hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
CHP  LÜTFÜ  SAVAŞ’I NEDEN TEKRAR  ADAY  YAPTI  ? Ferit Lif : Yazdı

 

 

CHP  LÜTFÜ  SAVAŞ’I NEDEN TEKRAR  ADAY  YAPTI  ?(1)

Ferit Lif : Yazdı

CHP genel merkezi bugün Hatay Büyükşehir Belediye başkanı  Lütfü Savaş’ı ikinci kez Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı yaptı ve resmen ilan etti.

Ancak CHP genel merkezi  Lütfü Savaş’ı neden ikinci kez aday yapmak zorunda kaldığını kamuoyuna açıklamadı.

1 . Lütfü Savaş Türkiye’de Büyükşehir belediye başkanları arasında en başarısız Belediye başkanı olarak biliniyor.

2 . Lütfü Savaş HBB başkanlığı yaptığı yaklaşık beş yıllık süre içerisinde, Hatay CHP camiasına ve CHP oy deposu olarak kabul edilen Defne, Samandağ ve Arsuz İlçelerine gözle görünür, kayde değer hiçbir hizmet yapmamıştır. Bundan dolayıdır ki bu üç İlçede CHP’ye oy veren iki yüz bine yakın  seçmeni bilerek ve isteyerek cezalandırmıştır.

3 . Lütfü Savaş Hatay Büyükşehir Belediyesini CHP rozeti takarak kazanmıştır.ancak şimdiye kadar işe yerleştirdiği birkaç yalaka dışında ‘’ Hatay CHP kamuoyunu Büyükşehir elimizde diye sevindirmemiş ve tam tersine binlerce insanı CHP’ye küstürmüştür. Hatta kendisini eleştiren CHP’lileride partiden ihraç ettirmiştir.

4 . Lütfü Savaş Büyükşehir Belediyesine aldığı yedi bine yakın personelin sadece beşyüz – altıyüz civarında CHP kökenli personel almıştır. Dolayısıyla personel alımında bile CHP tabanını korumamış, sahiplenmemiş ve adeta CHP tabanı ile dalga geçmiştir.

5 . Hatay Büyükşehir Belediye hizmet binalarına gidenler benden çok daha iyi biliyor. Hatay Büyükşehir Belediyesinde CHP’ lileri dışlayan, hor gören ve istemlerini reddeden çok sayıda daire başkanı bulunuyor.Hatay Büyükşehir’de bulunan 24 yetkili daire başkanından sadece birkaç tanesi CHP kökenlidir. Bunlarında sahip oldukları yetkileri kullanamadıklarını ve ancak başkan Savaş’ın olağan üstü yetkilerle donattığı kardeşlerinden izin aldıkları sürece bazı yetkilerini kullanabildiklerini biliyoruz. Daha açık söylemek gerekirse bu daire başkanları şeklen orda oturuyorlar.

6 . Başkan Savaş beş yıla yakın süre içerisinde Hatay CHP örgütleri üzerinde kendini tam yetkili kılmış ve hoşuna gitmeyen yöneticileri değiştirme yöntemine gitmiştir. Örneğin Kırıkhan İlçe başkanını sadece ve sadece Alevi kökenli olduğu için değiştirmek istemiş ama kamuoyundan gelen tepkiler üzerine bu isteğinden vazgeçmiştir. Dolayısıyla başkan Savaş ‘ın CHP disiplininden yoksun bir anlayışla Hatay CHP ‘ yi hala dizayn etmeye çalıştığını görüyoruz.

Geçtiğimiz 24 Haziran seçimlerinde insiyatif kullanarak Hatay CHP milletvekili aday listesini ‘’ CHP lideri Kiıçdaroğluna, bu listeyi değiştirin, ben size Hatay’dan altı milletvekili getireceğim ‘’ diyerek listeyi değiştiren ve Hatay CHP’yi ‘’ Kel Alinin bağına dönüştüren HBB başkanı Lütfü Savaş’a Hatay CHP tabanının sırt çevirdiğini çok iyi biliyorum.

Dolayısıyla CHP’nin Lütfü Savaş’ı tekrar aday göstermiş olması   ‘’ Akrebin kendini ısırmasından başka bir şey değildir. ’’   YANİ İNTİHARDIR…



Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa