hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
CHP NİN SAMANDAĞ ADAYI MİTHAT NEHİR

CHP NİN SAMANDAĞ ADAYI MİTHAT NEHİR

CHP’nin Türkiye genelinde en yüksek oy aldığı ilçelerin başında gelen Samandağ’da mevcut belediye başkanı Mithat Nehir ile devam kararı alındı. 2014 yerel seçimlerinde yüzde 81.5 oy alarak Samandağ Belediye Başkanı seçilen Mithat Nehir’in, 2019 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde CHP’den yeniden aday gösterilmesi kesinleşti. CHP kulislerinden edinilen bilgilere göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine Samandağ için önerilen farklı isimlere “Benim adayım Mithat Nehir’dir” diyerek tartışmalara son noktayı koydu.

“BAŞKANDAN MEMNUNUZ”

CHP Genel Merkesi’nin 24 Haziran seçimlerinde Samandağ’da partinin oyunun yüzde 57,9’a, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise yüzde 90’a çıkmasından son derece memnun olduğu ve bu sonucun alınmasında belediye başkanı Mithat Nehir’in çalışmalarının önemli rol oynadığını düşündüğü belirtiliyor. Samandağ’ın Hatay siyasetini belirleyen kritik bir seçim çevresi olduğunu kaydeden CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisine farklı başkan adayları öneren partililere “ Benim Samandağ adayım belli. Mevcut başkanımızdan son derece memnunuz. Kendisinden vazgeçmeyi asla düşünmüyoruz” cevabını verdiği öğrenildi. Kulislerde Samandağ için genel merkeze önerilen isimlerin eski milletvekili Refik Eryılmaz, Dr. Nevzat Aslan ve Mehmet Özçelik olduğu ancak Kılıçdaroğlu’nun mevcut başkan Nehir ile yola devam kararı aldığı konuşuluyor.

HALK ADAMI

Samandağ’da iki dönemdir belediye başkanlığı yapan Mithat Nehir, halkın desteğini her zaman yanında hissettiğini ve CHP yönetiminin aday göstermesi halinde tekrar göreve talip olduğunu açıklamıştı. Belediye Başkanlığı’nın bir okulu olmadığını, tecrübeyle bu görevin yapılabileceğini kaydeden Başkan Nehir, yaklaşık 10 yıldır hizmet ettiği Samandağ’ın yarınlarını inşa etmek için görevini sürdürmek istediğini, ilçe halkından kendisine ulaşan talebin de bu doğrultuda olduğunu dile getirdi.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa