hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
CHP LİSTESİNDE DURUM NE? ŞEMSETTİN GÜNAY..Yazdı

 

Listelerde en büyük deprem CHP’de yaşandı denilebilir.

Birgün önce tebrikleri kabul eden Servet Mullaoğlu ve ekibi, ertesi gün bir saray darbesiyle alaşağı edildi ve listenin herhangi bir yerine bile giremedi.

Listenin 5. Sırasında yer alan Mehmet Güzelmansur bu darbenin sonucunda 1.sıraya yükselerek listenin diğer kısmını alaşağı etti.

CHP’deki bu liste darbesiyle de Hatay CHP’de patronun kim olduğu ilan edilmiş oldu.

Hatay CHP’de artık patron HBB başkanı Lütfü Savaş’tı.

Önceki listeye itirazlarını en üst düzeyde bildiren Savaş, eğer liste kendi istediği şekilde dizayn edimezse istifa edeceği şantajını yapmış, bu şantajında da başarılı olmuştu.

Daha önceki İl Başkanlığında da emeği olan Mehmet Güzelmansur’u şimdi milletvekili yaparak gücünü perçinliyordu.

Fakat böyle kanırtarak yapılan liste değişikliği çok geçmeden adrese teslim tepkileri de beraberinde getirecekti.

Bizzat CHP İl Başkan vekilinin çağrısıyla yüzlerce kişi beraberinde son il başkanı Servet Mullaoğlu ile birlikte şimdiye dek Ak Partililerden bile duyulmadık konuşma ve sloganlarla HBB önünde toplanacak “Hırsız Lütfü”, “Fetöcü Lütfü”, “Lütfü istifa” diye bağırılacaktı.

Son CHP İl başkanı olan Servet Mullaoğlu Lütfü Savaş için “ Belediye hizmetlerini bile yapamayan” diye söze başlayacak, Savaş’a Allah ne verdiyse saydıracaktı.

Tabi bu arada yeni patron Lütfü Savaş’ın CHP’liliği de ne kadar kırılgan bir yapıya sahip olduğu da ortaya çıkıyordu. İstekleri olmadığı her an “Hadi bana eyvallah” diyecek bir yapıdaydı.

CHP bu yapıyı ne zamana kadar taşır, Lütfü Savaş CHP’yi ne kadar taşır şu an kamuoyunun en çok merak ettiği hususlar içerisinde bulunuyor.

Belli ki Kılıçdaroğlu olduğu sürece Lütfü Savaş’ın Hatay CHP örgütünde patronluğu devam edecek. CHP’nin yeni Sadullah Ergin’i Lütfü Savaş olacak. Bundan sonra Hatay CHP örgütünde Lütfü Savaş istemeden bir yaprak bile kımıldamayacak.

CHP’deki tüm Savaş muhalifleri de şimdiden çantalarını toplayabilir. Zaten daha önceden Hüseyin Ata Kaşgöz ve Ferit Lif’in başına gelenler bundan sonra daha yaygınlaşarak tüm CHP örgütünü sarabilir.

Peki, bu sarsıntı CHP’de nasıl bir hasara yol açar?

Önceleri 5 milletvekili hesapları yapan CHP mevcut vekil sayısını koruyabilir mi?

Ellerini oğuşturarak CHP’yi seyreden Hatay HDP ve İP örgütleri bu sarsıntıdan ne kadar faydalanabilir?

Bu partilere bir vekil hediye edebilirmi CHP muhalifleri?

Bu soruların yanıtını 24 haziran akşamı alacağız. Ancak Hatay’da güzel bir çevre edinen Servet Mullaoğlu kendisine yapılan bu darbeyi kolay, kolay affedeceğe benzemiyor. Belli ki en başta Mehmet Güzelmansur’a çok iş düşüyor.

Şayet Hatay’da CHP istediği sonucu alamazsa bunun faturası sadece Mehmet Güzelmansur’a değil daha çok Lütfü Savaş’a kesileceği malum.

Her ikisi de öyle bir sonucun altında kalırlar.

Listenin 2. Sırasında yer alan Mevlüt Dudu’nun eski hanımı ise tam evlere şenlik bir durum. Bununla darbe, mevcut vekil Mevlüt Dudu’ya mı, Servet Mullaoğlu’na mı yoksa CHP örgütüne mi vuruluyor belli değil.

Hatay CHP listelerinde görünenler şimdilik bu kadar. Zamanımız oldukça diğer partilerin de listelerini incelemeye devam edeceğiz. 30.05.2018

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa