’de ispatlamış olacağız.

KOSOVA BAŞBAKANI’NA SERT TEPKİ: BUNU NASIL YAPARSIN 

Ben buradan Kosova Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyorum ama Başbakanı’na da yazıklar olsun diyorum. FETÖ’nün bu mensuplarını bize veren istihbaratçıları, içişleri bakanını görevden almak tarihi bir hatadır. Onlar görevini yaptı ama sen onların ailelerini kabul etmek suretiyle Elysee Sarayı’ndane yapıldıysa onu yaptın. Kosova’yı ABD’den sonra kabul eden ikinci ülke Türkiye. Sen bunu nasıl yaparsın.

YUNANİSTAN’A 2 ASKER MESAJI

Bu tarz başarılı operasyonlar gelecektir. FETÖ nereye kaçarsa kaçsınlar soluğumuz enselerindedir. Yunanistan olayı, 9 şahsımı vurmaya gelen malum kişiler, kaçtılar Yunanistan’a, ondan sonra Çipras ile konuştuğumuzda 10-15 gün içinde halledeceğiz dedi aylar, yıllar geçti halledecek. Geçen de sınır ihlali yapan subayı biz yakaladık, batı ayağa kalktı. Bize bunların verin. Kusura bakmayın, biz yargı devletiyiz. Bunlar şu anda yargıda. Yargı ne karar verirse odur. Sizin yargınız var da bizim yargımız yok mu? Hepsi her taraftan saldırıyor. Bu teröristler için Çipras’a bir şey söylemediniz.

FETÖ İLE MÜCADELE

Bulgaristan’daki toplantıda yine gündeme geldi, konuştuk. Bizimle işbirliği yapan tüm ülkelere şükranlarımızı sunuyoruz. Bu hainlerin hepsini bugün olmazsa yarın ama birgün mutlaka buraya getireceğiz. Ülkemizin içinde de bunlara rahat ve huzur vermeyeceğiz. Mücadele nereye kadar giderse oraya kadar sürdürmekte kararlıyız. Ne FETÖ’ye ne de benzer yapılara asla geçit vermeyeceğiz. Ülkemizin sınırları boyunca terör koridoru projesine balıklama atlayanları nasıl görmezden gelebiliriz. Mücadelemizi tavizsiz ve aralıksız sürdüreceğiz.

FETÖ’nün okullarını  Türkiye Maarif Vakfına devreden, sivil toplum kuruluşu görünümündeki fitne  yuvalarını kapatan, iş adamı kılıklı ajanlarını kulaklarından tutup atan herkes  bizim dostumuzdur, kardeşimizdir.Bu mücadelede yanlış  yapanları, işi sulandıranları, suçluları koruyanları, asıl hainleri bırakıp  gariban insanların üstüne çullananları görür, duyar, tespit edersek, onların da  yakalarına yapışmaktan asla çekinmeyiz.
 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa